Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

Portare Zapp -> Cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
Dukuletz

Dukuletz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 26.02.2007
Cum e cu Zapp pana la urma? Va ramane abonamente asa cum sunt?
Nu as trece pe Cosmote decat daca este necesara.

#20
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Cel putin in perioada imediat urmatoare ramane asa cum e Zapp, nu trebuie sa treci pe nici un CosmOTE. Daca si cand va fi cazul totul va fi anuntat cu minim o luna inainte.

#21
Bogdi_Marian9914

Bogdi_Marian9914

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 04.02.2012
Adica maxim pe 24.02.2013 vei fi anuntat sa portezi pentru ca pe 24.03.2013 le expira licenta CDMA.

#22
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Si daca o prelungesc ? Sau daca vor sa inchida reteaua mai devreme ? Eu ma indoiesc ca se va intampla ceva exact la data aia. La fel sunt 70 % sigur ca reteaua nu se inchide total, dar ce urmeaza sa faca cu ea greu sa imi imaginez.

#23
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004
The END

#24
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
O sa vinda astia de pe okazii telefoane doar ca exponate, ca nu vor mai putea fi folosite ...

#25
arbmed

arbmed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.01.2007
Daca am abonament la Zapp pentru 10 telefoane (ultima reinnoire a contractului a fost in ianuarie a.c.), pot sa trec pe Cosmote cu 2 numere, iar pentru celelate 8 telefoane sa reziliez, fara sa platesc penalizari? Sau macar sa trec acum pe Cosmote cu 2 numere si pentru celelalte 8 sa continui sa platesc abonamentul pana la expirarea ultimului act aditional?

#26
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Daca treci 2 numere, pentru celelalte 8 vei plati penalizari daca reziliezi. Va trebui sa astepti sa expire actul aditional. Ai grija catre ce abonament faci portare la Cosmote, caci cel mai mic abonament este de 6 euro si ceva.

#27
arbmed

arbmed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.01.2007

View Postionut.tabacaru, on 11th August 2012, 15:54, said:

Daca treci 2 numere, pentru celelalte 8 vei plati penalizari daca reziliezi. Va trebui sa astepti sa expire actul aditional. Ai grija catre ce abonament faci portare la Cosmote, caci cel mai mic abonament este de 6 euro si ceva.

Pai ideea era sa pastrez cele 8 numere pana la expirarea actului aditional. Acum platesc 22 Euro / luna pentru toate 10 numerele (abonament my corporate) si o sa aleg un abonament de 15 euro / telefon (adica 30 Euro in total - deci mai mult decat pentru cele 10 telefoane, din care folosesc practic 2). Ma gandeam ca asa o sa reusesc sa scap de penalizari.

#28
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Nu te lasa asa, o sa ajungi sa platesti si mai mult pentru ele.

#29
arbmed

arbmed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.01.2007

View Postionut.tabacaru, on 12th August 2012, 09:22, said:

Nu te lasa asa, o sa ajungi sa platesti si mai mult pentru ele.

Pai daca o sa faca asa, tot ei o sa piarda: astept sa expire contractul, dar apoi ma portez in orice alta retea in afara de Cosmote

#30
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
De ce ai facut prelungire daca nu mai aveai nevoie?

#31
arbmed

arbmed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.01.2007

View Postionut.tabacaru, on 12th August 2012, 15:47, said:

De ce ai facut prelungire daca nu mai aveai nevoie?

Pentru ca acum vreo 2 sau 3 ani, pe cand aveam 2 telefoane, inainte de expirarea perioadei contractuale, a venit o domnisoara de la zapp, mi-a mai adus 8 telefoane si mi-a oferit un abonament mult mai mic (my corporate). I-am spus ca nu am ce face cu 10 numere, dar mi-a zis ca n-am decat sa tin telefoanele in sertar, si sa folosesc doar 2.

#32
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Totusi mie mi se pare o oferta buna, 22 de euro/10 telefoane. Ce beneficii ai pe ele ? Daca ai si internet inclus merita folosite zic eu.

#33
arbmed

arbmed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.01.2007

View PostLunaCrystal, on 13th August 2012, 20:51, said:

Totusi mie mi se pare o oferta buna, 22 de euro/10 telefoane. Ce beneficii ai pe ele ? Daca ai si internet inclus merita folosite zic eu.

Nu am internet inclus (pentru internet am alt abonament). Acolo unde lucrez stau prost cu semnalul, plus ca cele 2 telefoane pe care le folosesc s-au degradat (displayul lumineaza foarte slab, nu vad cine ma suna).

#34
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005

View Postarbmed, on 14th August 2012, 00:44, said:

Nu am internet inclus (pentru internet am alt abonament). Acolo unde lucrez stau prost cu semnalul, plus ca cele 2 telefoane pe care le folosesc s-au degradat (displayul lumineaza foarte slab, nu vad cine ma suna).
Cred ca ai Z320. Poti cumpara telefoane bune si sa muti abonamentele pe ele.

#35
Dukuletz

Dukuletz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 26.02.2007
Luna asta mi-a venit factura pe minus, suma in jur de 100 lei. Cred ca este de la avansul de o luna la toate abonamente platit la semnare contract.
Cumva se inchide reteaua Zapp?

Un abonament pe firma de la Zapp se poate porta la Cosmote pe cartela? Perioada contractuala cu zapp s-a expirat..

#36
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
@dukuletz Perioada contractuala cu Zapp nu expira niciodata. Citeste mai bine contractul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate