Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Undeliverable Mail

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Salutari

Am o mica/mare problema:am net de la Astral.Am 2 conturi de mail la Outlook 2003,unul de la Astral si unul de la servici.Nu pot sa trimit nici un mail de pe contul firmei,imi da eroare de felul :

System Administrator  
Your message did not reach some or all of the intended recipients.
The following recipient(s) could not be reached:
[email protected] (sau orice alta adresa )
553 sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1)

Am oprit si firewallul si antivirusul,si tot aceeasi eroare.De pe contul de astral imi merge perfect.

Si inca o problema,nu mi se deschide o anumita pagina : cdcovers.cc  ;de pe RDS se deschide,si de la suport tehnic astral nu au putut sa zica motivul.

Daca puteti,dati-va cu parerea in privinta acestor probleme.

#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
la prima chestie: bifeaza My outgoing server requires authentication in account properties / Servers

#3
laurentiu907

laurentiu907

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.12.2003
La a doua problema, sa nu fie o problema de propagare domeniu.

Spor!

#4
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
Se ia una bucata telefon si se suna la suport tehnic internet astral si ceri serverul de outgoing pentru mail. Mailurile care pleaca de la tine , indiferent unde ai contul de e-mail facut , trebuie sa ai la outgoing in clientul de mail serverul de mail al isp-ului iar la incoming adresa serverului de mail unde ai casuta de e-mai facuta. Ciao.

#5
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

apollo_expert, on Oct 6 2005, 00:09, said:

Mailurile care pleaca de la tine ,  indiferent unde ai contul de e-mail facut , trebuie sa ai la outgoing in clientul de mail serverul de mail al isp-ului iar la incoming adresa serverului de mail unde ai casuta de e-mai facuta.

<{POST_SNAPBACK}>


hmmm ... esti convins?! in special de partea bolduita ... ?

#6
laurentiu907

laurentiu907

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.12.2003
Heh, el se referea la cele 99% din cazuri cand conturile POP sunt la providerii de net...  ^_^

Hmm... Acum ca tocmai am recitit, am senzatia ca chiar a vorbit serios cu partea bolduita..  :nonobad:


Spor!

#7
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005

Tyby, on Oct 5 2005, 14:05, said:

la prima chestie: bifeaza My outgoing server requires authentication in account properties / Servers

<{POST_SNAPBACK}>


Asta a fost buba.Multumesc mult.Si celorlati multumesc pt deranj.
Salut si numai bine.

#8
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004

Tyby, on Oct 6 2005, 01:42, said:

hmmm ... esti convins?! in special de partea bolduita ... ?

<{POST_SNAPBACK}>



laurentiu907, on Oct 6 2005, 06:52, said:

Heh, el se referea la cele 99% din cazuri cand conturile POP sunt la providerii de net...  ^_^

Hmm... Acum ca tocmai am recitit, am senzatia ca chiar a vorbit serios cu partea bolduita..  :nonobad:
Spor!

<{POST_SNAPBACK}>


Eu ma refeream la Astral la care te "obliga" sa folosesti serverele lor cand trimiti mail. Probabil se doreste stoparea spam-ului atata tot. Alti isp-isti nu stiu ce fac si nici nu ma intereseaza. Scuze daca s-a inteles altceva.Ciao.

#9
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
mda, hai sa nu ducem lumea in eroare, ca sunt destul de multe mail-uri care nu sunt tinute la ISP (corporate mail, outside hosting, etc) si la care nu se aplica regula respectiva.

In mod normal, SMTP se face NU pe server-ul ISP-ului, ci pe serverul SMTP care deserveste domeniul respectiv, cu o forma sau alta de autentificare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate