Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga
 Programul GPU Tweak III, de la Asus

Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg
 Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...
 Grafic in excel

Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?
 

Ăl mai ieftin LAPTOP pe care pot juca toate jocurile GTA!?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
AirGod

AirGod

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 838
  • Înscris: 07.02.2012
Cerinte: Cat mai ieftin, al mai ieftin.

#2
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Mult prea vag. Vrei sa joci NUMAI GTA? Te intereseaza si detaliile, sau daca il duci la 800x600 cu totul disabled/low esti multumit?

#3
AirGod

AirGod

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 838
  • Înscris: 07.02.2012
M-am gândit că GTA este singurul joc pe care vreau să îl joc și nu prea pot pe pc actual.
Acuma că vine vorbă ar trebui și crysis, dar am plecat de la premiza că ultimul GTA oricum mănâncă mult mai mult ca crysis.
Să fie acceptabil, rezoluția este ok spusă de tine, înțeleg că până la urmă vorbim de un laptop la buget, nu aștept vreo rezoluție BOMBA, sau nivelul detaliilor pe maxim.

#4
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Exista o singura solutie pentru cerintele tale: http://www.pcgarage....555m-1gb-black/ (asta daca te referi la GTA V)

Edited by gandrei3, 17 February 2012 - 13:14.


#5
artistulpustiul

artistulpustiul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 05.04.2010
Nu cred ca vei da 30 milioane pe un Lenovo ... asa ca eu ti-as recomanda http://www.pcgarage....-hd-6310-black/  ... cu 4Gb ram cred ca vei putea juca mai mult decat Gta ... :) Si Asus e o firma mult mai buna decat Lenovo !:)

#6
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,747
  • Înscris: 28.12.2008
@artistul

La tine doar memoria RAM contează pentru rularea unui joc ? Cred că explodează laptop-ul ăla dacă rulezi GTA IV. :lol: Și Lenovo e o firmă respectabilă în domeniu (fostul IBM).

@AirGod

Pentru jocuri ieși mai bine cu un desktop. Sincer ca să dai o căruță de bani pe un laptop și să te mulțumești cu rezoluție/detalii mici nu mi se pare OK.

Edited by driftking91, 17 February 2012 - 13:23.


#7
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004

 artistulpustiul, on 17th February 2012, 13:18, said:

...Si Asus e o firma mult mai buna decat Lenovo !:)

Asta este parerea ta

#8
priderzaur

priderzaur

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,309
  • Înscris: 26.02.2010
Nu incepeti polemici acuma despre brand-uri.

Poate omul nici n-are 3000 lei, poate si 1600 e prea mult. Cum ziceam, trebuie niste lamuriri la buget.

Ceva destul de ieftin care sa duca ok GTA IV e http://www.pcgarage....50-21ghz-black/
San Andreas sau titluri si mai vechi nu au probleme; Iar GTA V s-ar putea sa nu ruleze pe laptopul asta; sau poate va rula, dar cum ziceam mai sus, la rezolutii super mici fara niciun detaliu calumea. GTA IV ar trebui sa poata fi dus pe un 1280x720 la low-mediu de laptopul de mai sus; asta desigur, cu patchurile aplicate.

Edited by priderzaur, 17 February 2012 - 13:34.


#9
AirGod

AirGod

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 838
  • Înscris: 07.02.2012
la 1600 mai merge, la 3000 de ron... pf: Nu sunt bre profesor sa dorm aiurea pe banet.

#10
ionutzradu

ionutzradu

    Esti bujia vietii mele ,fara tine dau rateuri :D

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,237
  • Înscris: 27.08.2009
Cel mai bun laptop sa joci GTA se cheama desktop.
La 16 mil (pentru unitate) nu ar trebui sa ai probleme cu GTA IV.

#11
AirGod

AirGod

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 838
  • Înscris: 07.02.2012
Eu am încercat, nu mai știu ce a mai apărut pe piață, pe urmă m-am gândit că ultimul GTA există de ceva timp pe piață.
Sănătate și mulțumesc pentru răspunsurile primite.

#12
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011

 artistulpustiul, on 17th February 2012, 13:18, said:

Nu cred ca vei da 30 milioane pe un Lenovo ... asa ca eu ti-as recomanda http://www.pcgarage....-hd-6310-black/  ... cu 4Gb ram cred ca vei putea juca mai mult decat Gta ... :) Si Asus e o firma mult mai buna decat Lenovo !:)
hai sa o lasam balta cu proc de 1.6 Ghz la joace, bine ca nu i-ai zis sa-si ia o panarama de Atom de 1.3 Ghz, poate il instaleaza pe o tebleta  :coolspeak:
eu am dual core 2.6 si abia duce SC2 cu placa video 1 Gb, vrei shootere sau chestii cu grafica trebuie proc minim i3 de preferinta peste 2.4 Ghz si bineinteles o placa grafica teapana, sincer solutia ieftina e un sistem desktop , doar asa iesi sub 2000 lei

#13
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,895
  • Înscris: 06.01.2008

 AirGod, on 17th February 2012, 12:53, said:

Cerinte: Cat mai ieftin, al mai ieftin.
Daca nu ai nevoie neaparat de laptop, atunci uite cam ce PC poti lua cu:
1500RON
sau cu
2000RON. Cele doua wishlisturi sunt create de userul marius ro.

#14
voposphere

voposphere

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 13.03.2010
DOAR seria thinkpad e fostul ibm. sunt si alte produse non laptop , dar de la laptop , STRICT doar seria thinkpad este fost ibm.

lenovo ideapad sau essentials sunt produse originar lenovo si nu au nimic in comun cu ibm.


asus vs lenovo e inutilitate. lenovo e mult mai mare producator de laptopuri si prin seria thinkpad este cam number one in lume la laptopuri.

ca si brand , lenovo e al 3 lea cel mai mare din lume. o sa ajunga pe locul 1 in cativa ani lejer.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate