Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Antivirus pe Symbian

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De curand mi-am cumparat primul meu telefon cu sistem de operare: Nokia E5.00, Symbian OS v9.3
Cum am si acces internet, atat de la operator cat si WiFi, a inceput sa ma streseze pericolul virusarii. Este necesar un antivirus pe un astfel de sistem de operare? Daca da, care are un raport mai bun protectie/consum de resurse?

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
In afara de vreo doua cazuri (pe care trebuia sa insisti sa le rulezi) nu au fost niciodata virusi "in libertate", reali pentru Symbian iar acum de cind e practic pe linie moarta nici o sansa, nici sa vrei.

Edited by f300, 14 November 2011 - 19:43.


#3
BlueStrut

BlueStrut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 27.11.2010
Symbian e in cadere libera, dar are majoritatea pietei. Deci e posibil sa exista(nu am informatii in domeniu), dar hackerii vor fi din ce in ce mai dezinteresati sa faca virusi pentru el.

#4
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Symbian e la pamant.
De ce ti-ai luat un telefon cu un sistem de operare mort, nu pot sa-mi dau seama.
Stai linistit, in afara de niste virusi la care trebuie sa iti dai acceptul ca sa fii virusat, nu ai de ce sa iti faci griji. Asta e avantajul sistemelor de operare moarte.

Edited by SuperMelon, 14 November 2011 - 20:08.


#5
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Nu iti pune antivirus pentru ca il pui degeaba. Iti ingreuneaza telefonul.
Nu are rost.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De ce l-am luat? Vroiam un smartphon cu tastatura qwerty si gps integrat la un pret cat mai accesibil. E5 a indeplinit toate cerintele, exceptie facand designul. Personal nu cerd ca am vazut un telefon mai urat ca asta in varianta Carbon Black, dar ametist (mov) chiar nu mi se potrivea iar portocala nu are si alte variante de culoare.

#7
gaby_isro

gaby_isro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 11.07.2007

 MembruAnonim, on 14th November 2011, 20:55, said:

De ce l-am luat? Vroiam un smartphon cu tastatura qwerty si gps integrat la un pret cat mai accesibil. E5 a indeplinit toate cerintele, exceptie facand designul. Personal nu cerd ca am vazut un telefon mai urat ca asta in varianta Carbon Black, dar ametist (mov) chiar nu mi se potrivea iar portocala nu are si alte variante de culoare.

Eu mi-am luat Orange Stockholm aka Huawei U8180 cu android 2.2 si e foarte bun, sincer cred ca mai bun ca unele de super firma din aceeasi categorie. Pretul cred ca este imbatabil pentru un smartphone.

Edited by gaby_isro, 15 November 2011 - 10:49.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate