Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Haine Sh ?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
klaw

klaw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.10.2005
Nu stiu dak a mai fost propus subiectul acesta pe acest forum insa voiam si eu sa aflu opinia voastra in legatura cu produsele sh... Eu, de exemplu, m-am cam plictisit sa ma duc sa dau banii pe haine din unirii, etc. (nu ca m-as duce sa imi iau de acolo tot timpul...). De aceea voiam sa stiu niste magazine dragute sh cu haine de piele, ghete, etc... 10x!

#2
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Ia-ti draga si toti cei care o sa te acuze sunt ori dobitoci ori falsi..
Daca iti place ceva ia-ti.

Edited by naughtydream01, 15 October 2005 - 20:14.


#3
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
sistemul asta se practica cu succes prin afara...insa eu nu am vazut locuri cu haine sh serioase si de aceea am o parere proasta despre ele si apoi nici nu cred ca se respecta la noi cel putin procedurile care ar trebui sa se aplice. Nu am cumparat niciodata haine sh dar daca as sti ca s-a respectat perfect procedura si daca ar fi de calitate, de ce nu, cred ca as cumpara...dar momentan nu as cumpara din ro.

#4
sam

sam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 05.05.2005
senchiu' naughty....
eu zic sa stai in banca ta, klaw. daca nu-ti mai poti permite din unirii, du-te la magazine mai micute. dar cumpara NOI.(hainele)
daca ar fi dupa mine, as interzice vinzarea unor produse sh(confectii, electrocasnice, etc.)

#5
Grave Land

Grave Land

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 28.03.2005
Eu am auzit ca hainele sh sunt luate de pe morti :naughty:

Pofta buna :naughty:

#6
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

View PostGrave Land, on Oct 15 2005, 22:36, said:

Eu am auzit ca hainele sh sunt luate de pe morti :naughty:

Pofta buna :naughty:

Grave Land, la câte haine sh se vând, înseamnă că ar fi murit jumătate din populația Terrei.
Pe de altă parte, dacă nu ai bani, hainele sh ar trebui să fie ok, deoarece există o legislație în domeniu care er trebui să fie respectată. Să zicem că ai trei milioane salariu. E mai bine să cumperi o haină mai de calitate din sh sau o geacă de trening de plastic chinezească?

#7
StormRider

StormRider

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 22.01.2005
aici nu se pune problema de bani...bine...e vorba de bani, dar nu la modul asta... Adica probabil ca nu exista in Romania atat de multe reprezentante case de moda ca in afara. In Franta spre exemplu nu exista adidasi mai jos de 100e iar cei scumpi pot sari lejer 300e...mie mi se pare absurd sa dau atatia bani pe o pereche de adidasi si daca as gasi unii care sa imi placa foarte mult i-as cumpara sh, dar din afara. Hainele de piele, blanurile (dar deja asta e alta categorie) au niste preturi astronomice si tocmai deaia as prefera sa le cumpar sh. Spre exemplu matusile mele din New York se mai imbraca sh si castiga destul de bine zic eu...tocmai pt ca si lor li se pare absurd, probabil, sa dai atatia bani pe haine(aici vorbim de haine care in magazin sar 1000$ )...pana la urma e vorba si de mentalitatea de 2 bani a romanului...dar pe de alta parte nici nu prea cred ca exista un mgazin sh serios in Romania.

#8
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
in locu tau nu mi-as lua ghete sh

#9
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ca nu stii mortul de unde is luate prin ce baltoci din cimitir o fi nimerit :deadtongue:

#10
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

View Postromaximusro, on Oct 16 2005, 00:37, said:

ca nu stii mortul de unde is luate prin ce baltoci din cimitir o fi nimerit :deadtongue:

Ideea e să nu-ți iei încălțăminte sh pentru că nu știi ce boală a avut cel dinainte. De altfel nici nu poate fi dezinfectată ca lumea. De asta imposrtul de încălțăminte sh este interzis. Plus că e scârbos.

#11
klaw

klaw

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.10.2005
Pai si dak ai chef si u de o haina de piele care in magazin e intre 4-10 milioane iar salariul mediu pe cap de locuitor e de 4.000.000 iti convine sa iti mai iei din magazin noua? Dai salariul pe o luna pe haine si nu mai mananci nimic luna aia!   Intr-adevar - ghete, etc ... nu mi-as lua de la sh - dar o geaca marfa de piele dak as gasi mi-as lua...

#12
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,053
  • Înscris: 02.09.2005
Nu am cumparat niciodata haine sh, dar cert e ca incaltaminte nu o sa iau niciodata, cine stie ce ciuperci imi ies... :samui:

#13
DerMeister

DerMeister

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.10.2005
Nici eu nu-s d`acord cu hainele SH si nici n-am cumparat... daca nu ai pe moment banii pt o tzoala mai strangi si vezi apoi ori..  cumperi altceva. Nici nu stiu ce boala poti lua si.. cine stie ce gand are respectivu cand intra in SH.. sa cumpere chiloti sau alteceva deci chiar nu cumparati de la SH-uri

Edited by DerMeister, 30 October 2005 - 23:29.


#14
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Pana acum cativa ani am cumparat exclusiv haine noi. In ultimii 3 ani mi-am cumparat 5 bluze de la un magazin SH. Daca le-ati vedea acum, nu v-ar vine sa credeti asa ceva. O haina noua, la preturile din Romania, nu se compara cu una SH la calitate.

Aici nu ma refer la toate hainele SH; trebuie studiate si analizate doar unele din ele. Dar cel putin, in privinta calitatii, prefer o bluza SH la 100.000 lei care e net superioara uneia la 7-800.000 lei noua. Greu gasesti marfa de calitate in Romania, noua, la preturi accesibile.

La preturi exorbitante calitatea este in general buna, dar exista si exceptii neplacute.

#15
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
eu evit sa intru la buticuri in care sa afla haine noi. Ce preturi enorme sunt acolo de ex un pulover de 1 milion lei in timp ce la SH numai 30.000 sau 100.000 dar de calitate superioara/ nu prezinta deloc scame/ nu prea folosita.

Odata am cumparat un pulover nou si am dat o avere pe el si deja s-a intins/uzat foarte repede.Regret asta.

Nu mai cumpar nici o haina de la buticuri sau magazine pt ca hainele sunt facute din China si/sau Turcia la preturi exorbitante!!!Prefer SH din Europa Occidentala(Germania,Olanda,Anglia....). :photo:

B)

#16
baimalesi

baimalesi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 29.11.2005

View PostGrave Land, on Oct 15 2005, 21:36, said:

Eu am auzit ca hainele sh sunt luate de pe morti :naughty:

Pofta buna :naughty:
Da de la pompe funebre ca in farsa lui Buzdugan :D

#17
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Toate ca toate, dar nu stiu cum puteti spune ca luati adidasi sh.  Cum naiba sa arate bine adidasi sh, cand la mine dupa ce-i port o lua deja se vede ca sunt uzati si as zice ca in starea aia nu as da nici 100 -200k pe ei

#18
Danutz

Danutz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,645
  • Înscris: 05.05.2004

View Postdave, on Dec 2 2005, 15:36, said:

eu evit sa intru la buticuri in care sa afla haine noi. Ce preturi enorme sunt acolo de ex un pulover de 1 milion lei in timp ce la SH numai 30.000 sau 100.000 dar de calitate superioara/ nu prezinta deloc scame/ nu prea folosita.

Odata am cumparat un pulover nou si am dat o avere pe el si deja s-a intins/uzat foarte repede.Regret asta.

Nu mai cumpar nici o haina de la buticuri sau magazine pt ca hainele sunt facute din China si/sau Turcia la preturi exorbitante!!!Prefer SH din Europa Occidentala(Germania,Olanda,Anglia....). :photo:

B)

Quote

Pana acum cativa ani am cumparat exclusiv haine noi. In ultimii 3 ani mi-am cumparat 5 bluze de la un magazin SH. Daca le-ati vedea acum, nu v-ar vine sa credeti asa ceva. O haina noua, la preturile din Romania, nu se compara cu una SH la calitate.

Aici nu ma refer la toate hainele SH; trebuie studiate si analizate doar unele din ele. Dar cel putin, in privinta calitatii, prefer o bluza SH la 100.000 lei care e net superioara uneia la 7-800.000 lei noua. Greu gasesti marfa de calitate in Romania, noua, la preturi accesibile.

La preturi exorbitante calitatea este in general buna, dar exista si exceptii neplacute.

ma , voi doi cumva lucrati in magazine sh?
anyway oameni buni !
ganditi-va de 2 ori inainte sa luati haine sh
mai bine ma imbrac din Europa .... :puke:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate