Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Adsense si ACTA

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postw3room, on 13th February 2012, 04:25, said:

Eu nu cred așa ceva. Da, se poate să monitorizeze ce intră de pe net în pc-ul tău, dar să spui ca îsi bagă nasu direct în hdd-ul tău, e prea mult.

Acum evident ca nu se poate. Dar in viitor (daca se va semna ACTA) for fi obligate companiile care produc antivirusi sa le dea o portita libera catre HDD tau.
Apoi portita aceasta probabil va fi introdusa si in firewall-ul de la Windows 8.
La linux probabil va aparea un nou update care va modifica kernel-ul.

Toate acestea, evident fara acordul tau, fara ca tu sa stii.

Daca nu ma crezi, e problema ta. Deja sistemele de operare Android au aceasta functie inclusa, si pot afla tot ce faci tu pe mobil.

#20
e-mag

e-mag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.12.2011
or sa anunte politia (dar nici asta nu cred ca or sa faca) ca vor sa-ti controleze pc-ul pe motiv ca te banuiesc ca ai detine fisiere ce incalca legile dreptului de autor. in baza acestui lucru, vor afla absolut totul despre pc-ul si informatiile tale

daca vor gasi aceste fisiere, te va paste inchisoarea!

in romania internetul o sa dispara ........ puteti sa-i multumiti ministrului care a dat acest acord Valerian Vreme

asta in loc sa sustina telecomunicatiile a facut exact invers  :death:

rahat marca PD-L ........ nu ma mai mira nimic in tara asta

Edited by e-mag, 13 February 2012 - 09:59.


#21
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

View Poste-mag, on 13th February 2012, 08:54, said:

rahat marca PD-L ........ nu ma mai mira nimic in tara asta
Face-ti ce face-ti si iar o da-ti in politica.Mai ai putintica rabdare si o sa-ti alegi partidul si presedintele vietii tale,sa vedem atunci ce marca va avea rahatul

#22
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008

View Postloveparade, on 13th February 2012, 09:36, said:

Acum evident ca nu se poate. Dar in viitor (daca se va semna ACTA) for fi obligate companiile care produc antivirusi sa le dea o portita libera catre HDD tau.
Apoi portita aceasta probabil va fi introdusa si in firewall-ul de la Windows 8.
La linux probabil va aparea un nou update care va modifica kernel-ul.

Toate acestea, evident fara acordul tau, fara ca tu sa stii.

Eu cred ca ai inceput sa o iei pe aratura. Nu stiu de unde si pana unde ai aflat tu de acele portite care vor trebuie introduse in antivirusi, sisteme etc.

Quote

Daca nu ma crezi, e problema ta. Deja sistemele de operare Android au aceasta functie inclusa, si pot afla tot ce faci tu pe mobil.

Cred ca faci o confuzie cu Apple care avea pe iphonuri ceva care iti monitoriza pozitia parca, nu ce faci pe telefon. Android este open source si oricine poate vedea excat ce face fiecare bucatica de cod din sistem de operare(poate ma insel totusi si poti oferi si link-uri cu afirmatiile pe care le faci). Linux-ul(pe care se bazeaza si android) e de asemenea cu sursele la vedere si "update-uri" care modifica sistemuyl sa te monitorizeze pe tine nu pot aparea asa pe nevazute.

Cat despre adsense, sa fim seriosi, daca ai un site cu continut original nu se leaga nici mama lu' ACTA de tine dar daca te bagi pe filme online si download muzica evident ca nu te poti astepta la prea multe.

#23
fux

fux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 23.02.2010

View Postluk4, on 13th February 2012, 10:57, said:

Eu cred ca ai inceput sa o iei pe aratura. Nu stiu de unde si pana unde ai aflat tu de acele portite care vor trebuie introduse in antivirusi, sisteme etc.


German States Admit Using the Federal Trojan   :ciocan:

http://news.softpedi...an-227272.shtml

German R2D2 May Be Inspired by FBI Tracking Tool  
http://news.softpedi...ol-227664.shtml

Vorbim de un stat democratic da ?  Nu de China sau Coreea de Nord.

Asta asa doar la o cautare de 3 secunde si fara ca ACTA, SOPA, IPA si alte porcari de genul asta sa fi fost votate. Imagineaza-ti ce va urma daca intra in vigoare asemenea legi. Organele vor avea mana libera la si mai multe abuzuri asupra cetatenilor.

Ca sa crezi ca statul nu are modalitati de a te spiona (legal/ilegal nici nu mai conteaza) si cand te f**i sau stai pe WC inseamna ca esti cel putin foarte naiv, ca sa nu folosesc niste cuvinte mai grele.  Exista deja modalitati nenumarate de a spiona.

Multi antivirusi merg spre ideea de Cloud computing & scanning, asta inseamna automat ca undeva pe un server  al lor vor stii toate fisierele pe care le ai in calculator.

Cat despre Android, poate nu ai citit despre asa zisul "program de diagnostic" instalat pe multe modele de smartphone-uri android si care permiteau ca operatorul de telefonie sa intercepteze tot ce face utulizatorul pe telefon fara ca acesta sa stie (nr telefoane din agenta, mesajele, tastele apasate etc)

Esti sigur ca Linux e perfect sigur 100 % ?  Oare de asta exista virusi chiar si pe Linux ?  http://en.wikipedia....i/Linux_malware

Iar legat de Adsense, sa fim seriosi, in secunda doi Softpedia o sa dispara daca i se scoala p**a la un gigel ca un user a urcat o poza fara drepturi de autor. In baza ACTA/SOPA se poate inchide intreg site-ul, bloca domeniul, opreste internetul, dat in judecata etc.  Bineinteles ca putem presupune ca site-uri mari cunoscute (ca youtube sau facebuci) vor rezista si vor ajunge la un compromis, dat spagi  etc, dar siteuri mai mici sau fara o casa de avocatura puternica in spate sunt foarte expuse, chiar daca poate afacerea lor este legala.

Nu cred ca nu ai observat noua politica de utilizare a tuturor servicilor google (mail, youtube, adsense si chiar simplu search pe google) Ia si citeste oleaca Politica de confidentialitate (in principiu ei pot stii tot ce faci si cine esti in momentul in care folosesti vreunul din serviciile lor, se stie ca au un motor de traking user foarte performant) http://www.google.ro...licies/privacy/  Oare e coincidenta modificarea tocmai acuma ???   :ph34r:

Deci data viitoare cand cineva incearca sa-mi vanda gogosi ca statul e curat si vegheaza doar spre binele cetateanului si nidecum nu ar indrazni sa intre in viata privata a oamenilor sau ca nu vor exista abuzuri, o sa-l scuip direct in fata ca atat merita.    :finger:


All iPhone Phones Can Be Easily Compromised, You can Spy and Track Any iPhone Phone
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PO4GeD2mvCI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by fux, 13 February 2012 - 11:46.


#24
e-mag

e-mag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 07.12.2011

View Postlik_lights, on 13th February 2012, 10:12, said:

Face-ti ce face-ti si iar o da-ti in politica.

pai nu din cauza incompetentului de Valerian Vreme s-a intamplat asta? ca nu stie el sa citeasca?  unde in lume s-a mai pomenit asa ceva?

cine este raspunzator de asta? ceausescu?



View Postlik_lights, on 13th February 2012, 10:12, said:

Mai ai putintica rabdare si o sa-ti alegi partidul si presedintele vietii tale,sa vedem atunci ce marca va avea rahatul

de presedintele asta alcoolic romanii nu or sa scape prea usor! la la alegerile urmatoare o sa incerce din nou asa cum a facut si ultima data sa le fraudeze

iar o sa se cumpere voturi pe nimic (ca deh pt asta exista buget dar pentru pensii si salarii ....... clanta)

Edited by e-mag, 13 February 2012 - 11:50.


#25
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postluk4, on 13th February 2012, 10:57, said:

Eu cred ca ai inceput sa o iei pe aratura. Nu stiu de unde si pana unde ai aflat tu de acele portite care vor trebuie introduse in antivirusi, sisteme etc.


Cred ca faci o confuzie cu Apple care avea pe iphonuri ceva care iti monitoriza pozitia parca, nu ce faci pe telefon. Android este open source si oricine poate vedea excat ce face fiecare bucatica de cod din sistem de operare(poate ma insel totusi si poti oferi si link-uri cu afirmatiile pe care le faci). Linux-ul(pe care se bazeaza si android) e de asemenea cu sursele la vedere si "update-uri" care modifica sistemuyl sa te monitorizeze pe tine nu pot aparea asa pe nevazute.

Cat despre adsense, sa fim seriosi, daca ai un site cu continut original nu se leaga nici mama lu' ACTA de tine dar daca te bagi pe filme online si download muzica evident ca nu te poti astepta la prea multe.

Demostration Time:
http://gsmandroid.or...artphones/2789/

Ar trebui sa te mai documentezi putin inainte de a da cu parul. Si daca Android-ul e open source, de ce a aparut in el astfel de balarii?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T17XQI_AYNo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008

View Postloveparade, on 13th February 2012, 11:52, said:

...

Ai alte optiuni(de exemply Cyaogen mod) ca sa nu ai de a face cu Carrier IQ (care nu este integrat efectiv in sistemul de operare).

#27
fux

fux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 23.02.2010

View Postluk4, on 13th February 2012, 12:27, said:

Ai alte optiuni(de exemply Cyaogen mod) ca sa nu ai de a face cu Carrier IQ (care nu este integrat efectiv in sistemul de operare).

Da, de parca toti stiu ce e aia Cyaogen, si din aia care stiu cati isi si instaleaza ?   Si cu Cyaogen sau fara, in momentul in care folosesti internetul pe telefon (ca doar de aia costa o caruta de bani si se cheama smartphone) devi automat expus la traking-ul google, yahoo si alte servici pe care le folosesti, logarea de catre ISP a tot ce transferi din si spre telefon (SOPA/ACTA nu face diferenta intre un calculator sau telefon, daca tragi un mp3 de pe internet pe telefon oricum ISP va fi obligat sa iti inregistreze activitatea, cand ai o convorbire pe yahoo de pe telefon la fel se intercepteaza.

Asa ca, ce sa mai zic, daca tu care ai auzit de Cyaogen tot nu realizezi pericolul unor asemenea aberatii de legi si ti se pare normal, ce sa mai zicem de marea masa a populatiei care poate fi manipulata si jucata cum vor cei cu putere de decizie.  Adevarul este ca Internetul liber a devenit prea incomod pentru uni. Cu pretextul apararii drepturilor de autor, vor sa spioneze legal pe toata lumea. Scuza perfecta pentru o botnita electronica.


:puke:

Edited by fux, 13 February 2012 - 13:53.


#28
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
sa-o luam logic...

ieri au iesit 100.000 de greci in strada pentru pensii/salarii bla bla bla
acum 1-3 ani in franta/spania/grecia/ au iesit 2-5 milioane de oameni pentru salarii/pensii

ce au rezolvat? nimic, toate tarile au luat cu imprumut bani, salarii mai mici/pensii etc

parerea mea... acta o sa fie aprobata de UE

o sa ajungem iar prin 1999/2003, cand cumparam cd-uri cu filme/jocuri/p0rn/muzica/etc la colt de strada!
te duci frumos la colt de strada iti cumperi cd cu salam, scoti firul de la net, si bagi cd... asculti live.... scoti cd.. bagi firul inapoi.

sau, te duci iti iei 50-100 de harduri.. bagi filme/jocuri/carti/p0rn pentru toata viata! sau ne cumparam iar toti filme pe caseta

o sa apara 355125315598159815 de hostinguri in... rusia/china/iran/cuba/corea de nord/etc, tari comuniste....care fbi nu au nici o sansa sa intre acolo

nu-mi pasa de acta, ca din pacate nu poti sa faci nimic, decat revolutie...

pe mine mai mult ma ingrijoreaza obama pe, 31/12/2011 a semnat ca, armata americana poate sa aresteze orice om, fara motiv, fara dovezi, si cat timp vor ei.

sunt multe de zis. dar simplu, vai de p... noastra

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postlik_lights, on 13th February 2012, 09:29, said:

Deja avem primii morti cu acest ACTA http://btjunkie.org/goodbye.html

btjunkie ? come on ... unu dintre cele mai proaste trackere ever. nu știu de ce exista măcar.

#30
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Băi, ce naiba.... Dacă cineva intră la mine în pc și are acces la tot ce am eu pe hdd datorită internet-ului, atunci eu scot firul de la net. Dar dacă nu-l scot ei ce pot face ? Să se uite în pc-ul meu și să vadă numele fișierelor, ajungând la concluzia că pot fi ciudate numele și trăgându-mă la răspundere. Bine-înțeles ca e absurd. Deci, o să-mi ia fișierele din pc fără acordul meu. Bun. Pe net-ul cui se întâmplă asta ? Face torrent din mine dacă am 40 de giga numai filme ? :lol:

#31
fux

fux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 23.02.2010

View Postw3room, on 13th February 2012, 14:29, said:

Băi, ce naiba.... Dacă cineva intră la mine în pc și are acces la tot ce am eu pe hdd datorită internet-ului, atunci eu scot firul de la net. Dar dacă nu-l scot ei ce pot face ? Să se uite în pc-ul meu și să vadă numele fișierelor, ajungând la concluzia că pot fi ciudate numele și trăgându-mă la răspundere. Bine-înțeles ca e absurd. Deci, o să-mi ia fișierele din pc fără acordul meu. Bun. Pe net-ul cui se întâmplă asta ? Face torrent din mine dacă am 40 de giga numai filme ? :lol:

Nu Băi, ce naiba nu intelegi ? Cand Gigel vrea sa-ti trimita un mp3 cu Guta Salam pe mail, ISP vede automat si iti blocheaza internetul 1 luna ca sa te calmezi  :naughty:  Daca Gigel nu intelege si iti trimite iar un Guta Salam te poti trezi cu mascati la usa, cu pulanul peste tine , confiscat jucaria ca dovada  si probabil condamnare minim 5 ani pentru piraterie  :w00t:

PS: Cu ocazia confiscari calculatorului de catre procurori probabil vor mai adauga ani grei de bulau cand descopera n'jde giga de filme de pe hard  :lol:

Edited by fux, 13 February 2012 - 14:48.


#32
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008

View Postfux, on 13th February 2012, 13:45, said:

...

Poate am fost inteles gresit, eu nu sustin in nici un fel ACTA, doar mi s-au parut putin deplasate(sau exagerate) afirmatiile lui loveparade. Tracking-ul exista si inainte de a se vorbi de SOPA/ACTA, gen google, facebook etc si nu a sarit nimeni in sus atunci. De asemenea un serviciu de informatii poate accesa cu usurinta informatii despre tine daca doreste sa te urmareasca, nu are nevoie de ACTA.

#33
Haotik

Haotik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.12.2004
Eu nu va inteleg sa mor eu, va faceti probleme ca intra guvernul la voi in calculator. Pai eu imi tin toate fisierele in CLOUD, asa ca are acces la ele google cand vrea muschi lui. Melodiile le tin in google music, sunt cumparate cu licenta si e totul in regula. Laptopul meu nici nu are hard la nivel teoretic pentru ca e un chromebook. Si nu am nici un fel de probleme legale sau nici macar nu-mi fac.

Nu sustin ACTA dar cand vad comentarii ca cele de mai sus, ma gandesc ca aia din parlament sunt genii in comparatie cu cei de mai sus. Invatati-va sa nu mai furati si probabil nu aveti de ce sa va faceti griji pentur continutul pe care il aveti pe harddisk.

Cu acta sunt alte probleme nu cele de le discutati voi mai sus, cautati pe legiinternet.ro sau pe alte siteuri care explica ca pentru prosti despre ce e vorba.

#34
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
ma duc la un curs culinare, sa invat sa fac pui la gratar, dupa aia ma duc acasa, si vreau sa-o invat pe sotia mea, sa faca pui la gratar, dupa ACTA amandoi suntem criminali ! si riscam ori amenda, ori 5 ani de puscarie

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xoW26CwhcR8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
ai aici, ce am explicat eu cu reteta culinara.


http://ro.wikipedia.org/wiki/Mar

Utilizări medicinale

Chiar dacă este un aliment, calitățile sale terapeutice sunt cunoscute încă din timpuri străvechi. Plinius cel Bătrân îl recomandă în bolile de stomac, iar ceva mai târziu, călugărița Hidelgard von Bingen recomandă mărul contra migrenelor, a durerilor de ficat și de splină. Mărul are acțiune tonică, diuretică, uricolitică, depurativă, antiseptică, intestinală, hipocolesterolemiantă și laxativă. Este indicat în astenie, surmenaj, convalescență, graviditate, anemie, reumatism, gută, litiază urică, hepatită, colibaciloză, stări febrile, ulcer gastric, gastrite, insomnie, diabet și altele. Trebuie să ținem cont de faptul că partea comestibilă a mărului este de fapt receptaculul(o prelungire a codiței) iar fructul în sine este ceea ce se numește în termeni populari "cotor", parte care în cele mai multe cazuri nu este comestibilă.

cineva si-a pierdut vremea. si a scris asta in limba romana, iti dai seama ca a copiat de undeva informatiile, PDF,CARTE, acel cineva care si-a pierdut timpul pentru a traduce in limba romana risca ori amenda, ori 5 ani de puscarie

eu ma refeream la libertate de exprimare...

Edited by cocoi89, 13 February 2012 - 16:43.


#35
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View Postcocoi89, on 13th February 2012, 13:55, said:

parerea mea... acta o sa fie aprobata de UE
probabil o vor respinge acum, ca prea multa lume iese in strada. Dar, o sa o voteze iarasi peste 2...3...5 ani. Pana atunci se va incerca o "indobitocire in masa" a populatiei.

o sa ajungem iar prin 1999/2003, cand cumparam cd-uri cu filme/jocuri/p0rn/muzica/etc la colt de strada!
da? Si de unde le scoti ca sa dai la altii? Magazinele cu cd/dvd-uri au dat faliment.

sau, te duci iti iei 50-100 de harduri.. bagi filme/jocuri/carti/p0rn pentru toata viata! sau ne cumparam iar toti filme pe caseta
in maxim 5 ani te saturi de toate, sigur iti va trebui ceva nou!

o sa apara 355125315598159815 de hostinguri in... rusia/china/iran/cuba/corea de nord/etc, tari comuniste....care fbi nu au nici o sansa sa intre acolo
buna idee! O sa-mi cumpar un VPS, si o ma uit pe el. Nu pe calculatorul personal.

sunt multe de zis. dar simplu, vai de p... noastra
asta e! pana aici cu "lux-ul"



View Postluk4, on 13th February 2012, 15:13, said:

Poate am fost inteles gresit, eu nu sustin in nici un fel ACTA, doar mi s-au parut putin deplasate(sau exagerate) afirmatiile lui loveparade. Tracking-ul exista si inainte de a se vorbi de SOPA/ACTA, gen google, facebook etc si nu a sarit nimeni in sus atunci. De asemenea un serviciu de informatii poate accesa cu usurinta informatii despre tine daca doreste sa te urmareasca, nu are nevoie de ACTA.

Ma bucur. Sper sa afirmatiile mele referitor la ACTA, niciodata sa nu se puna in aplicare!!!
Numai ca google si faisbuci nu te baga la puscarie ca downloadezi o muzica care-ti place tie, nu toate prostitutiile comerciale de la tembelizor!
Nu te baga la puscarie ca l-am injurat pe base` peste tot unde am putut (libera exprimare).
Desteptarea natiunii cu privire la tracking-ul faisbuci tot in 2011 s-a descoperit.

#36
fux

fux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 23.02.2010

View PostHaotik, on 13th February 2012, 15:33, said:

Eu nu va inteleg sa mor eu, va faceti probleme ca intra guvernul la voi in calculator. Pai eu imi tin toate fisierele in CLOUD, asa ca are acces la ele google cand vrea muschi lui. Melodiile le tin in google music, sunt cumparate cu licenta si e totul in regula. Laptopul meu nici nu are hard la nivel teoretic pentru ca e un chromebook. Si nu am nici un fel de probleme legale sau nici macar nu-mi fac.

Nu sustin ACTA dar cand vad comentarii ca cele de mai sus, ma gandesc ca aia din parlament sunt genii in comparatie cu cei de mai sus. Invatati-va sa nu mai furati si probabil nu aveti de ce sa va faceti griji pentur continutul pe care il aveti pe harddisk.

Cu acta sunt alte probleme nu cele de le discutati voi mai sus, cautati pe legiinternet.ro sau pe alte siteuri care explica ca pentru prosti despre ce e vorba.


Pai normal ca nu intelegi sau nu vrei sa intelegi.  Tocmai asa cum a zis si luk4, exista deja legi si reglementari pentru piraterie & shit, nu mai era nevoie de ACTA/SOPA/IPA. E doar praf in ochi si o scuza folosita pentru protectia drepturilor de autor, cand in realitate alta e scopul acestor legi aberante.

Daca pe tine nu te deranjeaza ca guvernul ( care oricum ii doare fix in p**a de cetateni) sau si mai grav firme particulare (asta reiese din acele legi, ca o firma poate cere cand vrea muschiul lui date personale despre tine de la ISP si poate hotari de sine statator sa ti-o traga pe la spate, fara sa existe o judecata echitabila), este normal ???  Probabil in Iran, Corea de nord, tari din astea.

Daca tu iti ti toate kkt-urile in clound, felicitari tie. Eu unul nu mi-as dori sa imi dispara date importante pentru ca un hacker s-a suparat si a umblat in serverele lor, sau  am uitat sa platesc serviciul de clouding si ma trezesc cu fisierele sterse si asa mai departe. Asta daca ai totul legal si in ordine, lucru pe care nu tu il decizi ci altii.  

Si acum, daca nu te-ai nascut ieri, nu pot sa cred nici mort ca nu ai tu macar o melodie, un filmulet, o imagine, un mic  programel pe care l-ai tras de pe net vreodata si pe care nu ai platit.

Pana si politistii sau institutii ale statului au fost prinsi cu soft piratat, si vrei sa te cred pe tine ca n-ai calcat niciodata pe bec, tu fiind persoana fizica  ?   :lol:

Esti perfect legal ? Felicitari. Dar de intimitate ai auzit ?

Zici ca nu sustii ACTA dar esti de acord ca altii sa-ti controbaie in viata privata ?  Te contrazici singur.  :nonobad:

Ca doar ACTA nu face decat sa incurajeze asta, nicidecum sa protejeze cetateanul.

Si apropo de protectia drepturilor de autor. Nici macar nu se pomeneste undeva in lege ca autorii de drept (scriitorul, cantaretul, actorul) va fi despagubit. NU ! Tot niste firme private si care si acum in cel mai bun caz platesc cu doar 5 % pe autorii de drept, restul il bag in buzunarele lor groase si investesc in lobby pentru asemenea legi aberante.

Deci pana la urma cineva va fi de fapt beneficiarul acestor legi ? Sigur nu scriitorul, cantaretul sau actorul pentru care zice-se au fost create aceste legi.

Edited by fux, 13 February 2012 - 17:14.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate