Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Drama unei femei singure

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
valeria_m

valeria_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2012
Buna dimineata!


Vreau sa va spun despre drama unei  femei de 58 de ani din localitatea Scarisoara ,judetul Buzau.

Mihai Elena ,are 58 de ani si de cativa ani ea a ramas singura,fara nici un venit    ,cei de la directia de pensii,i-au spus ca la varsta de 60 de ani va beneficia de pensia de urmas.
Din aceasta cauza,ea  nu are cu ce sa-si cumpere mancare,medicamente,absolut nimic.
Ieri dimineata a fost mama mea la dansa sa-i duca de mancare si mi-a spus ca nici nu putea dechide usa,ptr ca  usa era inghetata din cauza ca ea nu face focul in casa ca nu are lemne.

Rog pe cei care o pot ajuta pe aceasta femeie ,macar cat de putin sa-si poata lua o caruta de lemne sa nu mai stea in frig.
Cine doreste poate merge direct la locuinta  dansei sa vada situatia .

Adresa dansei este:

Mihai Elena
sat Scarisoara,comuna Cislau
judetul Buzau.


Sau puteti suna la nr de telefon:0767596182.

Edited by valeria_m, 09 February 2012 - 07:56.


#2
valeria_m

valeria_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2012
Am o veste f trista din pacate.

   Putin mai devreme m-a sunat mama mea si mi-a spus ca azi noapte a vn salvarea la d-na Elena .Din cauza frigului din casa,a facut o infectie f puternica la rinichi.
Mi-a spus ca-i va duce ea acum un sac cu lemne sa-i fac putina caldura in casa si  va incerca sa-i cumpere  si tratamentul ptr infectie.

  Va rog din suflet daca puteti ajuta ac femeie, va rog sa ma credeti ,este o situatie disperata , la noi in sat este 300 lei o caruta cu lemne, macar cu atat sa o putem ajuta.
Cand voi ajunge acasa saptamana viitoare ,va voi trimite si cateva poze si acte cu situatia ac femei.


Eventual puteti suna si la primaria din Cislau sa va convingeti de situatia  ac femei.

#3
_Thomas_

_Thomas_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,329
  • Înscris: 24.12.2011
Nu o puteti lua sa stea cu voi macar pana cand trece iarna?

#4
valeria_m

valeria_m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2012
Daca am fi avut posibilitate,am fi luat-o la noi.
Dar mama mea are doar 2 camere unde poate face focul,ca in celelalte nu avem sobe,intr-o camera sta ea cu tatal meu si intr-o camera sora mea cu sotul  si copilul.
Ii duce si mama mea in fiecare zi cate ceva de mancare,ieri i-a dus  cateva lemne ,dar va dati seama ca nu-i poate duce in fiecare zi,ca ar ramane si ea fara lemne.
Ieri am scris si la formula As , sper sa primesc un raspuns, sa vad de ce acte va fi nevoie ptr a aparea anuntul doamnei in revista,poate se va gasi cineva sa o ajute.

Dansa are nevoie si de o operatie,sufera de fibrom uterin si  trebuia operata de mult timp,dar nu s-a putut opera ca nu are bani si boala s-a agravat.


Saptamana viitoare , va voi aduce si cateva acte si sper sa ne dea si de la Primarie o adeverinta  precum dansa nu are nici un venit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate