Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

e-licitatie

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
ionuthaiduc

ionuthaiduc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.02.2017
Buna, vina la voi cu urmatoarea problema:

Dupa ce descarc certificatul digital (cel cu extensia ".p12") si il rulez, bag parola, bifez cele 2 casute, dau next, bifez "automatically select the certificate store based on the type of certificate, next, Finish, apoi imi apare fereastra din poza atasata unde nu am optiunea de a introduce numele de utilizator, asa cum imi arata in ghidul de instalare. A mai avut careva de a face cu problema asta? Am sunat la cei de la AADR insa e ocupat incontinuu.

screenshot in caz ca nu merge atasamentul : https://scontent-frt...fa7&oe=58B2AF5B

Attached Files



#20
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 17.02.2016
Nu-ti cere nume de utilizator ci parola si confirmarea parolei. Numele de utilizator nu l-a cerut niciodata la nici un certificat pe care l-am incarcat.

#21
ionuthaiduc

ionuthaiduc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.02.2017
Am inteles, dupa ce imi apare fereastra cu the import was successful ar mai trebui sa urmez ceva pasi? sau sa imi apara ceva anume? Am inteles din ghidul de instalare ca e optionala instalarea certificatelor IGCTI de la punctul 2.

#22
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 17.02.2016
Instaleaza si certificatele IGCTI altfel s-ar putea sa-ti apara erori la accesarea site-ului, ceva de genul ca nu sunt certificate valide sau chiar sa nu mearga (depinde de browser).

#23
ionuthaiduc

ionuthaiduc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.02.2017
Ca browser folosesc Mozilla. Ok deci dupa ''the import was successful" aparut la ambii pasi, ar trebui sa pot fi autentificat fara probleme pe site? adica asta e tot, nu ar fi trebui sa primesc ceva fisier aditional sau whatever? tot ce face certificatul e ca ma lasa sa folosesc siteul intr-un mode safe? Sunt nou la toata procedura de aceea am atatea intrebari, mersi. Faza e ca am mai primit "the import was successful" la ambii pasi dar ma asteptam sa mai apara ceva, un e-mail de pe e-licitatie sau stiu eu..

#24
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 17.02.2016
Nu apare nici un mail, te lasa doar sa te conectezi. Ca si browser, Internet Explorer sau chiar Edge. Java Virtual Machine trebuie sa fie la ultima versiune si mai trebuie un plug-in de la UTI pentru criptarea pretului (WSSetup.exe).

#25
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Sunt singurul caruia i se deconecteaza siteul aleator, la cateva secunde/minute?

#26
sergyub

sergyub

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.11.2008
Buna ziua,
Am si eu o problema cu certificatul digital. Am facut recuperare de certificat (am pierdut PIN-ul) iar acum dupa instalare, pe o unitate noua, primesc mesajul "Certificatul folosit nu este asignat user-ului cu care incercati sa va autentificati". Precizez ca am mai instalat 2 certificate pe calculator si merg fara probleme, deci e o problema cu certificatul meu. Cel la care am pirdut PIN-ul era valabil pana in 2018. Am incercat si cu user si parola la certificatul vechi dar primesc mesajul ca parola sau user incorecte, deci certificatul il vede pe cel nou.

#27
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Problema similara am avut la actualizarea certificatului, cred ca din cauza ca inca nu era valabila.

#28
TG49

TG49

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 24.06.2009
Buna ziua,

Am si eu o problema cu logarea la seap. Cand vreau sa intru pe Acces in sistem iese pe eroare :

Attached Files



#29
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 17.02.2016
Ai instalate certificatele cum trebuie? Incearca sa folosesti internet explorer si nu microsoft edge.

#30
TG49

TG49

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 24.06.2009

View PostStickyFingaz, on 19 iulie 2017 - 12:12, said:

Ai instalate certificatele cum trebuie? Incearca sa folosesti internet explorer si nu microsoft edge.
Pe calculatorul respectiv ruleaza windows 10, certificatele au fost instalate, de pe el a fost accesat SEAP-ul. Altcineva lucreaza pe el si nu poate sa-mi spuna cand a accesat ultima data, eu am intrat si am adaugat un produs in catalog in urma cu 3-4 luni.

#31
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 17.02.2016
Internet explorer sau microsoft edge? Vezi ca sunt diferite.

#32
mihai_sbc

mihai_sbc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.09.2017
Buna ziua,

Am urmat procedura de reinnoire a certificatului digital, cel vechi imi expira peste 4 zile iar dupa ce am instalat certificatele noi nu ma mai pot loga : "Certificatul folosit nu este asignat user-ului cu care incercati sa va autentificati". Ma poate ajuta cineva?

Multumesc,

#33
sebisava

sebisava

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 10.12.2001
Din cate imi aduc aminte certificatul nou il poti folosi doar dupa ce expira cel vechi. Acum ar trebui sa poti selecta certificatul vechi si sa te loghezi asa pana cand expira.

#34
sabyeu

sabyeu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.03.2007
Ajutor,
Am facut cont de utilizator pe SEAP, am primit certificatele, le-am instalat insa, atunci cand apas butonul ACCES SISTEM in sistem in browserul IE imi apare urmatorul mesaj:
"Cannot securely connect to this page
This might be because the site uses outdated or unsafe TLS security settings. If this keeps happening, try contacting the website’s owner.
Try this:

Go back to the last page"
La apasarea butonului de Acces in sistem in browserul Chrom imi apare urmatorul mesaj:
"This site can’t provide a secure connection
e-licitatie.ro didn’t accept your login certificate, or one may not have been provided.
Try contacting the system admin.
ERR_BAD_SSL_CLIENT_AUTH_CERT
"
Sistemul de operare este Windows 10 si am urmat toti pasii pentru instalarea certificatelor implicit am:
1)  verificat ca browserul Internet Explorer sa aiba setarile USE TLS 1.0, Use TLS 1.1 si USE TLS 1.2 bifate iar USE SSL 2.0, USE SSL 3.0 debifate .
2)  Internetul nu se face printr-un server proxy, deci nu am ce configura pentru traficul pe portul 8881.
3) am reinstalat certificatul digital, de mai multe ori.
4) am dezactivat windows firewall si antivirusul.
Nu mai stiu ce sa fac! Exista un numar la care se poate suna pentru asistenta tehnica din partea SEAP? Eu am tot cautat pe site si nu am gasit decat o adresa de email!

#35
vasilefi

vasilefi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 23.05.2013
ai ultimul update la IE?
daca ai incearca sa suni la ei aici. raspund cam greu uneori
http://e-licitatie.r....aspx?f=Contact

#36
ioanD

ioanD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.11.2012

View Postsabyeu, on 27 octombrie 2017 - 08:20, said:

Ajutor,
Am facut cont de utilizator pe SEAP, am primit certificatele, le-am instalat insa, atunci cand apas butonul ACCES SISTEM in sistem in browserul IE imi apare urmatorul mesaj:
"Cannot securely connect to this page
This might be because the site uses outdated or unsafe TLS security settings. If this keeps happening, try contacting the website’s owner.
Try this:

Go back to the last page"
La apasarea butonului de Acces in sistem in browserul Chrom imi apare urmatorul mesaj:
"This site can’t provide a secure connection
e-licitatie.ro didn’t accept your login certificate, or one may not have been provided.
Try contacting the system admin.
ERR_BAD_SSL_CLIENT_AUTH_CERT
"
Sistemul de operare este Windows 10 si am urmat toti pasii pentru instalarea certificatelor implicit am:
1)  verificat ca browserul Internet Explorer sa aiba setarile USE TLS 1.0, Use TLS 1.1 si USE TLS 1.2 bifate iar USE SSL 2.0, USE SSL 3.0 debifate .
2)  Internetul nu se face printr-un server proxy, deci nu am ce configura pentru traficul pe portul 8881.
3) am reinstalat certificatul digital, de mai multe ori.
4) am dezactivat windows firewall si antivirusul.
Nu mai stiu ce sa fac! Exista un numar la care se poate suna pentru asistenta tehnica din partea SEAP? Eu am tot cautat pe site si nu am gasit decat o adresa de email!

Buna,
sunt in aceeasi situatie ca si tine. Poti sa-mi spui daca ai reusit sa gasesti o rezolvare? Astept un raspuns, multumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate