Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

saltele ortopedice

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
4619 replies to this topic

#3871
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Mi se pare foarte misto site-ul si prezentarea saltelei. Din pacate pana nu iti pui oasele pe ea...ce parere? :D Are reviewuri bune dar te mai poti increde in ele stiind ca majoritatea sunt platite?
Cel mai probabil ca este "smechera".

#3872
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
vad ca pe site-ul oficial pikolin, au un discount de 50% la niste saltele "smart" care au fost premiate https://www.pikolin....edream-smartpik

#3873
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
are cineva modelul asta de saltele?
https://www.somprodu...atex-28-cm.html
sunt facute la o fabrica Cadar din Baia Mare, formata din 1200 arcuri impachetate si un strat de latex, stiu ca unele echivalente ca pret la pikolin au 800 arcuri...

#3874
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Sunt varza saltelele de la Cadar, arcuri subtiri, in cateva luni se deformeaza si apoi te certi cu ei pentru garantie.

#3875
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
la garantie, vad ca se "lauda" cu 10 ani, iar pikolin dau 5 ani...

#3876
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Nu conteaza cat zic ei ca dau garantie, eu sunt din Baia Mare si am un prieten care a lucrat la ei pe vanzari.
Prin 2012 cred ca au bagat firma in faliment si apoi au deschis alta, in situatia asta degeaba ai garantie.

#3877
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
Am prins ceva oferte la astea 2 saltele si nu ma pot decide pe care să o iau.
https://mobexpert.ro...t=8864715898940
Sau https://www.somprodu...atex-28-cm.html
Deci de alea între serta florida si cadar ciocolată. Vor fi făcute pe comanda. Ciocolata mi se pare cam moale, dar cand stau întins parca e mai confortabilă comparativ cu florida. Totusi Florida este făcută de serta, iar din ce inteleg, cei de la cadar nu par a fi la fel de seriosi. Are cineva vreuna din cele 2 saltele?

#3878
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
testeaza-le pe ambele ;  incearca sa stai minim 30 de min pe fiecare
daca ajungi la mobexpert incear-o si pe asta :  LATEX Saltea
mi se pare cea mai ok de la ei

#3879
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
am comandat-o pe cea de la somproduct pana la urma, doar ca m-au sunat azi sa imi spuna ca le vin husele prin ianuarie si astfel salteaua va fi livrata pe la jumatatea lui ianuarie, nu ca m-as grabi, dar initial au zis ca in 2-3 saptamani e gata. oricum la mobexpert trebuia sa astept pana in la jumatatea lui februarie

#3880
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003

Quote

Nu conteaza cat zic ei ca dau garantie, eu sunt din Baia Mare si am un prieten care a lucrat la ei pe vanzari.
Prin 2012 cred ca au bagat firma in faliment si apoi au deschis alta, in situatia asta degeaba ai garantie.
ai vre-o dovada ca aia fac produse proaste? La o prima cautare pe net am vazut ca si Adela Parvu le-a luat la copii ei saltea de la astia. Daca era nasoala nu crezi ca ar fi facut scandal?

#3881
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Buna seara,
Ce parere aveti de acest topper: Dormeo 7 Zones Topper Renew Eucalyptus 6cm
http://www.dormeo.ro...nes-topper-6cm#
Am cumparat o saltea de la PREVI cu memorie pe care am dat 2500 lei dar parca simt nevoia de ceva mai moale si m-am gandit la topper-ul asta.
Merita sau sa ma orientez spre alt produs?
Se poate va rog sa imi recomandati un topper calitativ
Multumesc in avans.

#3882
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

 Y0samiteSam, on 22 noiembrie 2018 - 22:37, said:

Buna seara,
Ce parere aveti de acest topper: Dormeo 7 Zones Topper Renew Eucalyptus 6cm
http://www.dormeo.ro...nes-topper-6cm#
Am cumparat o saltea de la PREVI cu memorie pe care am dat 2500 lei dar parca simt nevoia de ceva mai moale si m-am gandit la topper-ul asta.
Merita sau sa ma orientez spre alt produs?
Se poate va rog sa imi recomandati un topper calitativ
Multumesc in avans.
Din poze nu mu se pare ca e spuma cu memorie ci doar burete si la banii astia .
Se aseamana cu ce am vazut la Dedeman , cred ca e tare ca dracii dar sa
asteptam parerea cuiva care l-a achizitionat.

#3883
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
In legatura cu topper-ul de la dormeo si cu salteau de la previ
ti-as recomanda sa folosesti salteau exact asa cum este ea , daca nu simti un disconfort acut  ; nu incerca sa obtii mai-binele  si sa ajungi sa regreti in timp miscarea; cati cm de memorie are salteau ta ?   daca depasesti 6 cm in total de spuma cu memorie in timp cred ca vei avea probleme cu spatele
topper-ul ala de la dormeo pare a fi unul renew (  un fel de sh  spalat ) , dar este unul din spuma cu memorie , cel putin asa declara ei pe site
mai bine returneaza salteaua si ia-ti alta cu mai multa spuma cu memorie ; iesi cel mai ieftin

Edited by proagro, 23 November 2018 - 01:04.


#3884
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Salteaua am cumparat-o in urma cu 6 luni. La inceput am zis ca poate ma obisnuiesc cu ea, am dat vina si pe locatie pentru ca ne-am mutat recent si am zis ca poate asta este motivul pentru care nu pot sa dorm prea bine; dar timpul a trecut, eu am fost plecat 3 luni si acum l-a intoarcere mi-a venit ideea cu topper-ul. Nu vreau sa returnez salteaua pentru ca sotia doarme extraordinar de bine pe ea. Si eu sunt oarecum multumit doar ca o consider cam tare in comparatie cu ce am la munca. Topper-ul il voiam asa sa nu zic ca nu am incercat si uneori vara cand avem musafiri m-am gandit ca il pot pune pe canapeaua din living pentru ca este totusi o canapea.
Colegul meu de servici si-a cumparat un topper de la JYSK si mi-a spus ca este cu totul altceva, dimineata nu ii vine sa mai se ridice din pat si ca doarme excelent.
https://jysk.ro/dorm...-gold-t65-wellp
Acum nu stiu ce sa fac...sunt sigur ca salteaua pe care o am este buna doar ca m-am obisnuit eu sa dorm pe ceva mai moale.

#3885
proagro

proagro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 04.08.2010
m-am uitat pe link-ul pus de tine , Jysk  ,   acel topper nu e mare scula de bascula  deoarece spuma aia cu memorie e cam dubioasa ;  spun asta pentru ca are doar 30kg/m3 cam jumatate din cat ar trebui sa aiba o .............
pana la urma trebuie si astia de la jysk sa traiasca si ei si sa manance si ei o paine  ; daca ar merge pe calitate ok i-ar costa dublu acel topper sa-l produca
se bazeaza ca oamenii nu sunt informati

Edited by althea, 19 February 2020 - 08:26.
spam


#3886
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
bine bine, am prins ideea:  Nu KYSK, Nu Dormeo...dar un topper bun poate cineva sa recomande?
dar asta:   https://www.emag.ro/...5/pd/DYW8VNBBM/

Edited by Y0samiteSam, 24 November 2018 - 09:11.


#3887
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

 Y0samiteSam, on 24 noiembrie 2018 - 09:06, said:

bine bine, am prins ideea:  Nu KYSK, Nu Dormeo...dar un topper bun poate cineva sa recomande?
dar asta:   https://www.emag.ro/...5/pd/DYW8VNBBM/

Are pareri acolo pe site ,dinasta vroiam si eu sa cumpar dar mi se pare foarte subtire de doar 5 cm.Asteptam o parere aici de la cineva care a cumparat. P.S nu am incredere in rewieurile de pe emag, am impresia ca posteaza in general reviewerile bune.

#3888
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,240
  • Înscris: 22.04.2005
Eu pana la urma l-am cumparat pe ala de la Dormeo.
In seara asta urmeaza sa dorm pe el...o sa scriu cateva impresii dupa 1 saptamana.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate