Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Aprobare cont AdSense

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
sorinsinner

sorinsinner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.12.2011
Nu stiu exact unde ma incadrez cu intrebarea mea, asa ca voi posta aici; Am aplicat cu site-ul meu pentru Google AdSense si am fost respins pe motivul: "unacceptable site content". Ma poate ajuta cineva spunandu-mi ce anume de pe site-ul meu incalca regulile celor de la Google?
  Multumesc mult pentru ajutor!


  Pagina mea web este: https://sites.google...innersprojects/

#2
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Ai poze.
Nu ai continut text. Asta e problema.

#3
sorinsinner

sorinsinner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.12.2011
Pai am o sectiune cu tutoriale si o sectiune in care am un review(urmeaza sa le scriu de mana din word pe site).Trebuie pe fiecare pagina sa am text?

Edited by sorinsinner, 03 January 2012 - 14:27.


#4
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Sincer acum tu daca ai fi platitor de reclame ai vrea sa iti vezi reclama pe "situl" ala ? Arata ca in epoca de piatra a internetului.
Cand vei raspunde obiectiv la intrebarea asta vei afla si raspunsul.

Edited by onlyone, 03 January 2012 - 15:11.


#5
sorinsinner

sorinsinner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.12.2011
Intr-adevar, site-ul este cam urat cu crengi si incurcat. Multumesc de raspuns!
Ma pun si lucrez la aspect si accesibilitate in acelasi timp voi revizui si continutul mai bine. :peacefingers:

#6
sorinsinner

sorinsinner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.12.2011
Am imbunatatit design-ul paginii, urmeaza sa mai adaug mai mult continut scris.Mai ramane sa vad cum integrez scris in sectiunea "Photos", unde as vrea ca oamenii doar sa vada si eventual sa downloadeze pozele facute de mine(daca le considera reusite).

#7
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Esti sigur ca unul din motivele respingerii nu este si ca nu ai domeniu ? din cate stiu google adsense nu accepta nici un fel de subdomenii, chiar daca apartin google.
Odata acceptat un site pe domeniu cumparat poti pune reclamele si pe orice subdomeniu.

Edited by bogdan_popescu, 03 January 2012 - 19:43.


#8
RandomHero

RandomHero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 22.11.2011

View Postbogdan_popescu, on 3rd January 2012, 19:42, said:

Esti sigur ca unul din motivele respingerii nu este si ca nu ai domeniu ? din cate stiu google adsense nu accepta nici un fel de subdomenii, chiar daca apartin google.
Odata acceptat un site pe domeniu cumparat poti pune reclamele si pe orice subdomeniu.
Accepta blogspot.

#9
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
uite, ce ai facut tu nu se cheama imbunatatire.
sunt si situri mai mult text care arata rezonabil.

iti dau cateva sfaturi pe care poti sau nu sa le urmezi.

schimba in primul rand profilul de culoare cu unul deschis la culoare, alb cu un bleu, profilul asta de gri asa e plumburiu, nu imi vine sa stau pe situl tau
renunta la fontul ala nasphet din logo, renunta si la efectul ala de bevel emboss aplicat logoului
mai bine fa un logo din un font de tip square, frumos colorat, FARA bevel , cu o tranzitie lina intre 2 nuante de albastru sau ceva de genu cu o umbra foarte light, usoara
meniul fa-l un pic mai mare, nu il imbarliga cu logoul, eventual centreaza meniul, logo poate sa stea la stanga sau la dreapta mai sus
foloseste linii drepte, simple, nuante non-stridente fara curburi si colturi rotunjite, arata mai bine
gasesti atatea exemple si atatea templateuri simple dar frumusele pe net incat nu ti-ar fi deloc greu sa te inspiri dintrunul sau chiar sa copiezi.

#10
sorinsinner

sorinsinner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.12.2011
Multumesc mult de tot pentru sfaturi!
Legat de subdomenii, nu cred ca ar trebui sa imi zica ca nu am continut neadecvat daca asta ar fi problema.Sau?
Si asa is destul de vagi in respingere zicand doar doua cuvinte...dar totusi e in interesul nostru sa ne aprobe.
Gata.Ma pun la treaba!

#11
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Treaba e ca ei iti trantesc o scuza oarecare si te lasa in pace.
E cam la fel ca la ambasada sua pentru viza, daca nu treci interviul, nici nu iti zice cineva exact de ce.
Oricum si eu zic ca ar fi mai bine sa iei un domeniu daca vrei sa faci treaba serioasa.
Adica daca faci intr-un an macar suma minima de 70 euro si tot ti-ai recuperat domeniul si hostingul

#12
sorinsinner

sorinsinner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.12.2011
Pai, crezi ca ar comenta ceva Google de exemplu(sau daca mi-ar afecta calitatea paginii) daca as cumpara un domeniu, dar as folosi tot google sites ca si host? Pentru ca hosturile gratis, sunt cam "tricky" de gasit unul bun, iar cele platite...nu imi permit. De exemplu www.111.com  dar pagina aratata sa fie cea pe care o am la google sites?

#13
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Merita riscul pentru cativa dolari cat costa un domeniu ?
Eu sunt convins ca google respinge subdomeniile, am vazut asta la cativa prieteni la motive respingere.
Spun unii ca pe blogspot accepta si subdomeniu, nu cred, era pe blogspot si i-a zis ca trebuie sa aiba domeniu.

Cu domeniu poti sa faci si iframe la subdomeniu, nu-i intereseaza, sa vada ei adresa ca este pe domeniu si e Ok
Mai demult accepta pe orice subdomeniu, dar s-au dus timpurile alea, prea multi copii cu situri free facute in 2 minute care vror adsense.

Edited by bogdan_popescu, 04 January 2012 - 17:48.


#14
sorinsinner

sorinsinner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 14.12.2011
Mersi mult de lamurire. Am sa incerc sa iau un domeniu.Totusi cred ca ar fi posibil sa am AdSense si pe Google Sites, au la ei(Google) un tutorial cum sa adaug AdSense pe un site Google.

http://support.googl...p;answer=150360

Chiar daca ar merge, am sa incerc sa fac rost de un domeniu...daca nu pentru altceva, pentru aspectul link-ului.(altfel ar suna sinnersprojects.com  :D )

#15
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
.info sunt si la 2-3 $
Tutorialul ala probabil o fi neupdatat.

#16
The Kid

The Kid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,229
  • Înscris: 13.07.2007

Quote

Spun unii ca pe blogspot accepta si subdomeniu, nu cred, era pe blogspot si i-a zis ca trebuie sa aiba domeniu.

Confirm eu ca merge pe blogspot.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate