Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Allview P2 Alldro

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#73
junkname

junkname

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 21.11.2009

View Postmariusscout, on 9th June 2012, 07:56, said:

salut, ma ajuta si pe mine cineva? nu il vede calculatorul ca usb mass storage. am pe el instalat go launch ex si cand apas pe optiunea sd mass zice ca usb is not connected or massive storage is not susupported in plus, nu am gasit  la setari optiune pentru conectare pc. mersi mult
Nu am avut astfel de probleme, dar am folosit numai launcherul implicit.

#74
mariusscout

mariusscout

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.01.2011
s-a rezolvat....de la sine :unsure:  ciudatel, telefonu`

#75
enghin_36508

enghin_36508

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.11.2005
Salut ,

Intrucat aveam tot timpul 3 telefoane la mine am decis sa iau un dual sim in detrimentul unui galaxy s2. Nu exista termen de comparatie intre cele 2 tel.

Insa si cu P2 pana la acest momentul nu am avut probleme. Adica la 1 sapt de functionare.
Traficul de date cu RDS merge beton , mailul actualizat la 15 min.
Sunt pe 2 cartele pe telefon RDS/COSMO si pana acum nu am avut probleme cu apelurile de voce.
Ca sa nu dea ton de inchis la cealalta cartela cand vorbesc pe prima am activat functia de redirectionare apeluri de pe o cartela pe alta si invers si pana acum a functionat foarte bine.

Flash-ul 11 mergea ... pe alte telefoane insa am instalat un browser SKY FIRE care deschide inclusiv filmele.
GPS nu am incercat inca .

In rest dureaza cam mult incarcarea bateriei . Tine cam 1 zi cu intrat pe net frecvent si mail actualizat la 15 min.e

#76
margelatu05

margelatu05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.02.2010
salut am si eu un P2 si o intrebare daca stie cnv cum pot sa descarc pozele in pc prin usb k nu imi incarca decat cardu si pozele sunt salvate in tel,si cand vreau sa trim mail la fel doar cardu il incarca,si nu gasesc nici o setare sa schimb locu de salvare al pozelor ms ,

#77
creasta

creasta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 31.03.2007

View Postmargelatu05, on 25th June 2012, 21:52, said:

salut am si eu un P2 si o intrebare daca stie cnv cum pot sa descarc pozele in pc prin usb k nu imi incarca decat cardu si pozele sunt salvate in tel,si cand vreau sa trim mail la fel doar cardu il incarca,si nu gasesc nici o setare sa schimb locu de salvare al pozelor ms ,
Orice telefon android, inclusiv asta,  salveaza pozele implicit pe card DCIM/camera/

Poate faci tu ceva gresit.....

#78
margelatu05

margelatu05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.02.2010
nu am facut nimic ,am incercat sa caut o setare in camera sau galerie da nimic,in card nu mi se salveaza sau poate nu stiu eu unde o sa mai ma uit odata dar nu cred .

#79
junkname

junkname

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 21.11.2009

View Postmargelatu05, on 26th June 2012, 19:08, said:

nu am facut nimic ,am incercat sa caut o setare in camera sau galerie da nimic,in card nu mi se salveaza sau poate nu stiu eu unde o sa mai ma uit odata dar nu cred .
1. Copiezi cu ES File Explorer sau orice altceva pozele din memoria tel pe card, ca sa poti sa ti le descarci cand il conectezi cu USB-u'
2. Nici eu nu am gasit nicio setare pentru treaba asta, salveaza automat pe card. Incearca un restart la telefon  :huh:
off: sigur ai un card in el?  :P

Edited by junkname, 26 June 2012 - 20:16.


#80
margelatu05

margelatu05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.02.2010
da nu stiu c are.rr adik sal inchid sal deschid sau are vreo functie ascunsa.ca nus il am de cateva zile si nus obisnuit cu android.pana acu am stat p symbian

#81
margelatu05

margelatu05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.02.2010
mai am o int.pe c frecventa s gaseste.3G u

#82
margelatu05

margelatu05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.02.2010
mai am o int.pe c frecventa s gaseste.3G u, viteza de descarcare 7 mb pe secunda pe naiba la 1 mb stau 5 minute :o am avut un nokia 5230 la fisiere de 10 mb dak statea 30 sec sal ia

#83
creasta

creasta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 31.03.2007

View Postmargelatu05, on 28th June 2012, 19:25, said:

mai am o int.pe c frecventa s gaseste.3G u, viteza de descarcare 7 mb pe secunda pe naiba la 1 mb stau 5 minute :o am avut un nokia 5230 la fisiere de 10 mb dak statea 30 sec sal ia
Simul 1 suporta 3g

#84
margelatu05

margelatu05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.02.2010
da stiu da cum fac setarile asta int eu

#85
junkname

junkname

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 21.11.2009
Cred ca divagam de la subiect si de la iq-ul supraunitar  :scratchchin:

#86
margelatu05

margelatu05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.02.2010
eu am intrebat cum setez reteaua p 3G

#87
creasta

creasta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 31.03.2007
http://forum.softped...m...&p=11673950

aveti aici link catre hartile si punctele de interes igo aprilie - pentru romania

#88
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 974
  • Înscris: 02.08.2011
Am luat minunea asta de tableta si ca omul modern i-am pus ultima versiune de soft de la ei de pe site cica Android 4.0.3. Am repus toate aplicatiile si din pacate orice rulez flash de pe net mai mult de 1:30 minute nu merge..... ce pot sa-i fac ? inainte am vazut cursiv un meci de la CE pe ea fara probleme, acum nu mai vad cursiv nici trvrplus, nici dolcetv.ro dar imi merg perfect aplicatiile ce necesitau Android mai nou
Am reinstalat si Flash-ul, am incercat cu cu Opera, la fel, tableta are memorie suficienta, toate testele soft si hard trec, teoretic doar flash-ul nu se intelege cu Android 4.0.3. A mai patit-o cineva, cum se rezolva fara downgrade ?

#89
creasta

creasta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 31.03.2007

View Postbanat, on 3rd July 2012, 21:27, said:

Am luat minunea asta de tableta si ca omul modern i-am pus ultima versiune de soft de la ei de pe site cica Android 4.0.3. Am repus toate aplicatiile si din pacate orice rulez flash de pe net mai mult de 1:30 minute nu merge..... ce pot sa-i fac ? inainte am vazut cursiv un meci de la CE pe ea fara probleme, acum nu mai vad cursiv nici trvrplus, nici dolcetv.ro dar imi merg perfect aplicatiile ce necesitau Android mai nou
Am reinstalat si Flash-ul, am incercat cu cu Opera, la fel, tableta are memorie suficienta, toate testele soft si hard trec, teoretic doar flash-ul nu se intelege cu Android 4.0.3. A mai patit-o cineva, cum se rezolva fara downgrade ?
cred ca ai gresit plantatia si ai incurcat telefonul cu tableta :)



Mai oameni buni, cu GO Launcher instalat si utilizat implicit durata de viata a bateriei se mareste cu aproape 50%.  Eu am facut cateva incercari timp de 2 saptamani si la concluzia asta am ajuns. Daca mai vrea cineva sa faca incercarea asta si sa confirme, poate-i va ajuta si pe ceilalti posesori de p2 alldro. :thumbup:

#90
margelatu05

margelatu05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 16.02.2010
e normal ca telu sa stea la incarcat 5 ore jumate:-??

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate