Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

secure browsing

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
inpain

inpain

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 05.06.2011
folosesc secunia psi cu optiunea secure browsing. se pare ca nici unul din  browserele pe care le am nu mai sunt secure pt. browsing.nici mozilla, nici IE9, nici google chrome. si daca as instala opera, mai mult ca sigur si asta ar fi unsecure.criticality level este not critical, dar asta nu inseamna ca nu pot fi exploatate.mai ales ca sunt unpatched, with no vendor solution. voi ce browsere folositi si cat de securizate sunt?

Edited by inpain, 10 December 2011 - 13:18.


#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Google Chrome,n-am nevoie de atata securitate,pana sa imi faca hijack cineva la browser,imi virusez pc-ul de pe stickuri de 50 de ori.Nu ai ce alege sa fi 100% sigur.Practic,orice browser instalezi ai nevoie mai devreme sau mai tarziu de adobe flash,care are o vulnerabilitte 0 day in versiunea 11.1.Poti incerca totusi sa iti securizezi sesiunile pur si simplu instaland noscript de la mozilla ,eventual sa rulezi browserul sandboxed.

#3
tudor_turcu

tudor_turcu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 12.09.2003

View Postinpain, on 10th December 2011, 14:18, said:

voi ce browsere folositi si cat de securizate sunt?
Vulnerabiliati vor exista totdeauna - cat timp folosesti un browser cat de cat actual (IE >= 7, Chrome, Firefox) cu update-urile la zi, ai un antivirus instalat si updatat la zi, si un firewall activat, nu instalezi tot felul de programase obscure, addin-uri aiurea sau crackuri de pe net, nu vizitezi tot felul de site-uri dubioase, riscul de a fi "infectat" se reduce considerabil - de peste 7 ani nu am mai vazut vreun virus sau trojan pe calculatorul propriu.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate