Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

O problema la casti

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
Batranelul22

Batranelul22

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 28.07.2011
Salutare!
Ideea e in felul urmator: Am o pereche de casti, pana acum au mers impecabil de bine, dar in ultima perioada merge doar casca din stanga, singurul lucru care-l pot face sa mearga si cea din dreapta e sa misc firul in asa fel incat sa-i gasesc o pozitie buna lui. Acum, nu mai merge nici daca-i mai misc firul ala. Ce as putea sa-i fac sa nu mai fiu nevoit sa-i misc firul cu mufa in toate modurile posibile si sa mearga normal?

Editat de Batranelul22, 16 ianuarie 2012 - 18:41.


#2
Dexter Dude

Dexter Dude

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 993
  • Înscris: 22.05.2005
Cumperi o mufa jack similara , niste fludor si un letcon ( daca nu le ai ) . Tai cablul castilor de la circa 10cm fata de vechea mufa si o montezi pe cea noua .

#3
Batranelul22

Batranelul22

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 28.07.2011

Vizualizare mesajDexter Dude, pe 16th January 2012, 18:58, a scris:

Cumperi o mufa jack similara , niste fludor si un letcon ( daca nu le ai ) . Tai cablul castilor de la circa 10cm fata de vechea mufa si o montezi pe cea noua .
Mersi fain!

#4
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.686
  • Înscris: 26.02.2011
Mai ai garantie la ele?Eu am avut probleme cu niste casti si le-am dus la garantie,iar in 3 zile mi-au dat altele.(in timpul asta au trebuit sa constate defectul ... etc)

#5
Batranelul22

Batranelul22

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 321
  • Înscris: 28.07.2011

Vizualizare mesajEdwin6000, pe 16th January 2012, 20:13, a scris:

Mai ai garantie la ele?Eu am avut probleme cu niste casti si le-am dus la garantie,iar in 3 zile mi-au dat altele.(in timpul asta au trebuit sa constate defectul ... etc)
Nup, plus ca daca era sa le duc in garantie trebuia sa ma las lipsit de ele mai mult ca sigur :-j.

#6
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.601
  • Înscris: 17.08.2007
Sfatul lui DexterDude este foarte bun cu adaugirea ca as taia ceva mai putin de 10 cm. Intreruperea apare de obicei imediat la unde se termina mufa si se flexeaza firul mult asadar maxim 5 cm mi se par sufienti daca intreruperea e la mufa. Oricum nu cred ca ai un fir prea lung la casti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate