Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

raport biroul de credit

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
acetona

acetona

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 10.09.2005
Buna,

Va rog, care va pricepeti, sa-mi explicati si mie ce reprezinta urmatoarele informatii pe care le-am primit in raportul de la biroul de credit.

Data ultimei actualizări:24-02-2010
Tipul contului: credit nevoi personale
Stare:Cont dat la colectare interna sau externa
Durata contului:48 luni
Categorie de întârziere crt: G
Stare plăți în ultimele 6 luni: B

Număr conturi cu sume restante:1

Ce inseamna asta? Sunt "curata" sau nu? Nu m-a mai cautat nimeni de o mie de ani..e vorba de o suma de 7200 ron. Am primit ceva timp telefoane si dupa aia au incetat brusc. S-a prescris? Il mai pot plati? Daca acum imi face angajatorul carte de munca, o sa mi se ia din salariu? Pot lua alt credit? :D

Multumesc!!

#2
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Inseamna ca nu esti curata, normal.Ai avut intarzieri de categorie maxima (peste 180 zile) la respectivul credit si a fost dat spre colectare interna sau externa, asa cum se si specifica.Interna = executori din banca respectiva ; externa = vandut unei firme specializate in recuperarea creantelor.
Daca va incepe executarea, vei primi poprire pe salariu (maxim 25 %/luna din venit, daca nu ma insel).

Edited by TheGrudge, 11 January 2012 - 09:27.


#3
acetona

acetona

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 10.09.2005

 TheGrudge, on 11th January 2012, 09:20, said:

Inseamna ca nu esti curata, normal.Ai avut intarzieri de categorie maxima (peste 180 zile) la respectivul credit si a fost dat spre colectare interna sau externa, asa cum se si specifica.Interna = executori din banca respectiva ; externa = vandut unei firme specializate in recuperarea creantelor.
Daca va incepe executarea, vei primi poprire pe salariu (maxim 25 %/luna din venit, daca nu ma insel).


Mersi frumos pentru raspuns. Ai idee de unde sa aflu mai multe informatii despre situatia asta?De ex, cine face colectarea, cand, cum, etc.? Mai pot plati cumva banii aia inapoi?

:peacefingers:

#4
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 23.06.2004
Depinde ce intelegi tu prin o mie de ani. Datoriile se prescriu dupa 3 ani. De ce nu mergi la banca la care ai datoria sa vezi care-i treaba, daca vrei sa platesti? Nu, nu poti lua credite de la nicio banca pentru cativa ani buni de acum incolo. Poti lua bani cu imprumut doar de la camatari gen provident.

#5
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Informatii despre colectare, vei afla de la banca de unde ai obtinut creditul.Cel mai probabil, de dosar se ocupa un executor intern (sau cel putin are habar care-i treaba cu el).Mergi in sucursala si intreaba..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate