Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...
 In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 

Dureri in zona bazinului

  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
behindthedunes

behindthedunes

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 69
  • Înscris: 02.04.2012
Buna ziua. Prezint pe scurt istoricul:

Anul trecut, vreo 18-20 de kilograme in plus. Alergare din prima zi vreo 50 de minute zilnic, din cand in cand chiar si mai mult cu 15-20 de minute, dar mai rar. Fara incalzire niciodata, un inceput cu alergare usoara crescand usor ritmul. Pe parcurs am trecut la 2 antrenamente de aerobic/zi a cate 50 de minute, la cel de seara fortam un pic ritmul in sensul de a alerga mai rapid. Continuu. Usor usor a aparut prima durere undeva in partea stanga, la incheietura bazinului cu osul piciorului, ma durea usor cand calcam si cand alergam, dar am continuat sa alerg usor fara sa fortez, de fapt cand incecam sa alerg mai tare ma durea si renuntam. Am continuat in acest ritm. Dupa vreo 2-3 luni si dupa ce am slabit peste 10-12 kilograme am introdus la cateva sedinte sprinturi pe distanta de 1 tura de stadion, dar sprinturi adevarate, n-am mai alergat asa de ani buni de cand jucam fotbal cand eram mai mic. Nu mai stiu exact dar as spune ca si in urma acestora parca m-am "dislocat" putin, sa zic asa. Evident ca m-am oprit din alergat si din decembrie pana acum nu am mai alergat deloc. In iarna ma durea zona si cand stateam in pat si ma intorceam de pe o parte pe alta, incercam sa misc bazinul cat mai putin. Ma durea chiar si cand tuseam sau stranutam: o durere in zona incheieturii, cum am explicat, o durere si in zona fesei stangi, in interiorul ei, apoi pt o perioada si in partea dreapta, uneori si in zona noadei. Cand incercam sa ridic ceva greutati ma durea piciorul stang pt ca nu ma puteam sprijini in el ca lumea fara sa simt o durere, jena. Acum durerile nu mai sunt asa persistente, dar in anumite zile de dimineata simt o jena, o scrantire, o durere ca si cum ar fi o scrantire in zona incheieturii piciorului cu soldul, in special cand calc, pasesc sau daca incerc sa alerg cativa pasi, CHIAR DACA de exemplu ieri nu am avut aceeasi senzatie si asta fara sa fac efort, sa alerg etc

O fi grav, n-o fi? Ce-o fi? Adica sunt 4 luni de stat pe bara aproape, in mod normal ar fi trebuit sa se refaca zona cred eu.Multumesc mult.

Edited by behindthedunes, 04 April 2012 - 19:25.


#2
kelppa

kelppa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.07.2009
In mod normal ar trebui sa faci ceva investigatii,o radiografie,un rmn...sau mergi la dr.de familie in prima faza.Poate ma insel dar ar putea fi o problema la coloana.Spun asta pt.ca eu am asa ceva si pe langa alte simptome am avut(si mai am inca,dar de intensitate mai redusa) simptomele tale.E vb.de o hernie de disc in cazul meu,la tine un examen amanutit va clarifica probleme

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate