Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

O intrebare despre Google Adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

preacher, on Oct 10 2005, 19:36, said:

@Dragoserv, trebuie sa folosesti Firefox. Pui cursorul deasupra Adsense-ului si apoi dai scroll cu rotita de la mouse (fara sa dai click).

Sau link direct, fiind o pagina in frame, http://www.cheap-car...rent_a_car.html

GG Dan55, la asa ceva nu ma asteptam, ingenioasa dar extrem de riscanta metoda. :)

#20
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Am citit cu atentie obligatiile partenerilor adsense si nu am gasit nimic restrictiv in acest sens. In concluzie, nu vad de ce n-as fi aplicat-o. Totusi voi renunta la acesta metoda, pentru ca nu mi se pare corect si nu vreau sa creez un precedet, care sa duca la modificarea regulilor adsense.



Trebuie sa fiu multumit ca si  fara acest mic giumbusluc am pub. platit de google cross-site, deci raman cuminte-n banca mea.



200$/zi = aiureli ! (eventual trisand cu click-urile, dar n-apuci sa ridici banii)

#21
mafone

mafone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2005

Dan55, on Oct 10 2005, 17:21, said:

Mai fratilor lasati-o dracu cu laudele si alte prosti.
Cica 200$ pe zi, ce visati noaptea veniti si aruncati aici, ne luati de prosti.
Una e ce va doriti si alta este sa si faceti.

Omu va intrebat clar un lucru iar voi o luati cu tot felu de tampenii, ba ca e codul varza, ba ca nu are culori, ba ca are frame-uri (habar nu aveti sa va uitati daca are sau nu frame).

Deci: @Dragoserv
Siteul acela are reclama de la google desi el este in limba romana pentru ca nu lucreaza corect. Daca vrei sa risti poti face si tu acelasi lucru, dar daca afla google te-ai ras pentru totdeauna sa mai ai cont la ei.
Deschide pagina care ai dat-o ca exemplu cu Firefox si fai scroll pe banner si vei vedea ce cuvinte ascunse are baiatu.

Acum ai inteles ?

<{POST_SNAPBACK}>


Ba da ma ENERVAT o chestie.
Nu suport sa vad pe cineva ca-si da cu parerea doar asa sa mai mareasca forumul.

Mai Dan55, te-am vazut de multe ori pe aici dand pareri in gard, si te dai expertu p..

Ce ti se pare asa de mult 300$/zi cu 4 siteuri in limba engleza? Daca un site are trafic de peste 5000 pe zi, si nu e imposibil, si are 250 clickuri, face cam 75-80$ x 4, fa tu calculul. Normal cand ai glanda marita si scrie pe ea foamea, e normal sa ti se para 300$/zi din 4 siteuri, mult. Cand o sa vezi si tu vreodata in contu tau in cent la AdSense creca o sa zici ca mama ce jmekerie ai facut. <_<

Dan55 tu esti mai varza decat codul nenicule.

Siteul lui Dragos, incarca cu ffff mult javascript din templateuri, de ce tu programatoru lu peste nu ai vazut.

#22
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
modifica situl, pune niste keywords in engleza, eventual fa varianta in engleza, micsoreazal, modifica design.....mult prea greu

#23
Expertu

Expertu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 21.08.2004
Oameni buni.

Adsense suporta si ad-uri puse in website-uri cu frame-uri.

E si bifa pt asta cand creezi ad-ul.

Numai experti pe aci'.  :)

#24
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
De fapt de acolo-mi venise ideea...

#25
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

eRwin, on Oct 10 2005, 22:35, said:

Am citit cu atentie obligatiile partenerilor adsense si nu am gasit nimic restrictiv in acest sens. In concluzie, nu vad de ce n-as fi aplicat-o. Totusi voi renunta la acesta metoda, pentru ca nu mi se pare corect si nu vreau sa creez un precedet, care sa duca la modificarea regulilor adsense.
Trebuie sa fiu multumit ca si  fara acest mic giumbusluc am pub. platit de google cross-site, deci raman cuminte-n banca mea.
Ti-ai luat pana acum vreun ban de la Google? Daca da .. poate nu e interzis. E lipsit de bun simt dar chiar elegant fata de spamul pe care Google il tolereaza in continuare de la spameri gen traficdublu.ro. Acolo nesimtire. Nu vad de ce l-ar deranja pe nea Google asa ceva, daca omul vine si e real nu stiu cu ce l-ar deranja. Si cu siguranta putea detecta asa ceva, e banal.

Oricum, nu merita testat pe un cont in care ai totusi niste bani sau pe un domeniu ce nu poate fi sacrificat. :)

Expertu, on Oct 10 2005, 23:13, said:

Oameni buni.

Adsense suporta si ad-uri puse in website-uri cu frame-uri.

E si bifa pt asta cand creezi ad-ul.

Numai experti pe aci'.  :)
1) Una e frames, alta e cross-site;
2) Aia nu e chiar pagina ci e un doorway.

#26
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Acel

Quote

Daca da .. poate nu e interzis.
, mi-a ajuns ca

Quote

Oricum, nu merita testat pe un cont in care ai totusi niste bani sau pe un domeniu ce nu poate fi sacrificat. :)
sa atarne greu in balanta!

#27
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Concluzia cred ,ca tre sa ne lasam de Adsense cu site-uri in Romana sau ma rog cui ii merge bravo lui .
eRwin sper sa nu te superi ca am dat aici exemplu site-ul tau dar suntem concurenti si observ repede schimbarile din site-uri auto ,cu toate ca mi-as fi dorit sa merga reclama pe bune si la tine si la mine ca asa cum am zis mai sus un ban in plus nu strica.
Acum toata lumea zice de site-ul meu ca incarca greu,dar nimeni nu-mi spune ceva concret "ba frate fa asta si asta si o sa fie ok"
Dar eu il astept pe acela care intradevar se pricepe la asa ceva si vrea sa-mi zica.
Va multumesc inca o data ca imi raspundeti.


Ps  Aseara m-am inscris si eu la Adwords si se pare ca da rezultate ,voi ce   parere aveti de Adwords ?

Dragos

Edited by Dragoserv, 11 October 2005 - 00:20.


#28
mafone

mafone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.10.2005
Nu stiu de ce am impresia ca majoritatea stiu care e problema dar vor lovele.  <_<

Nu se merita sa faci AdSense pt vizitatorii din Romania. Oricum sunt platite prost. Mai bine ramai pe Neogen, desi mi se pare cea mai tepuitoare companie de profil din Romania.

Dc tot vrei bani din AdSense, fa un site nisa in Engleza, vezi ce cuvinte cheie costa multa la click, si da-i bataie.

P.S. E muuuuuuuuuuult mai greu sa aduci vizitatori straini pe un site, mai devreme de 7-8 luni nu prea vezi rezultate. Dar e posibil.

#29
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

mafone, on Oct 11 2005, 07:41, said:

Dc tot vrei bani din AdSense, fa un site nisa in Engleza, vezi ce cuvinte cheie costa multa la click, si da-i bataie.
Si dupa ce termini cu asta, descopera un medicament pentru cancer, cheia succesului lui Bill Gates si sensul vietii...

Niste sfaturi pentru pamanteni nu ai?

#30
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005

Astor, on Oct 11 2005, 10:49, said:

Si dupa ce termini cu asta, descopera un medicament pentru cancer, cheia succesului lui Bill Gates si sensul vietii...

Niste sfaturi pentru pamanteni nu ai?

<{POST_SNAPBACK}>


Ref la Astor, catelusul cu paru cret.

Poate omu 'a zice' la misto sa agate gascanii.  :)

#31
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003

Dragoserv, on Oct 11 2005, 00:17, said:

Concluzia cred ,ca tre sa ne lasam de Adsense cu site-uri in Romana sau ma rog cui ii merge bravo lui .
eRwin sper sa nu te superi ca am dat aici exemplu site-ul tau dar ....

Dragos

<{POST_SNAPBACK}>


N-ai grija, nu-ti port ranchiuna  :notangel:

#32
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Am si eu o intrebare legata de google adwords .
Daca am reclama pe google influenteaza cu ceva afisarea site-ului meu la cautari ?
Adica sa zic eu caut pe google "anunturi" si apare in partea drapta la anunturi sponsorizate reclama mea, in rezultatele normale apaream la acest cuvant daca am reclama mai apar?
Va rog frumos sa-mi spuneti cei care ati folosit Adwords.


Dragos

#33
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Da apari, nu afecteaza absolut deloc.

#34
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
eRwin daca tu sti sau altcineva care stie ,am inteles ca google indexeaza in masa (mai mult) o data la 3 luni si atunci da si RANK . Asa e?
Daca da sti cumva cand urmeaza indexarea asta ?
Daca imi mai puteti da si cateva sugestii referitor la optimizarea site-ului meu www.TargMasini.ro va rog sa-mi spuneti.


Dragos

#35
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Si am revenit la problema cu adsense poate sa-mi explice cineva de ce pe acesta pagina mi se afiseaza reclama platita?
http://www.targmasin...ction/Parteneri
deci eu nu mai inteleg nimic,prima data am zis ca e vorba de linkurile de jos care sunt in engleza dar le-am pus pe alta pagina si nu merge,deci nu asta e motivul ca se afiseaza reclama platita.
Poate sa-mi explice cineva de ce acolo merge si in alta parte nu?


Dragos

#36
adrianna

adrianna

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 24.08.2005
Eu zic ca in primu rand ar trebui sa te ingrijoreze marimea paginii.

Are peste 700k. Cred ca 5% din cei care acceseaza reusesc sa si intre pe site.  :cursing:

Rezolva intai asta si apoi apuca-te de restul

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate