Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

e-licitatie

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
ioanD

ioanD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.11.2012

View PostioanD, on 14 noiembrie 2017 - 12:16, said:

Buna,
sunt in aceeasi situatie ca si tine. Poti sa-mi spui daca ai reusit sa gasesti o rezolvare? Astept un raspuns, multumesc

Am rezolvat, telefon pentru asistenta tehnica 021 3032997 sau la e-mail '[email protected]' / [email protected], vezi site http://www.e-licitat....aspx?f=Contact

#38
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
Pana la urma cum ai rezolvat?  Sunt si eu in aceeasi situatie.

#39
scieriro

scieriro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 27.01.2013
A intampinat cineva pana acum ca pe Firefox Quantum 58.0.2 dupa logare pe e-licitatie.ro daca dai view detalii(iconita cu lupa) la o licitatie apoi back si incerci la fel cateva licitatii, aleator va ramane in loading state vreo 4-5 minute si ori afiseaza o eroare(ca nu se poate afisa pagina) sau afiseaza informatiile.
Acelasi comportament este intalnit la adaugarea anunturilor, salvare, publicare, etc..

Vreo idee despre ce poate provoca un astfel de comportament ciudat(inafara de site-ul si infrastructura lor foarte proaste)? Am incercat cu sau fara plugin-uri activate sau instalate, acelasi rezultat.

#40
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ai dat clear la cache si cookies? Pe Quantum am observat ca trebuie sa fac mai des treaba asta. Acum cateva zile eu ma confruntasem cu aceasta problema chiar aici pe forum. Pe versiunile vechi de Firefox nu mi s-a intamplat niciodata.
Dupa ce cureti cache-ul poti apasa pe Settings la Site Data, sa selectezi adresa site-ului si sa apesi butonul Remove Selected.

#41
scieriro

scieriro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 27.01.2013

View Post_-_, on 08 martie 2018 - 09:39, said:

Ai dat clear la cache si cookies? Pe Quantum am observat ca trebuie sa fac mai des treaba asta. Acum cateva zile eu ma confruntasem cu aceasta problema chiar aici pe forum. Pe versiunile vechi de Firefox nu mi s-a intamplat niciodata.
Dupa ce cureti cache-ul poti apasa pe Settings la Site Data, sa selectezi adresa site-ului si sa apesi butonul Remove Selected.

Multumesc pentru raspuns dar problema aceasta este veche la mine si nu am acordat o prea mare importanta pana acum. De-a lungul timpului am incercat toate variantele posibile.
Acum am facut un downgrade la Firefox Esr si intampin acelasi lucru.
Singura explicatie este pe partea de server unde sesiunile stau in balarii(nu are destule resurse) sau pur si simplu IIS-ul lor este foarte prost configurat. Oricum ar fi nu am avut ocazia sa vad aplicatii pe asp + IIS care sa functioneze snur fata de un simplu Apache + PHP.

#42
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Am o intrbare: poate fi folosit SICAP-ul de pe android? Adica se pot instala certificatele in Android?
Daca e posibil - as avea mobilitate mult mai mare in folosirea SICAP-ului.

#43
Lorelay78

Lorelay78

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2019
Buna. Am si eu doua intrebari legate de SICAP. Sunt mai noua in domeniu si unde lucrez acum la o autoritate contractanta nu am suport IT. 1) Un cerificat poate fi instalat pe mai multe calculatoare ale aceleiasi autoritati contractante? Mentionez ca suntem 2 persoane la achizitii si avem instalat cerificatul doar pe unul si e foarte frustrant. Daca da, ma poate cineva indruma cum se face? 2) Daca am pierdit pinul stiu ca trebuie sa reinstalez certificatul. Cum as putea sa modific contul master? Mentionez ca persoana respectiva nu mai lucreaza la noi la autoritate. Multumesc!

#44
sp333dy83

sp333dy83

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.12.2011

View PostLorelay78, on 15 februarie 2019 - 23:11, said:

Buna. Am si eu doua intrebari legate de SICAP. Sunt mai noua in domeniu si unde lucrez acum la o autoritate contractanta nu am suport IT. 1) Un cerificat poate fi instalat pe mai multe calculatoare ale aceleiasi autoritati contractante? Mentionez ca suntem 2 persoane la achizitii si avem instalat cerificatul doar pe unul si e foarte frustrant. Daca da, ma poate cineva indruma cum se face? 2) Daca am pierdit pinul stiu ca trebuie sa reinstalez certificatul. Cum as putea sa modific contul master? Mentionez ca persoana respectiva nu mai lucreaza la noi la autoritate. Multumesc!

1. Un certificat se poate instala pe doua sau mai multe calculatoare.

2. https://www.google.c...t digital sicap

Edited by sp333dy83, 13 March 2019 - 11:44.


#45
TudoseMihai000

TudoseMihai000

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.03.2019
Salutare,

Daca aveti probleme cu accesarea sisteamului SEAP, trebuie sa importati certificatul emis in browserul pe care il folositi. Mai exact, pentru Google Chrome, trebuie sa accesati Settings, apoi din setari Manage certificates si acolo selectati IMPORT si incarcati certificatul descarcat din computer si il rulati din nou.

Apoi cand veti accesa butonul ACCES IN SISTEM din SEAP, va va directiona catre zona de login.

#46
marijuan

marijuan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 28.07.2006

View Postnmg, on 10 noiembrie 2011 - 08:49, said:

Verifica si lantul de certificate pentru ca acum vreo luna - doua, unul din ele de pe o ramura superioara era expirat. Postasera cei de la SEAP unul nou care trebuia descarcat si instalat.

View certificate -> Certificates path ori cam asa ceva.



Nu stiu ce-i aia cu "port forwarding" dar in sfarsit, eu folosesc XP.
Cum sa descarc certificat daca nu ma pot loga?

#47
ionutandrei85

ionutandrei85

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2019
Buna ziua!

Cine ma poate ajuta, folosesc SICAP/E-LICITATII. am omis sa actualizes certificatul, o perioada nu am intrat pe site si am uitat sa il prelungesc.

Acum la logare imi da aceasta eroare :

This site can’t provide a secure connectionwww.e-licitatie.ro didn’t accept your login certificate, or one may not have been provided.
Try contacting the system admin.
ERR_BAD_SSL_CLIENT_AUTH_CERT

Care sunt pasii de urmat pentru accesare si n certificat nou ?
Multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate