Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4619 replies to this topic

#3907
AurelianMaria

AurelianMaria

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.12.2018
Am nevoie de o saltea cu dimensiuni atipice : 154/ 204
Inafara de mobexpert ar mai fi alta varianta?

#3908
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
Incearca aici : =>> ....................

Edited by althea, 19 February 2020 - 08:22.
spam


#3909
autoplayer

autoplayer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,485
  • Înscris: 08.01.2010

 AurelianMaria, on 31 ianuarie 2019 - 10:45, said:

Am nevoie de o saltea cu dimensiuni atipice : 154/ 204
Inafara de mobexpert ar mai fi alta varianta?
La geladi fac orice dimensiune, doar ca nu stiu cum e cu livrarea daca nu esti din Iasi. Noi aveam nevoie in Iasi si au zis ca dureaza cam 3 saptamani. Pretul mi s-a parut corect pentru dimensiune la comanda, dar in final am luat una 200x160 pe care ne-au livrat-o in 3 zile.
Au pe site numere si pentru alte localitati.

#3910
cinita

cinita

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.10.2016
Salutare si multumesc pentru raspunsurile extrem de folositoare in achizitia noii saltele. Inca nu am ajuns la un produs final, inca iau in considerare mai multe modele si acum voi avea in vedere si care din ele corespund standardului Oko-tex 100.

De indata ce voi alege modelul si-l voi achizitiona, o sa revin aici cu pareri.

#3911
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
A luat cineva saltea Relaxa modelul nou cu spuma memory margaree? H24 cm?
Stiu ca Relaxa erau ok dar sunt curios cum sunt si cu un strat de memorie de 4 cm deasupra. Ar fi la 1200 lei.
un echivalent de la alta firma ar fi la somproduct - Saltea ortopedica cu arcuri si spuma memory, Premium Memory dar la 1800 lei.
Prima da 2 ani garantie, a doua da 10 si vad ca ar fi certificata oeko-tex.
Cum nu imi dau banii afara din casa iau in considerare si prima varianta.

#3912
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
Se pare ca n-a luat nimeni.

#3913
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
Din cate stiu eu Relaxa erau super bune, exportam pe vremea lui nea nicu si afara destul de mult. Daca nimereai o Relaxa pe vremea aia erai boier. Ma gandesc ca intretinuta cum trebuie ar trebui sa tina vreo 10 ani.

#3914
ProdanV

ProdanV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 09.07.2018
@ unpuisor, chiar muuuult mai mult

#3915
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
S-au dus acele vremuri .
Gandeste-te ce alternative reale aveai atunci ?  
Dormeza-recamier , saltea de paie , saltea umpluta cu lana

#3916
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
ma, eu zic ca daca lumea de la noi si aia din vest se inghesuiau sa cumpere saltele relaxa, asta inseamna ca nu erau un produs rau, problema ca si restul produselor romanesti e ca nu s-a investit cum trebuie in tehnologii noi si practic am ramas cu un produs bun da invechit. Concurenta vine cu materiale noi, tehnologii noi, tot felul de briz brizuri de marketing care iau ochii la fraieri si pun botul la ele... etc. Si eventual o garantie mai mare. Sa nu mai zic de o promovare mai buna. Fabrica de la Mizil a ramas de caruta si nu face nimic sa se promoveze. Probabil directorul ala asteapta ca mai are cativa ani pana la pensie, si nu ii mai pasa... o parte din angajati la fel si uite asa se mai duce pe copca un produs bun.

Edited by unpuisor, 21 February 2019 - 09:42.


#3917
ProdanV

ProdanV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 09.07.2018
Am vz oferta Relaxa Mizil-Elvila-
Sunt si produse cu pret de bun simt, cum nu gasesti altundeva

#3918
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
Ma gandeam si eu cand am un drum spre baneasa sa ma opresc la elvila sa incerc salteaua aia. Ziceau astia ca o au la showroom.

#3919
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,424
  • Înscris: 16.05.2007
numa sa ai si cu cine

#3920
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
pai le-am scris ca vroiam o masura atipica, 190 x 160 si astia ca si desteptii aia de la ikea au impresia ca in lumea asta numai paturi de 2 metri sunt, de parca traim intr-o tara cu arieni de 1,90 toti blonzi si cu plete.
Dar mi-au zis ca fac si la comanda ce masura vreau. As prefera totusi sa imi misc hoitu pana acolo si sa o testez. Mi-a ajuns o data sa iau saltea fara sa testez si acum.
Sunt curios cum se manifesta combinatia aia de 4 cm de spuma pe niste arcuri.

#3921
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
am mai vb odata la elvila, cica spuma aia de la relaxa e certificata oeko-tex ceea ce nu e rau si a crescut in ochii mei. Mai vb dupa ce o testez.

#3922
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
Ieftin si bun nu exista , cred ca o saltea acceptabila la 160x200 costa cam de la 250E ron in sus , iar una cat de cat calitaiva cam 350 E sau mai mult
Intrati pe emag comentarii  la gama de  saltele de 160 pe 200 si mergeti sa cititi review -urile saltelelor mai ieftine  , alea de o stea , sa vedeti ce inseamna cu adevarat procesul de achizitie al acelei saltele
sunt multi oameni care se vaita ca au luat o saltea ieftina , ca nu e buna sau a facut groapa si nu o pot returna ( de ce oare  ???   )  pentru ca salteaua a sosit vidata iar unele firmele care vand pe emag impun o conditie tampita  acea ca saltea sa fie livrata in ambalajul si in starea originala ; asta e bataie de joc

Un comentariu tare la : Saltea Ortopedica Medical Bio Memory Aquagel Air-Fresh Material Aloe-Vera 14+2 Previ, 160 x 200 cm  ( care este bineintele redusa mereu de la 1750 la "doar" 650 ron )

Citez comentariu :
" Am vrut sa scapam de salteaua noastra veche de 12 ani, cu arcuri, deoarece ne trezeam de 2-3 ori pe saptamana cu dureri la spate. Dupa ce am achizitionat cu mare incredere aceasta saltea acum ne trezim in fiecare dimineata cu dureri... "
alt comentariu
"Dupa 2 nopti consecutive de dormit in ea cu o greutate de 70 de kg/persoana se adanceste foarte rau si dormi intr-o gaura. Apar dureri de spate si somnul nu este tocmai odihnitor. Dupa rotire e ferma din nou 2 nopti apoi aceeasi poveste."


NU EXISTA SUPER OFERTE

Edited by proagro, 25 February 2019 - 00:42.


#3923
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
am fost in weekend la elvila si am dat comanda de relaxa dinaia cu memorie. Am testat mai multe acolo. Aveau si un model Dream. Desi era cea mai inalta, mi s-a parut moale si ca te afunzi in ea. Culmea e ca cea mai vanduta e o saltea de 400 lei. Nu era rea deloc, Mi s-a parut super ok, as fi luat-o dar am vrut si un strat de memorie. Mi se pare ca dam o groaza de bani pe saltele si altii se imbogatesc pe spinarea noastra.
In alta ordine de idei, ma uitam in showroom-ul de la Elvila... arata super aiurea. Ditamai hangarul, bagi un 737 acolo si eram sambata la ora 15 doar eu cu nevasta-mea acolo. Dupa ce am plecat am mers in Ikea sa luam un cadou. Acolo te calcai in picioare. Desi produsele romanesti sau nu numai, de la elvila sunt cam de aceeasi calitate sau uneori mai bune decat alea suedeze(chinezesti), se vede lipsa de management si un marketing bun. Daca ar fi aranjat si ei mobila aia ca intr-o camera, cum au la ikea, daca faceau si ei macar o toneta cu cremwusti ca sa nu zic un fast food, tot cum are ikea, un pic de marketing mai agresiv si un site cum trebuie... Erau departe. Asa arata ca un depozit de mana a 2-a in care au imprastiat cat mai multa mobila si bate vantul.
Se duce naibii de rapa tara asta ca ajung la conducere niste gusteri care habar nu au ce e ala un management insa nici nu recunosc lucrul asta sa angajeze ei pe alcineva, si se cred buricul pamantului.

Edited by unpuisor, 25 February 2019 - 10:29.


#3924
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
Te voi contrazice
Ikea lucreaza si cu furnizori romani , asa cum face si mobexpert
mergi te rog in mobexpert si uitat-te cum este aranjat , se apropie de ikea
Legat de saltele ca si produs romanesc , sa stii ca nu doar relaxa mizil produce saltele bune

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate