Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Imi tremura gatul

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010
Deci .. nu stiu de vreo 3 zile stateam pe un scaun si dintr-o data mi-a tremurat capul din gat daca pot sa zice asa ... deci sa spunem ca stau discut cu prietenii si dintr-o data imi misca gatul asa timp de o secunda cred .. dar fara sa vreau .. nu stiu daca m-ati inteles ce vreau sa zic .. vreau sa se termine, cum pot face asta ?
inca o data scuze pentru exprimare ..

#2
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,752
  • Înscris: 22.11.2006
O vizita la doctor?

#3
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010
i-am spus la maica-mea sa imi  faca o programare dar mi-a spus ca acum la medicul de familie doar 20 de pacienti ia pe zi si restul care vor sa plateasca si na ... am zis sa incerc si pe forum pana atunci


l.e. am uitat sa mentionez, cred ca in fiecare zi imi pocnesc eu oasele de la gat. imi misc capul in partea stanga si dreapta ca sa pocneasca ..

Edited by CoolPyr0, 06 February 2012 - 21:43.


#4
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010

 CoolPyr0, on 6th February 2012, 21:35, said:

i-am spus la maica-mea sa imi  faca o programare dar mi-a spus ca acum la medicul de familie doar 20 de pacienti ia pe zi si restul care vor sa plateasca si na ... am zis sa incerc si pe forum pana atunci

O fi un junghi, am mai patit si eu ceva similar..... Muschii se contracta spasmodic. Lipsa de calciu ?!

Dar decat sa stai dupa medicul de familie, nu mai bine mergi la un consult pe bani? Nu cred sa coste mai mult de 50 lei. Nu e o suma mare daca te raportezi la sanatatea ta. In final, daca o sa ai nevoie de investigatii si medicamente poti sa mergi si la medicul de familie.

#5
alin3x

alin3x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 24.08.2010
Un tic nervos?
Putina miscare nu strica.
Posibil sa fie si un junghi, ca tot ai spus sa iti trosnesti oasele de la gat zilnic.

#6
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 19.01.2010
@kmailand .. da asa .. muschi se contracta, miscari incontrolabile, nu le pot controla .. nu dureaza mult, 1 secunda ..

l.e. apropo, cum as putea sa nu-mi mai imi pocnesc gatul ? pur si simplu evit sa mai fac asta ?

Edited by CoolPyr0, 06 February 2012 - 22:20.


#7
kmailand

kmailand

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 21.08.2010

 CoolPyr0, on 6th February 2012, 22:04, said:

@kmailand .. da asa .. muschi se contracta, miscari incontrolabile, nu le pot controla .. nu dureaza mult, 1 secunda ..

l.e. apropo, cum as putea sa nu-mi mai imi pocnesc gatul ? pur si simplu evit sa mai fac asta ?

Asa am patit si eu. Muschii se contracta spasmodic, necontrolat. Eu patesc destul de des la gat, la muschii mainilor si la picioare. Noaptea mi se pun carcei la picioare si sar din pat direct pe podea. Imi revin cu greu......

Uneori mi se pune carcel la picior si cand conduc masina. Am patit-o de 3 ori....

Am luat calciu la greu, vitamina C si tot nu am avut succes. Se pare ca e de la stress si de la lipsa de miscare... Tot medicul o sa-ti spuna ce si cum, de la pacient la pacient.

Eu am rezolvat-o (partial) cu lioton gel...... si dupa 2 zile muschii s-au mai relaxat. A fost mult mai bine. Problema la gat si cap ma apuca de la curent sau de la o diferenta mare de temperatura cand intru de afara intr--o camera cu aer conditionat si invers. Am o sensibilitate mare la diferente de temperatura.

:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate