Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vis ciudat

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
HellQueen

HellQueen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.01.2012
In primul rand,buna seara tuturor si scuzati-ma daca acest gen de subiect a mai fost deschis odata,dar nimic din ce am citit pana acum nu m-a facut sa inteleg in totalitate care e ideea per ansamblu.

De cand ma stiu am avut tot felul de vise care mai de care.De obicei am cel putin un vis lucid la 2 saptamani,si incerc de fiecare data sa aflu raspunsuri sau sa ma duc in locuri in care in mod normal nu ma prea pot duce.Ca sa fac referire mai concret,la iubitul meu,deoarece tinem o relatie la distanta si ne vedem in vacante pentru ca este la liceu in alt oras.E,in vacanta asta nu a putut veni si i-am simtit lipsa groaznic.Acum cateva zile am inceput sa ma simt din ce in ce mai rau,mai mai sa intru in depresie,de aceea va cer ajutorul si va intreb daca urmatorul vis pe care l-am avut este din cauza situatiei de fata sau ...nu stiu,las la aprecierea si sfaturile voastre.

Se facea ca eram undeva,pe un balcon cu prietenul meu.Balconul acela era destul de mare incat sa incapa un pat in care,dupa cateva saruturi,ne-am trantit.Am continuat sa ne sarutam,pana cand maica-sa l-a strigat dupa nu stiu ce.Mie a inceput sa-mi curga sange din nas si a venit soacra-mea sa-mi dea un servetel.Surpriza,cu toate ca noi doi aveam aceeasi varsta ca si acum,maica-sa era cam cu 20 de ani mai batrana,adica baba urata in toata regula.Venise cu niste amici,unul dintre ei fiind un baiat pe care il cunosc de cand ieseam afara in fata blocului si ma jucam ascunsea(pe care el nu il cunoaste),iar pe celalalt nu l-am vazut in viata mea.Eu inca eram pe balcon,intinsa in pat.Au venit toti trei acolo,si cel pe care il cunosteam eu se asezase langa picioarele mele.Simteam nevoia sa imi dau picioarele mai intr-o parte,dar stiam ca este el acolo si il lovesc.Nu stiu cum,ca imi era pozitia aceea atat de incomoda incat mi-am mutat picioarele si,surpriza,m-am trezit.
M-am culcat la loc sperand ca o sa continui visul si da,l-am continuat.
Eram in alta camera,tot in pat,ma machiam.Il vad pe prietenul meu ca vine cu o farfurie la mine cu mancare si imi da sa mananc.Atunci ma gandeam ''iar imi da acelasi fel ca mai devreme?'' si de acolo nu mai stiu,ca m-am trezit.

Acum posibil ca multi dintre voi sa spuneti ca e subconstientul sau ce este atat de straniu la acest vis.E,in momentul in care ma sarutam cu el il simteam exact acolo,langa mine.Ii simteam fiecare atingere si ciudat e ca si cum am gustul acelor saruturi pe buze,sau cel putin asa mi se pare.Stiu ca in momentul in care ne sarutam ma simteam eliberata de ceva,acel ceva fiind distanta dintre noi,si stiu ca mi-am zis ''in sfarsit am trecut peste asta'',ca si cand m-as fi mutat la el or something.
Nu pot sa-mi dau seama cum un vis poate fi atat de real,+ ca astazi am fost intr-o dispozitie ingrozitoare,am plans de vreo trei ori de dorul lui.

P.S.-Scuzati eventualele greseli,scriu pe intuneric.

Va multumesc.

#2
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Scri pe intuneric, esti deprimata, plangi, daca nu te-as cunoaste as zice ca esti EMO or "something" a, stai asa, nu te cunosc...hmmm !

#3
HellQueen

HellQueen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.01.2012

View PostBusiness_style, on 15th January 2012, 00:33, said:

Scri pe intuneric, esti deprimata, plangi, daca nu te-as cunoaste as zice ca esti EMO or "something" a, stai asa, nu te cunosc...hmmm !

Nu sunt emo,atunci cand nu am de ce sunt genul de persoana care rade si zambeste in exces,doar ca toti mai avem perioade mai grele.+ de asta,scriam pe intuneric pentru ca era noapte :D

Edited by HellQueen, 15 January 2012 - 10:40.


#4
corina_171

corina_171

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.01.2012

View PostHellQueen, on 14th January 2012, 23:56, said:

In primul rand,buna seara tuturor si scuzati-ma daca acest gen de subiect a mai fost deschis odata,dar nimic din ce am citit pana acum nu m-a facut sa inteleg in totalitate care e ideea per ansamblu.

De cand ma stiu am avut tot felul de vise care mai de care.De obicei am cel putin un vis lucid la 2 saptamani,si incerc de fiecare data sa aflu raspunsuri sau sa ma duc in locuri in care in mod normal nu ma prea pot duce.Ca sa fac referire mai concret,la iubitul meu,deoarece tinem o relatie la distanta si ne vedem in vacante pentru ca este la liceu in alt oras.E,in vacanta asta nu a putut veni si i-am simtit lipsa groaznic.Acum cateva zile am inceput sa ma simt din ce in ce mai rau,mai mai sa intru in depresie,de aceea va cer ajutorul si va intreb daca urmatorul vis pe care l-am avut este din cauza situatiei de fata sau ...nu stiu,las la aprecierea si sfaturile voastre.

Se facea ca eram undeva,pe un balcon cu prietenul meu.Balconul acela era destul de mare incat sa incapa un pat in care,dupa cateva saruturi,ne-am trantit.Am continuat sa ne sarutam,pana cand maica-sa l-a strigat dupa nu stiu ce.Mie a inceput sa-mi curga sange din nas si a venit soacra-mea sa-mi dea un servetel.Surpriza,cu toate ca noi doi aveam aceeasi varsta ca si acum,maica-sa era cam cu 20 de ani mai batrana,adica baba urata in toata regula.Venise cu niste amici,unul dintre ei fiind un baiat pe care il cunosc de cand ieseam afara in fata blocului si ma jucam ascunsea(pe care el nu il cunoaste),iar pe celalalt nu l-am vazut in viata mea.Eu inca eram pe balcon,intinsa in pat.Au venit toti trei acolo,si cel pe care il cunosteam eu se asezase langa picioarele mele.Simteam nevoia sa imi dau picioarele mai intr-o parte,dar stiam ca este el acolo si il lovesc.Nu stiu cum,ca imi era pozitia aceea atat de incomoda incat mi-am mutat picioarele
si,surpriza,m-am trezit.
M-am culcat la loc sperand ca o sa continui visul si da,l-am continuat.
Eram in alta camera,tot in pat,ma machiam.Il vad pe prietenul meu ca vine cu o farfurie la mine cu mancare si imi da sa mananc.Atunci ma gandeam ''iar imi da acelasi fel ca mai devreme?'' si de acolo nu mai stiu,ca m-am trezit.

Acum posibil ca multi dintre voi sa spuneti ca e subconstientul sau ce este atat de straniu la acest vis.E,in momentul in care ma sarutam cu el il simteam exact acolo,langa mine.Ii simteam fiecare atingere si ciudat e ca si cum am gustul acelor saruturi pe buze,sau cel putin asa mi se pare.Stiu ca in momentul in care ne sarutam ma simteam eliberata de ceva,acel ceva fiind distanta dintre noi,si stiu ca mi-am zis ''in sfarsit am trecut peste asta'',ca si cand m-as fi mutat la el or something.
Nu pot sa-mi dau seama cum un vis poate fi atat de real,+ ca astazi am fost intr-o dispozitie ingrozitoare,am plans de vreo trei ori de dorul lui.

P.S.-Scuzati eventualele greseli,scriu pe intuneric.

Va multumesc.
hmm  decele mai multe ori visele prezinta dorintele si temerile noastre.
nu tot timpul visele au o semnificatie.
daca vom sta "stramb " si ne vom judeca drept vom gasi sensul tuturor viselor.
fiecare avem drumul nostru pecare il putem parasi pentru ceva timp dar , intr-un tarziu revenim .

#5
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011
Eu am avut un vis tare ciudat.

Am visat intr-o noapte precum ma trezisem pe un paviment iluminat cu lumina alba tip neon .Cand am ridicat capul de pe paviment am vazut picioarele acelei fiinte cum se indeparteaza de mine spre o alta camera. Avea o pielea gri-alba picioare subtiri si lungi.

Dupa care ma stabilesc in picioare drepti ,si vad in fata mea 3 extraterestri ce ma separa de ei doar o fereastra de forma dreptunghiulara . Aveau aceleasi trasaturi (fizionomia ochilor ce seamana cu rasa umana dar de proportii mai mari, aveau o inaltime de 200 cm. Deoarece eu aveam 187cm. Culoarea era gri-alba cu fizionomia fetei tip triunghiulara ca in filme, cu exceptia ochilor )

Dupa ce am fixat bine figurile celor trei "fiinte" , parca simteam ca imi vorbeau telepatic cu un glas ragusit si de natura "rautacioasa" . In doar 3 secunde am simtit o cantitate mare de fraze spuse ,in mintea mea ! Dupa ce am ascultat ce au zis, m-a trecuse un fel de fior deoarece aveam dubiul ca ma informau cu 3 lucruri importante: 1- apocalipsa , 2- care sunt originile rasei umane de fapt? 3-nu imi mai aduc aminte.

Ma trecuse un fior si o furie imensa dupa cele spuse de ei. Dupa care m-am simtit ca un animal. Desi ei se aflau la 4 metri distanta de mine , separati printro fereastra, am reusit sa sar practic la fereastra si sa musc animalic figura unuia dintre fiinte, dar nu am reusit , am ramas blocat ,vazusem ca o fiinta mai tanara a dat un pas inapoi de frica, ceilalti doi stateau nemiscati.

Apoi nu imi mai aduc aminte nimic ... mellow.gif

#6
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Ai vazut vreun film cu subiectul despre sfarsitul lumii si-n somn creierul tau a creat un scenariu ca se plictisea si el cat timp tu dormeai  :console:
Nu-ti face griji !

#7
CorneliuRos

CorneliuRos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,296
  • Înscris: 05.11.2011
De fapt nu vazusem niciun film cu sfarsitul lumii de recent ,dar am la activ foarte multe vizionari de acest tip de filme :)

#8
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
a fost doar un vis,stai linstit(a)!:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate