Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

CCNA Security cineva?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
crrazyman

crrazyman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.04.2009
Salut! As vrea si eu sa-mi spuneti daca a facut cineva de curand CCNA Security ce versiune se foloseste (asta daca sunt mai multe). De exemplu stiu ca la CCNA acum este v4 (parca)... la Security sunt mai multe? si daca da, care este cea actuala, din care trebuie invatat pentru certificare? Va multumesc!

#2
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 24.04.2011
Eu am facut, cred ca inca e 640-553

#3
crrazyman

crrazyman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 13.04.2009
aia am impresia ca e versiunea de examen. eu ma refeream la curicula la ce versiune este...cum la CCNA este v4 de exemplu. multumesc

#4
norocel

norocel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 11.11.2003
In 2010 am facut  I.I.N.S. ver.1, care cuprindea  3 volume si un volum cu laboratoare (Cisco Exam 640-553 IINS)

Acum este si versiunea 2 (Cisco Exam 640-554 IINS)

#5
antidote

antidote

    V

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 29.07.2005
640-553 IINS este valabil pana in septembrie. Iti recomand 640-554 IINS.
Materia de pregatit e asta:
http://www.amazon.co...5...2467&sr=1-1
http://www.amazon.co...k...2467&sr=1-2

#6
viorelmanea78

viorelmanea78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2012
fac eu acum cursul ccna security la crystal mind academy. nu stiu ce versiune este, dar e ultima, cea aparuta anul asta.
este foarte misto cursul si foarte important se da voucher 50% incepand din toamna 2012. La 250$+tva cat e certificarea chiar ca merita. Faci cursul aproape gratis.
probabil ca si-au dat seama baietii de la cisco ca daca vor sa aiba certificati pe security trebuie sa dea si ei ceva acolo ca e enorm totusi ....

oricum sa stiti ca intre prima versiune si asta actuala nu sunt diferente majore. cea mai importanta este ca s-a adaugat un capitol despre ASA.

Edited by viorelmanea78, 10 October 2012 - 11:00.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate