Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ajutor - sanatatea distrusa de o culpa medicala

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
ajutorr

ajutorr

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 34
  • Înscris: 15.03.2012
Va rog sa ma ajutati sa imi refac dantura distrusa de o culpa medicala


Pentru refacere nu e nevoie de o suma foarte mare, ar fi suficient in jur de 4000 euro pentru o varianta medie, orice suma e binevenita si pot fi depuse in contul:

RO 91 CARP 0361 0011 6214 RO 01 la BC Carpatica Agentia Lugoj,

nume Vacarescu Octavian Adrian sau prin mandat postal la adresa:

str Cotul Mic, bl 28A, ap 8, Lugoj, jud. Timis, tel. 0771773861

In ’92 cand aveam 17 ani dr. Vid Adriana din Lugoj mi-a extras dintele 2.4 si a pilit dintii 2.5 si 2.6 pentru a inlocui cu o proteza dintele scos, dar o parte din radacina dintelui se rupe si ramane pe arcada fiindca doctorita nu a verificat dintele scos.

In ’00 am semnalat ca ar fi crescut ceva sub lucrare unde a fost dintele 2.4 la dr. Covaci Leontina din Lugoj care fara sa faca film ma anesteziaza si o scoate…

Dar in ’03 cand vreau sa imi pun implant si sa imbrac dintii piliti, medicii decid pe baza de film facut pentru implanturi sa imi scoata si dintii 2.5, 2.6 iar la 2.7 raman cu zona din jur inflamata si dureroasa ce scoate un zgomot la actiuni de masticatie.

Fiindca au scos dinti piliti fara carii care prezentau puroi la radacina dupa o documentare prin carti de stomatologie fac plangere penala in ’04 care se respinge pentru ca neglijenta si vatamarea corporala sunt prescrise, sunt deacord cu procurorii ca neglijenta e prescrisa dar nu si vatamarea, fapta care imi punea viata in pericol a fost ascunsa pana in ’00 iar vatamarea corporala sa produs in ’03 dar in final sunt condamnat sa platesc cheltuieli judiciare iar actiunea civila pentru refacerea danturii de care ziceau ca am dreptul la inceput sa respins :

Mai multe detalii: http://culpamedic.blogspot.com/

Va rog sa ma ajutati fie financiar fie cu un loc de munca ce sa imi permita financiar aceasta refacere, sa lucrez de acasa pe calculator …

Daca eram educat sa ma spal pe dinti dupa fiecare masa nu aveam o viata distrusa din pacate am descoperit asta dupa aparitia problemelor aratate si de 10 ani ma spal dupa fiecare masa si nu au mai apar carii sau alte probleme.

Multumesc Adi

#2
ajutorr

ajutorr

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 34
  • Înscris: 15.03.2012
help

Attached Files



#3
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012
up

ajutorr its baned

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate