Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

VLC (VideoLan) Media Player 2.x.x

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#73
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Testat ,dezinstalat repede. Nici macar pentru fisiere incomplete nu merita sa-mi bat capul cu el. Si cum spunea un user de pe aici ,iti trebuie doctoratul si vreo 3 masterate sa-l faci sa accelereze video(DXVA) si sa-l setezi sa se vada cum vrei.

#74
pepeman

pepeman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 13.04.2007
Salut! Am dat curs invitației primite la deschiderea VLC-ului și am instalat ultima versiune, după ce am dat-o jos pe cea dinainte. Problema e că, de atunci, când bag un film pe televizor, folosit ca al doilea monitor și dau imaginea pe tot ecranul se blochează. Am încercat să reinstalez mai multe versiuni ale playerului, cu același rezultat. În plus, pe parcursul instalării, îmi apare o fereastră cu mesajul: warning: option - plugin path- no longer exists.
Mă puteți ajuta?

#75
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,664
  • Înscris: 26.11.2001
Vezi in setari, cauta locul unde se gasesc info despre locatia plugins.

#76
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011

View Postedigee, on 25th March 2012, 00:05, said:

Testat ,dezinstalat repede. Nici macar pentru fisiere incomplete nu merita sa-mi bat capul cu el. Si cum spunea un user de pe aici ,iti trebuie doctoratul si vreo 3 masterate sa-l faci sa accelereze video(DXVA) si sa-l setezi sa se vada cum vrei.
Ce player folosesti?

#77
SpikedOne

SpikedOne

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 19.03.2012
Salut!Am si eu o problema..nu merge sa vizionez filme pe un pc mai vechi de 256 ram.Am incercat cu BS Player si cu VLC Media Player,insa nu merge!Cand deschid filmul respectiv,apare un ecran negru,desi filmul arata ca ruleaza...

#78
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
foloseste cineva vlc de 64 bit?
Am vazut ca deja de mult se afla in testare.
e stabil?
e bun pentru daily use?

#79
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
salut.....vad ca nu prea foloseste lumea VLC-ul, desi cineva imi spunea ca este "tatal lor".....in fine.
am si eu o problema, as vrea sa-l folosesc pe post de audio player, imi place cum se aude. problema este ca are incarcare la CPU dubla fata de foobar2000. se poate face ceva in privinta asta sau asta este?

#80
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,240
  • Înscris: 24.02.2007
Simti diferenta intra cum se aude prin VLC vs foobar (aceleasi melodii)?
Ce hardware?

#81
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai masina este aia din semnatura, dar pe wind 7. diferenta nu ar fi prea mare, sa zicem. dar mi-ar placea sa am numai un player care sa le faca pe toate si totodata sa fie un player cross platform. vlc si smplayer/umplayer ar indeplini conditiile astea. din pacate, am si smplayer instalat dar la asta mi se intampla catodata sa-mi spuna ca "mplayer has crashed". in fine, problema nu este asa spinoasa, ma gandeam ca poate o fi vreo chichita la vlc sa-l fac sa consume CPU la fel ca foobar2000.

#82
lydia622520

lydia622520

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.08.2013
If someone gave me the choice of picking just one media player to take to a deserted island, I would most definitely plonk for VideoLan’s VLC Media Player. VLC, the free media player popular for its capability to play most media formats(MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, DivX, mp3, ogg...) While, no-one seems to know much how to import and play Blu-ray discs using VLC (even you’ve gotten rid of the copy protection and can actually make a backup!).

no worry! An approach is presented at this website:
http://portable-devi...-for-uploading/

If VLC doesn't play your blu-ray movie, we can upgrade the VLC to the latest version, install it and replay it, but it seems to be a bit complex for us. And sometimes, our Blu-ray was burned at 8X or 16X speed while the computer can only handle 2X or 4X Media. On this occasion, we'd better convert the blu-rays to videos for smoothly playback with a Blu-ray Ripper, which enables us rip and convert Blu-ray to a common video for VLC for playback effortlessly.

#83
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Ati abandonat VLC? Eu l-am reinstalat recent pentru ca nu imi vedea subtirarea incorporata la un serial KMPlayer, intial am crezut ca nu are subtirare si era trecut gresit in descriere, apoi am zis hai sa instalez VLC si surpriza.

Merita instalata versiunea pe 64?

#84
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
L-am sters rapid, meniul e prost structurat si destul de limitat in optiuni, plus ca nici acum nu am pus o setare rapida pentru a vedea subtitrarea pe benzile negre.

#85
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Eu il folosesc pentru doar pentru redarea streamurilor, integrat in cateva aplicatii tv... e cel mai bun pentru astfel de treburi. Pentru filme folosesc KMPlayer.
Versiunea VLC 2.2.0-pre3 vine cu o chestie neplacuta in ce priveste volumul, care nu mai poate amplifica decat 25% peste nivelul default, mai putin decat in versiunile anterioare.

Attached Files

  • Attached File  VLC.jpg   2.92K   0 downloads


#86
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Folosesc VLC versiunea 64biti pe Windows 7 64biti si merge brici. Pe 2.1.5 merge urcat volumul pana la 200%.

#87
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014
Cum fac sa inregistrez si eu camera de supraveghere pe bucati adica inregistreaza continu dar pe fisierede exemplu de 15min,si doi cum fac sa fac stream in retea[am router tp link wdr3600 si fiberlink1000 de la rds]

#88
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostDares, on 18 septembrie 2014 - 12:26, said:

Eu il folosesc pentru doar pentru redarea streamurilor, integrat in cateva aplicatii tv... e cel mai bun pentru astfel de treburi. Pentru filme folosesc KMPlayer.
Versiunea VLC 2.2.0-pre3 vine cu o chestie neplacuta in ce priveste volumul, care nu mai poate amplifica decat 25% peste nivelul default, mai putin decat in versiunile anterioare.
Ca sa sa fi multumit o sa iti arat cum il faci sa urce  la 300% (Posted Image Bafta la spart boxele sau castile ! Posted Image ) urmeaza instructiunile din animatia de mai jos. (Stiu ca dau un raspuns la o postare veche dar poate mai foloseste cuiva )

Edited by stlk, 03 March 2015 - 00:55.


#89
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Eu l-am setat astfel:

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate