Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Nașul TV.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
468 replies to this topic

#1
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005

Quote

...
Se poate construi o televiziune onesta, corecta fata de telespectatorii sai si rentabila din punct de vedere financiar? Da, cu citeva conditii.
Marile bugete de publicitate ale marilor companii, romanesti sau straine, sa nu mai depinda de stat sau de politicieni!
Masuratorile de audienta sa fie realizate corect, transparent si prin tehnologii avansate, nu ca pina acum!
Santajul practicat de presa sa nu mai fie permis ba chiar sa fie aspru urmarit si pedepsit!
CNA-ul sa fie depolitizat!
ULTIMA CONDITIE? Sa stii sa faci audienta!!!

E POSIBIL NASUL TV?! Mai ales ca precedentele conditii, sa nu fim naivi, nu vor fi implementate miine.

E posibila o televiziune care sa serveasca numai interesul telespectatorilor sai, chiar si atunci cind interesele sau optiunile politice ale telespectatorilor sint diferite? Eu cred ca da, as numi-o “televiziunea democratica”! Finantata chiar de catre telespectatori, in mod inteligent. Tot ei voteaza un consiliu editorial care sa reprezinte “investitorii”! Atunci sa vedeti cit e de greu sa faci presa! Ar fi cea mai onesta reteta pentru urmatorii 10 ani, pentru Romania!

E nevoie de 100.000 de fani ai acestei idei, care sa achizitioneze cite o actiune, in valoare de 100 de euro, platibili in doua transe egale, anuale. Astfel, este asigurata finantarea pe 2 ani iar telespectatorii detin 50% pentru a putea bloca vinzarea televiziunii fara acordul lor!
Este nevoie de 100 de companii mijlocii, curate, care sa isi permita achizitia a 500 de actiuni, cu plata in doi ani. Astfel, aceste companii vor detine, impreuna, 25% din actiuni dar vor beneficia de publicitate gratuita in valoare de 25.000 euro/ an, timp de doi ani.
Dupa primii doi ani, televiziunea ajunge la break even, adica isi finanteaza singura cheltuielile, nu mai e nevoie de efortul actionarilor, si incepe sa faca profit!

Restul de 25% din actiuni vor fi detinute de echipa Nasul si va reprezenta pachetul de control, pentru a garanta independenta editoriala fata de orice ingerinte. Echipa Nasul va fi supravegheata de catre Consiliul Editorial ales de catre micii actionari. Companiile nu cred ca ar trebui sa voteze. In schimb, ele vor fi protejate in fata santajului de presa sau politic, avind o tribuna unde se pot apara sau explica.
...

http://www.nasul.tv/...-o-televiziune/


Quote

...
Am vrut sa construiesc VOX News pentru toti acesti oameni liberi. Nu am gasit un partener puternic si atunci, CNA-ul mi-a confiscat licenta in cele 90 de zile “regulamentare”! Am vrut sa construiesc 10 TV in acelasi scop, cu un partener foarte puternic, dar proiectul a esuat. Totul e deja istorie, mergem inainte si privim cu bucurie!
...
Proiectul unei noi televiziuni este posibil. Cred ca in ultimii 20 de ani am lucrat cu peste 2000 de oameni de presa si cred ca foarte multi si-ar dori sa lucreze cu mine, chiar daca sint foarte dur cind vorbim de profesionalism. Am lucrat cu sute de companii si managerii lor stiu cit sint de serios! Nu poate nimeni sa afirme ca i-am dat tzeapa si acest lucru a devenit o mare calitate in Romania!
...
Am mai spus, nu cred ca veti face multi bani, investind 100 de euro! Dar veti face! Oricum, ginditi-va la acesti bani ca la biletul de intrare in teren! Noua, romanilor, ni se reproseaza ca stam pe margine si spargem seminte! Intrati oameni buni pe teren, e mult mai greu!, iar meciul se vede altfel!
...

http://www.nasul.tv/...une-episodul-2/

Edited by musso, 06 November 2011 - 13:14.


#2
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
Dupa ce a dat cu oistea-n gard cu 1zero tv vrea alta acum ?

Nu ii e clar acestui oligofren ca nu se uita nici dracu la pupaturile de cur prezidential in direct si in reluare ?

#3
bogdanbbo

bogdanbbo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 578
  • Înscris: 24.08.2011
NU tata !!!
Daca nenea Moraru vrea din nou un pic de succes sa sa reintoarca la B1TV!!!!
ACOLO E LOCUL LUI.

#4
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Iarasi se victimizeaza ? El chiar crede ca a servit vre-o data in acesti ani interesul telespectatorilor ?

#5
musso

musso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 27.06.2005
Nici chiar asa... E loc pentru toata lumea. Publicul/Audienta ii triaza. Cel putin asa sper.

Edited by megafanro, 06 November 2011 - 14:13.


#6
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007
Sa mearga labe1 , sau la tvr info , tvr2 , tvr1  --oricare dintre acestea i s-ar potrivi si l-ar primi cu bratele deschise .
Daca gaseste totusi ceva fraieri care sa-l finanteze , ai urez succesuri !

#7
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008
Mai, el se vrea DD. Ce naiba ma, nu v-ati prins?

Edited by megafanro, 06 November 2011 - 17:18.


#8
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
sunt oameni care il sustin... :bigwhitegrin: ar fi o idee buna.

#9
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
Radu Moraru      este unul din cei mai buni oameni de televiziune si ar fi pacat sa nu isi gaseasca un canal tv unde sa aiba o emisiune!

#10
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

View Postramiz, on 6th November 2011, 21:04, said:

Radu Moraru      este unul din cei mai buni oameni de televiziune si ar fi pacat sa nu isi gaseasca un canal tv unde sa aiba o emisiune!


Glumesti, nu? Numai cand aud accentul ala imputit de ''jmecher de capitala'', si pozitia pe care o afiseaza de 'tatic' atotcunoscator :D. Radu Moraru e un lingau fara nici o calitate si fara nici un fel de prezenta personala in ceea ce face.

#11
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,301
  • Înscris: 16.01.2007

View Postramiz, on 6th November 2011, 21:04, said:

Radu Moraru      este unul din cei mai buni oameni de televiziune si ar fi pacat sa nu isi gaseasca un canal tv unde sa aiba o emisiune!
Poate că este cel mai bun (nu printre cei mai buni), dar viața de televiziune a demonstrat că nu este chiar așa, dimpotrivă.
Poate noi, ăia de ne benoclăm la televizie, nu-l merităm pentru că noi suntem proști, iar el prea deștept, vor zice unii, dar nu este cazul, părerea mea!

#12
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
De asta este buna democratia fiecare cu parerea lui  !

#13
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,301
  • Înscris: 16.01.2007

View Postramiz, on 6th November 2011, 21:43, said:

De asta este buna democratia fiecare cu parerea lui  !
Așa-i, fiecare cu Morar-ul lui!  :peacefingers:

#14
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
Domnul Nasu' il imita pe DD care voia acum ceva timp sa aplice aceeasi metoda utopica, tipic, cu televiziunea poporului. Adica el vrea sa fie actionar majoritar cu alea 15% ale lui si sa faca ce vrea iar restul actiunilor sa le imprastie poporului, cu alte cuvinte el vrea televiziune da' n-are bani, lol.

#15
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Nu stiu unde va gasi el 100.000 de fraieri si 500 de companii sa-i finanteze televiziunea. Nici DD, Lazarus sau orice alt personaj de acest gen nu vor gasi finantare pentru utopiile lor.

#16
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008

View Postwiseguy76, on 6th November 2011, 20:16, said:

... e un lingau fara nici o calitate si fara nici un fel de prezenta personala in ceea ce face.
mda, si ...badea..gadea & comp ...or fi cei mai corenti din punct de vedere deontologic si nu ling toata ziua la fese pe ....prea maritul motan :deadtongue:

Edited by scorpyo, 07 November 2011 - 05:37.


#17
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007

View Postscorpyo, on 7th November 2011, 06:36, said:

mda, si ...badea..gadea & comp ...or fi cei mai corenti din punct de vedere deontologic si nu ling toata ziua la fese pe ....prea maritul motan :deadtongue:
No ofence !
Daca cineva nu pupa dosul lui  base(suna a pleonasm :rolleyes: ) , nu mai merita sa existe in mass-media ?
Unde vezi tu ca-l linge cineva pe motan si de ce il vezi asa de preamarit  :coolspeak: ?...
Spune ca te deranjeaza faptul ca A3 critica puterea : OK .
Cine conduce Romania ?
Puterea sau opozitia ?
Este in firea lucurilor ca televiziunile sa critice puterea , la ei se afla toate mecanismele care pun sau nu in miscare rotitele unui stat .
Altfel , ne putem intoarce linistiti la un singur partid , un singur tatuc si la cravatele rosii de pionier.
Radu Moraru daca este atat de bun , poate sa o ia de la zero si sa se afirme prin propriile forte , nu cersind milioane de euro de la romani :thumbdown:

#18
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View Postbog4u, on 7th November 2011, 21:00, said:

No ofence !
Daca cineva nu pupa dosul lui  base(suna a pleonasm :rolleyes: ) , nu mai merita sa existe in mass-media ?
Unde vezi tu ca-l linge cineva pe motan si de ce il vezi asa de preamarit  :coolspeak: ?...
Spune ca te deranjeaza faptul ca A3 critica puterea : OK .
Cine conduce Romania ?
Puterea sau opozitia ?
Este in firea lucurilor ca televiziunile sa critice puterea , la ei se afla toate mecanismele care pun sau nu in miscare rotitele unui stat .
Altfel , ne putem intoarce linistiti la un singur partid , un singur tatuc si la cravatele rosii de pionier.
Radu Moraru daca este atat de bun , poate sa o ia de la zero si sa se afirme prin propriile forte , nu cersind milioane de euro de la romani :thumbdown:

Poate inca nu ai vazut asta

http://www.romaniali...lui-229922.html

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate