Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...
 BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu mai sunt proteste?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 

AYDINBEY KING'S PALACE - SIDE

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
claw_diu

claw_diu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.01.2008
Va rog impresii despre acest hotel.
Multumesc!

#2
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
+Plaja excelenta datorita localizarii in Evrenseki in apropiere de Royal Dragon
+un raport bun calitate pret

#3
claw_diu

claw_diu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.01.2008

 koder, on 3rd January 2012, 16:01, said:

+Plaja excelenta datorita localizarii in Evrenseki in apropiere de Royal Dragon
+un raport bun calitate pret



Mai detaliat te rog: cazare, mancare, baurturi, animatie, etc

#4
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010

 claw_diu, on 3rd January 2012, 15:27, said:

Mai detaliat te rog: cazare, mancare, baurturi, animatie, etc
De acelasi hotel sunt foarte  interesat si eu!
In comparatie cu hotelul vecin,respectiv Seamelia care este mai ok?
La fel,te rog, detaliaza putin.
Plaja am observat este extraordinara,cu nisip,intrarea lina in mare,am vazut poze cu hotelul postate  de cineva de pe acest forum,pe site-ul romanesc de impresii .
Si parerea mea este ca aceste 2 hoteluri sunt foarte bune la raportul calitate-pret,exemplu in jurul sumei de 1450 euro,2 adulti,transport cu avionul,la sfarsitul lui iunie inceputul lui iulie

#5
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 bogdan74, on 4th January 2012, 22:59, said:

De acelasi hotel sunt foarte  interesat si eu!
In comparatie cu hotelul vecin,respectiv Seamelia care este mai ok?
La fel,te rog, detaliaza putin.
Plaja am observat este extraordinara,cu nisip,intrarea lina in mare,am vazut poze cu hotelul postate  de cineva de pe acest forum,pe site-ul romanesc de impresii .
Si parerea mea este ca aceste 2 hoteluri sunt foarte bune la raportul calitate-pret,exemplu in jurul sumei de 1450 euro,2 adulti,transport cu avionul,la sfarsitul lui iunie inceputul lui iulie
eu nu înțeleg de ce să vă duceți doi adulți fără plozi la țarc tocmai în side....și dacă tot mergeți în side de ce nu alegeți un hotel pt adulți, sensimar

sfat - mergeți la marmaris hotel club turban sau ideal prime beach

#6
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010

 rottweiler2007, on 5th January 2012, 21:16, said:

eu nu înțeleg de ce să vă duceți doi adulți fără plozi la țarc tocmai în side....și dacă tot mergeți în side de ce nu alegeți un hotel pt adulți, sensimar

sfat - mergeți la marmaris hotel club turban sau ideal prime beach
Am ales acum Side deoarece in ultimii doi ani am fost in Lara si Alanya(Avsalar)
In primul rand eu merg pentru plaja,asta este pe locul 1 pentru mine(in Tunisia a fost si mai si,extra,nisip alb....)stau aproape numai in apa
Plaja de langa aceste hoteluri,dupa cum stii bine,probabil este cea mai buna din Turcia,peste Lara cred
Apoi sunt pretentios la mancare( nu te gandi la icre negre,etc),aspect hotel,curatenie,minibar gratis....
Pana aleg un hotel incerc din rasputeri sa adun informatii din orice sursa posibila,sa nu fiu dezamagit apoi,banii nu se mai fac asa usor,toata lumaea munceste pentru ei...
Seamelia este un hotel nou deschis,altfel din comparatii un alt coleg de pe forum,din conversatiile private recomanda Aydinbey
O sa incep sa studiez si recomandarile tale, de maine,inca nu stiu nimic de ele,dar nu pot da mai mult de 1450 euo
Multumesc si astept eventual, comentariul tau

#7
Paperotzi

Paperotzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 19.02.2008

 bogdan74, on 5th January 2012, 22:37, said:

Am ales acum Side deoarece in ultimii doi ani am fost in Lara si Alanya(Avsalar)
In primul rand eu merg pentru plaja,asta este pe locul 1 pentru mine(in Tunisia a fost si mai si,extra,nisip alb....)stau aproape numai in apa


Daca plaja este pe locul 1 pentru tine alege Patara. Nu o sa gaseti AI sau UAI, dar sint in zona destule casute de inchiriat, la preturi mai mult decit avantajoase.

Nisip alb este si in Lara, la Mardan Palace.

Edited by Paperotzi, 05 January 2012 - 21:55.


#8
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 bogdan74, on 5th January 2012, 21:37, said:

Am ales acum Side deoarece in ultimii doi ani am fost in Lara si Alanya(Avsalar)
In primul rand eu merg pentru plaja,asta este pe locul 1 pentru mine(in Tunisia a fost si mai si,extra,nisip alb....)stau aproape numai in apa
Plaja de langa aceste hoteluri,dupa cum stii bine,probabil este cea mai buna din Turcia,peste Lara cred
Apoi sunt pretentios la mancare( nu te gandi la icre negre,etc),aspect hotel,curatenie,minibar gratis....
Pana aleg un hotel incerc din rasputeri sa adun informatii din orice sursa posibila,sa nu fiu dezamagit apoi,banii nu se mai fac asa usor,toata lumaea munceste pentru ei...
Seamelia este un hotel nou deschis,altfel din comparatii un alt coleg de pe forum,din conversatiile private recomanda Aydinbey
O sa incep sa studiez si recomandarile tale, de maine,inca nu stiu nimic de ele,dar nu pot da mai mult de 1450 euo
Multumesc si astept eventual, comentariul tau
1.ascultă doar părerile celor care au stat în hoteluri iar părerile celorlalți să fie doar orientative
2. așa cum zice și paperotzi, cea mai bună plaja din turcia și una dintre cele mai bune din lume este patara dar acolo nu găsești stele, am stat astă toamna la delfin patara și a fost bine-bine
3. studiază și sueno side și sensimar side dacă vrei musai side
4. super plajă găsești și la grand belish din kusadasi și ieși și mai ieftin

#9
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010

 claw_diu, on 3rd January 2012, 14:48, said:

Va rog impresii despre acest hotel.
Multumesc!
A mai ales cineva ca destinatie acest hotel vara asta?
Sau a mai  fost cineva lunile astea?

#10
claw_diu

claw_diu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.01.2008

 bogdan74, on 9th June 2012, 14:58, said:

A mai ales cineva ca destinatie acest hotel vara asta?
Sau a mai  fost cineva lunile astea?


Eu am ales pana la urma Baia Lara.
Concediu placut tuturor!
:thumbup:

#11
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010

 claw_diu, on 11th June 2012, 08:55, said:

Eu am ales pana la urma Baia Lara.
Concediu placut tuturor!
:thumbup:
Atunci cand ma voi intoarce,plec peste 11 zile,voi fi primul care posteaza primele impresii despre acest hotel,care vad ca este necunoscut pentru membrii acestui forum,si normal ca nu este recomandat....
Vacanta placuta tuturor!

#12
bogdan74

bogdan74

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.02.2010
Salutare tuturor!
Asa cum am promis revin cu un scurt rezumat despre acest hotel.
Este in proportie de 90% un hotel ocupat doar de nemti(acum inteleg de ce nu se stie mai nimic despre el in Romania)
Hotel foarte bun,personal foarte amabil si atent cu turistii,minibar inclus gratuit cu refil zilnic cu doze de sucuri,apa plata si minerala,seif gratuit,aer conditionat centralizat
Masa a fost foarte buna si variata,o multitudine de fructe zilnic,bautura era servita doar de chelneri direct la masa,in fiecare zi era afara intre 12 si 16 pui la rotisor, exista si un bar deschis non stop.
2 piscine, 3 topogane,loc special de joaca pentru micuti.
Distanta de la iesirea din hotel catre plaja este foarte mica,exista o splendoare de faleza (gen ca la Mamaia) intre hotel si plaja, care este plina de vegetatie,palmieri,flori etc,
Plaja, intradevar este superba, zona Evrenseki, lata,nisip fin cu intrare lina in mare,dusuri si bineinteles un super bar pe plaja.
In concluzie este un hotel super,am petrecut o vacanta placuta,recomand acest hotel din toata inima,desi eu am fost fara sa gasesc opinii pe site-urile romanesti bazandu-ma doar  pe cele  straine,intuitie,fotografii de la Andox,si ceva pareri de la Koder

#13
kabul

kabul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.02.2005
Imi puteti spune care este diferenta intre o camera "double special standard" si una "double standard"? Am cautat la diferite agentii online oferte si primesc preturi diferite in functie de categoria camerei, desi pe site-ul oficial al hotelului sunt mentionate doar urmatoarele tipuri de camere: Standard, family si single. Deci nu exista "special standard" si "standard" (diferenta de pret fiind de 60+ euro pt o camere standard). Doar ca agentiile sustin ca aceasta categorie, "special standard", nu o recomanda pt ca e mai proasta. Nu pot sa iti mentioneze exact de ce, dar e posibil sa fie fie camere nerenovate, fie la subsol, fie cu dimensiuni mai mici. Asa ca intrebarea se adreseaza celor care au fost la acest hotel: stiti ceva de aceasta diferenta? Cand ati cumparat pachetul de la agentie ce tip de camera aveati mentionat? Multumesc!

#14
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,420
  • Înscris: 30.04.2008
Am avut de ales intre:
Camera dubla Economy
Camera dubla
Camera dubla cu vedere partiala la mare
Camera familiara

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate