Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sveti Vlas

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
La sfarsitul lunii august vreau sa plec cu familia(sotia si fetita in varsta de 2 ani si 10 luni) la mare in Bulgaria.In acest moment avem o oferta de la o agentie de turism pentru statiunea Sveti Vlas, respectiv hotelul Sineva Park, de 3 stele, all inclusive,7zile -442 euro/camera dubla.
A fost cineva in aceasta locatie?A fost multumit de aceasta statiune, respectiv hotel(servicii hoteliere)?
Din ce am vazut pe net, acest hotel are parcarea gratuita insa nu este pazita, motiv care ma pune pe ganduri, datorita furturilor de autoturisme care au loc in Bulgaria.
Astept cu mult interes mesajele voastre.

#2
Jerome4

Jerome4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 25.05.2009

View Postfredy2007, on 5th April 2012, 14:28, said:

La sfarsitul lunii august vreau sa plec cu familia(sotia si fetita in varsta de 2 ani si 10 luni) la mare in Bulgaria.In acest moment avem o oferta de la o agentie de turism pentru statiunea Sveti Vlas, respectiv hotelul Sineva Park, de 3 stele, all inclusive,7zile -442 euro/camera dubla.
A fost cineva in aceasta locatie?A fost multumit de aceasta statiune, respectiv hotel(servicii hoteliere)?
Din ce am vazut pe net, acest hotel are parcarea gratuita insa nu este pazita, motiv care ma pune pe ganduri, datorita furturilor de autoturisme care au loc in Bulgaria.
Astept cu mult interes mesajele voastre.

La bulgari nu o sa gasesti parcari pazite la hoteluri.
Mai sunt si exceptii dar f putine.

De curiozitate m-am uitat pe booking. La 7 nopti cazare la sfarsitul lui august, camera dubla all inclusive e 693 euro.
Asa ca oferta gasita de tine pare f buna (verifica totusi daca asta e pretul final sau nu cumva ai si niste costuri aditionale)

#3
Nefertiti_02

Nefertiti_02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 25.04.2008
Am fost de 3 ori in vacanta la Sveti Vlas in 2008, 2009 si 2010. De fiecare data am stat in complexul Watermill (Vodenitza), unde am inchiriat un apartament pentru o saptamana. Masina am lasat-o in parcarea resortului, care era pazita doar noaptea. Nu am avut nici o problema. Sveti Vlas este o statiune linistita, numai buna pentru familiile cu, copii mici.
Cateva poze:

Attached Files



#4
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
Cum este plaja acolo, este curata?Dar statiunea?Dupa ce intri in Bulgaria, pe la Giurgiu, sau Vama Veche, pana la Sveti Vlas te deplasezi  doar  pe drumuri nationale sau si pe portiuni de autostrada?Sunt bune drumurile?Cat costa la ei taxa de acces pe autostrada sau drumuri nationale?Se cumpara vignieta de la benzinarii?Ce distanta ai de parcurs dupa ce intri in Bulgaria, prin cele doua puncte de frontiera, pana la Sveti Vlas?Va multumesc frumos.

View PostNefertiti_02, on 5th April 2012, 20:50, said:

Am fost de 3 ori in vacanta la Sveti Vlas in 2008, 2009 si 2010. De fiecare data am stat in complexul Watermill (Vodenitza), unde am inchiriat un apartament pentru o saptamana. Masina am lasat-o in parcarea resortului, care era pazita doar noaptea. Nu am avut nici o problema. Sveti Vlas este o statiune linistita, numai buna pentru familiile cu, copii mici.
Cateva poze:

Multumesc pentru fotografii.Din ele rezulta ca  Sveti Vlas este o statiune curata si micuta, asa cum imi doresc.Nu imi plac locurile aglomerate si galagioase :)

#5
Barboso

Barboso

    Satir bãtrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Cam vreo 350 - 400 km sunt din Bucuresti pana la Sveti Vlas, prin Giurgiu - Ruse, si cam aceeasi distanta e si prin Silistra, daca nu ma-nsel.   Prin Vama Veche cred ca e mai lung - mie mi-e sila de drumul spre (si pe) litoralul nostru, asa ca am evitat intotdeauna varianta asta.

Prin Ruse mergi pe drum european plus autostrada, prin Silistra cred ca-i drum national/judetean (probabil regional ii spune la ei) plus autostrada.
Nu platesti taxa de autostrda, platesti doar taxa de pod/bac (la noi) si o vigneta de 5 - 10 euro, la ei.

Edited by Barboso, 06 April 2012 - 20:42.


#6
Nefertiti_02

Nefertiti_02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 25.04.2008
Din Vama Veche pana la Sveti Vlas sunt cam 200 Km, drum national (E87), din care vreo 5-6 Km in regim de autostrada la iesirea din Varna. Nu se plateste decat vigneta pe care poti sa o iei chiar de la vama, la intrarea in Bulgaria. Drumul era relativ ok, mai putin portiunea Vama Veche – Balcic, unde erau ceva gropi, dar in vara anului 2010 incepuse reabilitarea sa. Nu mai stiu daca intre timp s-au terminat reparatiile.
Plajele din Sveti Vlas, sunt in numar de doua, au statut “blue flag”, deci sunt curate, apa limpede, dupa cum se vede si in urmatoarele poze:

Attached Files



#7
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007
Ati fost multumiti de meniul oferit la all inclusive?Noi nu suntem gurmanzi, insa nu am vrea sa avem probleme din cauza alimentatiei.Cineva afirma ca la all inclusive primesti doar mancare gata preparata, doua-trei feluri, unele cu sosuri, iar hrana rece, calitativ, lasa de dorit,fiind doar produse din carne de porc,total nerecomandate copiilor sub trei ani, pentru ca pot face  toxiinfectie alimentara, lucru pe care vrem sa il evitam.Unii afirma ca mezelurile care nu au trecut azi, iti sunt oferite maine din nou, adica se merge pe principiul cei 3 R(recuperat, reconditionat, refolosit)din perioada comunista. :)
La Sveti Vlas gasesti magazine cu produse alimentare?La o adica daca nu te impaci cu meniul oferit iti mai cumperi una alta de mancare. :)

#8
Nefertiti_02

Nefertiti_02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 25.04.2008
Noi am inchiriat pentru o saptamana un apartament cu 2 camere in complexul Watermill din Sveti Vlas in regim self catering, deci nu am avut all inclusive. Intr-un colt al sufrageriei  era amenajata o chicineta dotata cu toate cele necesare si nu era nici o problema sa-ti pregatesti un mic dejun de exemplu.  In statiune sunt multe supermarket-uri bine aprovizionate si o multime de restaurante si terase cu preturi relativ convenabile.

Attached Files



#9
fredy2007

fredy2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,644
  • Înscris: 09.09.2007

View PostNefertiti_02, on 9th April 2012, 20:57, said:

Noi am inchiriat pentru o saptamana un apartament cu 2 camere in complexul Watermill din Sveti Vlas in regim self catering, deci nu am avut all inclusive. Intr-un colt al sufrageriei  era amenajata o chicineta dotata cu toate cele necesare si nu era nici o problema sa-ti pregatesti un mic dejun de exemplu.  In statiune sunt multe supermarket-uri bine aprovizionate si o multime de restaurante si terase cu preturi relativ convenabile.

Am inteles.Multumesc frumos.

#10
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Am fost intr-o scurta vacanta in Sveti Vlas in Dinevi Resort, Complexul Monastira 2 si a fost o reala supriza situatia gasita acolo. Am platit 55eu/noapte pe un apart de 60m2 utilat abs complet, super curat cu vedere la mare si la portul din Sveti Vlas. De asemenea imprejurimile locatiei sunt abs admirabil intretinute si nu pot decat sa-i felicit pe cei de la Dinevi Invest pentru felul in care gestioneaza acel Resort.

#11
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Pun si eu ceva poze din Sveti Vlas. Am fost de 3 ori in Sveti Vlas si de fiecare data am fost foarte multumit. Am stat la Lazur 1 si la South Beach, dar orice complex din Dinevi Resort e o alegere reusita.

Attached Files



#12
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Cat ai platit in complexurile in care ai stat in cadrul Dinevi ? Eu la Manastira 2 am platiti 55eu prin booking iar prin agentia lor era 70 EU. Fetele de la receptie erau f surprinse cand le-am zis de 55eu.

#13
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Eu cel mai recent am fost in anul 2009 in Sveti Vlas, nu cred ca mai are relevanta pretul, oricum a fost mai ieftin prin agentie decit era direct la ei, eu am mers de fiecare data cu rezeravare printr-o agentie din Romania, e o agentie din Constanta, dar nu stiu daca ii pot spune numele.

#14
mandarinutz

mandarinutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.05.2012
Si eu am fost anul trecut la unul din hotelurile Dinevi - Etara (am mai fost si acum 3 ani) - am avut un apartament cu 2 camere, am fost foarte multumiti. Si anul acesta as mai vrea sa mai merg in august, dar sa stau la alt hotel, poate Watermill sau Vega, am vazut ca au o plaja f buna apoape.

#15
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Mandarinutz, tu prin ce metoda ai facut rezervarile? Care sutn preturile in complexurile in care ai stat ?
Tot pun intrebarile astea ptr ca Dinevi nu inchiriaza direct ci doar prin intermediari si informatiile sunt greu de obtinut.
Am sunat direct la ei si m-au intrebat direct cate apartamente vreau si pe cate luni :)

#16
mandarinutz

mandarinutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.05.2012

View Postatupi, on 5th July 2012, 17:20, said:

Mandarinutz, tu prin ce metoda ai facut rezervarile? Care sutn preturile in complexurile in care ai stat ?
Tot pun intrebarile astea ptr ca Dinevi nu inchiriaza direct ci doar prin intermediari si informatiile sunt greu de obtinut.
Am sunat direct la ei si m-au intrebat direct cate apartamente vreau si pe cate luni :)

Eu am rezervat anul trecut si acum 4 ani prin plaja.ro, dar anul acesta vreau sa stau la alt hotel -Vega Village, si nu am gasit la ei. Anul trecut am dat pe 10 zile(21-31.08. , 1 apartament cu 1 dormitor  - cam 400-450 euro, nu mai stiu exact). Mi se pare ca anul acesta cei de pe plaja.ro au mai crescut preturile.  Am trimis o solicitare la CMB Travel si mi-au zis ca ma contacteaza. Am incercat si prin beachbulgaria - un site de booking din Bulgaria, dar nu stiu daca sa fac rezervarea prin ei, intrucat nu am gasit prea multe infor pe net despre ei.
Pentru hotelurile in regim de apartment sin S Vlas, am vazut oferte la plaja.ro, aatravel (am trimis si mail si am si sunat dar n-am primit nici un raspuns de la ei) si CMB Travel.

#17
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Daca e cineva interesat eu am adresa agentie bulgaresti prin care inchiriaza ei si prin care au dat si pe booking de unde am luat eu cazarea.

#18
mandarinutz

mandarinutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 31.05.2012

View Postatupi, on 6th July 2012, 15:58, said:

Daca e cineva interesat eu am adresa agentie bulgaresti prin care inchiriaza ei si prin care au dat si pe booking de unde am luat eu cazarea.

Atupi, m-ar interesa si pe mine adresa. Multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate