Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce Program Va Doriti Pe Smart-phone ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
client ftp? client ssh? un echivalent de konfabulator?

de-ar fi si pe win mobile..

#20
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postaddicted, on Oct 21 2005, 23:36, said:

client ftp? client ssh? un echivalent de konfabulator?

de-ar fi si pe win mobile..

yftp (yellow ftp) ; Putty... chiar le folosesc si merg suuper ok
konfabulator nu stiu inca...mai sap...

#21
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postbogdanan, on Oct 22 2005, 02:28, said:

yftp (yellow ftp) ; Putty... chiar le folosesc si merg suuper ok
konfabulator nu stiu inca...mai sap...

nu e chiar konfabulator...dar, depinde din ce punct de vedere privesti....python  :naughty:

#22
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
:unsure:   :unsure:   :unsure:   :unsure:   :unsure:  aveti voi alta idee ?

#23
ynocentzya

ynocentzya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 05.08.2004
vpn + mozilla + aplicatia aia care iti vede mozilla ca ie + un puty + linux sa fac niste .tgz  + server de fax sa nu-l mai folosesc pe ala de la nemti + prog de scanat coduri alarme auto si sa-l folosesc pe portu infrarosu + programel ce filmez sa-mi trimit pe mail + telecomanda tv + script php + php nuke + mysql database editor :D





50% joking.... oricum succes

Edited by ynocentzya, 28 October 2005 - 04:24.


#24
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postynocentzya, on Oct 28 2005, 05:19, said:

vpn + mozilla + aplicatia aia care iti vede mozilla ca ie + un puty + linux sa fac niste .tgz  + server de fax sa nu-l mai folosesc pe ala de la nemti + prog de scanat coduri alarme auto si sa-l folosesc pe portu infrarosu + programel ce filmez sa-mi trimit pe mail + telecomanda tv + script php + php nuke + mysql database editor :D
50% joking.... oricum succes


hai sa vedem

vpn... merita studiat...nu prea vad utilitatea insa...poate ma convingi :naughty:

mozilla...folosesc opera si doris...

aplicatia aia care iti vede mozilla ca ie...poti face sa-ti vada opera si ca mozaic daca vrei

un puty...este...si are exact aceeasi denumire...mai am si virtual desktop

linux sa fac niste .tgz...zipmanager sunt module...si-i poti face tu alte module si extensii

server de fax sa nu-l mai folosesc pe ala de la nemti... e serviciu sa trimiti/primesti fax-uri

prog de scanat coduri alarme auto si sa-l folosesc pe portu infrarosu...alarma auto pe infrarosu? :rolleyes: la tel ir-ul bate bine cam 10 m...si trbuie sa fi pozitionat exact...o diferenta de un grad la 10 metrii conteaza...iar pe bluetooth nu cred ca e alarma auto :P

programel ce filmez sa-mi trimit pe mail ... mailul standard, ca atasament, sau daca te ajuta ceva yellowftp

telecomanda tv...este si nu numai tv...statie...s.a.m.d

script php...il poti scrie cu "n" editoare...am inclusiv un "http server" pe telefon...

php nuke...da, sigur...super idee de proiect de licenta :P

mysql database editor ...exista...sau poti edita din browser web...

7.69% gluma (consider doar faza cu nuke-ul) B)

astept in continuare sugestiile voastre

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
man, daca mai este valabil...
fa un program sa poti folosi calculatorul ca si access point pentru tel. sa poti sa ai net prin bluetooth :naughty: am mai cautat asa ceva, nu am gasit..
sa mearga pe 7610 :w00t:

#26
Boditza

Boditza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 03.11.2005
O aplicatie prin care sa vorbesti prin bluetooth :D nu e prea folositoare  dar numi-a venit altceva prin minte. Tot ce ma gandesc acum sunt jocuri de ngage care merg pe toate s60 cum e asphalt gt de e pe iphone. Pacat k asta e singurul care l-au facut sa mearga bine fara libsuri si alte protii din alea.

#27
mf

mf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 11.08.2003
O functionalitate care imi lipseste foarte mult pe symbian este phone call reminder. Mai exact sa poti genera in calendar un eveniment de tip phone call, in definirea lui sa poti alege contactul (persoana & numar tel) din lista de contacte (eventual sa utilizezi numerele implicite asociate contactului selectat), iar la momentul aparitiei notificarii pe ecran sa poti initia apelul prin simpla apasare a tastei de apel.

Am cautat aceasta functionalitate in multe aplicatii dar pana acum nu am gasit-o. Singurii care au incercat ceva in acest sens sunt cei de la AquaCalendar, dar sunt departe de adevar, desi documentatia te induce in eroare. La aceasta aplicatie de fapt notificarea te arunca in contacte la contactul asociat si de acolo faci ce vrei tu, dar initierea apelului presupune mai multe taste apasate, nu doar una.

Aceasta functionalitate imi lipseste de pe vremea lui Nokia 6310, nu am mai regasit-o la nici un alt model ulterior.


Nu stiu daca de aici poate iesi o aplicatie in toata regula, dar cine stie ...

#28
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.03.2005

View Postbogdanan, on Oct 15 2005, 02:28, said:

pentru proiectul de licenta m-am gandit sa fac un program (licenta GPL :naughty: ) pentru symbian.
ce program v-ar placea, si ce "features" vreti sa contina?
astept idei si comentarii, si in final vom alege impreuna un proiect ;)


ceva sa poti folosi mobilu ca pe un video walkye-talkye care sa functioneze prin bluetooth :coolspeak:  ma gandeam la un program bun de folosit in timpul examenelor de la facultate- sa vezi pe telefonul tau ce se filmeaza cu camera altui mobil (2ore cat tine un examen te cam costa pe 3 g, si nu ma refer la examenele de toceala, pentru alea s-a inventat deja .pdf, mai ai examene si de "creatie"), sau sa iti trimiti biletele d'amour cu gagicile din ultimul rand:D  :rolleyes:

#29
SkYn3T

SkYn3T

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.12.2005
m :D an da tu ce smartphone ai frate ??? sunt curios :D  :D  :D  :D  :D (bogdan)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate