Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

RCS a început ofensiva cu smartphone iPhone, Samsung și Nokia.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2999 replies to this topic

#2413
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View Postad-bloc, on 07 februarie 2013 - 16:29, said:

Ai stilul altui user care a ajuns si el la OPC din cauza RDS-ului, unul care imi explica mie ce putin plateste pe cartela,

Si tu ai stilul unuia care pupa in cur tot rds-ul pentru un Iphone 5.

#2414
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
Dar nu ma cert, dar stiu ca nimic nu este mai enervant pentru unii sa stie ca unul care se amuza de oferta locala RDS ( ce altceva poti face cand stii ce urmeaza pe acest topic ), demonstrează ca oferta se adreseaza celor 0,001 % din populatie , la cautari pe google iti returneaza ca rezultate doua bloguri si SP si sa vezi minune ala care rade de oferta locala, de lupta epica de la POS-uri a abonatilor, de lunga asteptare a abonatilor face rost de iphone 5 de la RDS. ( daca apare in catun, desigur , am dubii ) sau S2 de la RDS.

Daca oferta este reala ramane un best buy oricum privesti, nu gasesti un operator low cost in Europa sa ofere telefonul la 2 ani cu abonament sub pretul unui magazin on-line, mai ales cu 40-50 de euro mai mult decat telefonul luat din apple store. ( ca ne place , ca nu ne place nu este un telefon cu android care se devalorizeaza repede, stii cum se spune are gadget value pentru o anumita parte din populatie ).

La ce marja de profit are Apple cu partenerii numarul de telefoane o sa fie infim fata de fosta "oferta", din cauza asta sunt sceptic in privinta oraselor, ramane cea mai ieftina reclama pe care o pot face, chiar daca ajunge sa fie o reclama negativa cand abonatii o sa fuga la POS-uri.

Edited by ad-bloc, 08 February 2013 - 02:08.


#2415
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
e ca la loto/pariuri/poker nu toti castiga :P

#2416
ad-bloc

ad-bloc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,892
  • Înscris: 26.03.2012
In mod normal o oferta are o limita ( timp, stoc) dar si reguli sa fie o oferta. ( uneori este buna si se termina repede , uneori nu are un succes). Dar nu cred ca isi fac multi sperante daca iau topicul de la inceputul ofertei. ( pana la urma de ce sa te mai abonezi la RDS ca majoritatea abonatilor au telefon mobil de la ei , sunt sub perioada contractuala,  numarul abonatilor la telefonia mobila prea este egal cu cel al abonatilor la internet ) dar sa ceri clauze precum:

- serviciu RDS ( macar unul, doua sau trei in functie de oras ) - este cel putin ciudat , din moment ce tu vrei sa atragi noi clienti
- mi se pare normal sa ai contract dar sunt si donatii, contracte de inchiriere mai ales in Bucuresti
-  sa ai resedinta in "centrul orasului", daca esti din catun si catunul nu este in aria metropolitana a orasului nu ai nicio sansa.
- stocuri pentru 30 de minute

------------

Desi oferta este buna nu mai exista acea asteptare ca la inceput, poatedoar  bisnitarii si cei care fac combinatii se pregatesc in liniste.

#2417
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdanutz1, on 04 februarie 2013 - 22:45, said:

Lasand deoparte euforia acestei noutati - internet pe mobil cu trafic nelimitat la viteza maxima - nu pot sa nu observ cum RDS tinde incet incet sa adopte stilul corporatistilor - abonamente din ce in ce mai scumpe si telefoane de ultima generatie. In urma cu cateva luni era de neconceput ca RDS cunoscut ca operator low cost sa lanseze un abonament de 20 de euro. Pur si simplu acest pret este incompatibil cu statutul lor de operator low cost.

Eu unul deja incep sa fiu dezamagit de aceste schimbari, partial in bine dar mai mult in rau. Nu pot ramane impasibil cand vad ca operatorul care l-am ales in primul rand pentru stilul total diferit cu care ataca piata incepe sa adere la politica corporatistilor lacomi care sunt in stare sa te jupoaie pana la ultimul cent.
Oricum ai dao e cam cea mai buna oferta pentru iphone pentru cine nu are banii jos. Eu ma gandesc sa fac abonamentul asta chiar daca am deja iphone, sa mai iau unu doar pentru a avea trafic nelimitat pe net mobil.

View Postbenis, on 07 februarie 2013 - 14:40, said:

La Zapp erau alocate niște numere interne, nu de către ANCOM. Numerele erau doar pentru "uz intern", nici nu cred că îți alocă ANCOM numere să le ții doar așa de amorul artei, pentru gestiune internă.
La Zapp pe modemuri cdma era/este numar public, ba chiar apelabil si se pot primii sms-uri. Pe 3G insa nu exista core si nici numere publice pentru sim-uri.

#2418
HaCkErS

HaCkErS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 19.01.2007
Ce-mi plac dicutiile degeaba. Cred ca putem numara pe degete userii care s-au ales cu s2 si voi vorbiti de iphone5 =)). Astea sunt oferte imaginare, sa dea bine la melteni.

#2419
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostIP-XCENTRIC, on 07 februarie 2013 - 16:15, said:


Avand in vedere ca harta este pt. Decembrie 2012, albul inseamna: " Ninsori abundente".
la astia ninge si vara ,chiar abundent si cam in toata tara.

#2420
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Te pomenesti ca la RTC Mobil e soare tot anul ca in Honolulu :lol:

#2421
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdeiuma, on 10 februarie 2013 - 00:43, said:

Te pomenesti ca la RTC Mobil e soare tot anul ca in Honolulu Posted Image
e ...Sahara!

#2422
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Roz cu picatele :P
Revenind,nu am crezut ca RDS va aduce iPhone.

#2423
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Cred ca numele acestui topic trebuie schimbat, doar pentru simplu fapt ca nu vad unde e ofensva... unde e? scrieti acolo "RDS da smartphoane la o casierie in Oradea: Iphone, Samsung, Nokia".

#2424
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Nu inteleg de ce nu au continuat colaborarea cu Huawei. Sigur ieseau mai ieftin si ar fi distribuit in toata tara.

Edited by deiuma, 10 February 2013 - 01:30.


#2425
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
Momentan stiu sigur ca oferta e valabila in Municipiul Oradea. Cel mai probabil vor aparea si in alte orase in curand. Nu are rost sa intrebati aici CAND fiindca nu am de unde sa stiu. Eventual sunati la Relatii clienti si daca vor aparea pe stoc o sa va spuna ei.

Detalii:


Iphone 5 16G – BLACK
Abonamentul la care il puteti lua se numete Digi Mobil Smart 20 (20 euro TVA INCLUS)
Contractul se incheie pe o perioada minima de 2 ani de zile (24 de luni)
Telefonul il cumparati
1. cu banu jos - 1.000RON
2. in 12 rate a cate 95RON/luna
Planul tarifar este aferent Digi Mobil Plus
Obs: Ai net nelimitat cu latime de banda pana in 14.4Mbps fara limitari de viteza.
-------------------------------------

Samsung Galaxy S3 Mini
Abonamentul la care il puteti lua se numete Digi Mobil Smart 7  (7 euro TVA INCLUS)
Contractul se incheie pe o perioada minima de 2 ani de zile (24 de luni)
Telefonul il cumparati
1. Cu banii jos - 400RON
2. In 12 rate a cate 40RON/luna
Planul tarifar este aferent Digi Mobil Plus



Obs:

Ai 200 de minute internationale si 300 de minute IN RETEA apel video (adica DOAR in RCS RDS) .. pentru restul platesti cf. planului tarifar.



Sursa: RCS RDS Relatii Clienti Oradea

#2426
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Ii perfect avem al doilea topic despre ofensiva RDS cu smartphoane, luni merg in oras sa vad cum stau muritorii la coada sa isi ia telefon. Ce? cum? numa in Oradea? nooo asa ceva nu se poate....huoooooo

#2427
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
Vine si in Strehaia la tine oferta Posted Image

#2428
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005

View PostUn-Baiat, on 10 februarie 2013 - 01:55, said:

Vine si in Strehaia la tine oferta Posted Image

Care Strehaia? cred ca ma confunzi. Uitate mai bine la locatie.

#2429
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006

View Postdanielavram, on 10 februarie 2013 - 02:02, said:


Care Strehaia? cred ca ma confunzi. Uitate mai bine la locatie.
Pacat ca sunt acceptati analfabeti ca tine aici pe forum. Posted Image

#2430
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
140 de km doar pana la oradea de aici de la mine , ma grabesc ca pleaca busu !!! See ya !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate