Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

e-licitatie

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1
Adrianusu

Adrianusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.02.2005
Salut,
am o problema cu site-ul e-licitatie.ro, nu ma pot loga in sistem. Am facut toate setarile, am instalat certificatul digital, port forwarding la portul 8881.
http://i43.tinypic.com/doxesl.jpg aici imi cere confirmarea certificatului..daca dau OK imi apare eroarea: Internet Explorer cannot display the webpage

Folosesc windows 7, IE9. Am incercat pe Mozilla si functioneaza, dar am nevoie sa-l fac pe IE. Stie cineva ce trebuie sa mai fac?

#2
nmg

nmg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,454
  • Înscris: 07.09.2005
Verifica si lantul de certificate pentru ca acum vreo luna - doua, unul din ele de pe o ramura superioara era expirat. Postasera cei de la SEAP unul nou care trebuia descarcat si instalat.

View certificate -> Certificates path ori cam asa ceva.



Nu stiu ce-i aia cu "port forwarding" dar in sfarsit, eu folosesc XP.

Edited by Ravy, 11 November 2011 - 11:52.


#3
Adrianusu

Adrianusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.02.2005
Stiu, am facut si asta..... ciudat este ca pe Mozilla functioneaza, insa pe IE nici macar nu-mi apare pagina de log in

Edited by Ravy, 11 November 2011 - 11:52.


#4
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
La IE ai setat sa mearga in Compatibility mode ?
In general paginile astea sunt gandite ptr IE 6 :D Astea-s "softurile" folosite de institutiile noastre.
Cei de la finante inca mai folosesc programe de dos... bine macar ca de vre-un an nu mai cer sa te duci cu discheta la ei...

#5
Adrianusu

Adrianusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.02.2005
Am facut si asta, tot nu merge.

Edited by Ravy, 11 November 2011 - 11:52.


#6
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006
Internet Options - Content - Certificates - Si vezi sa nu ai un certificat invalid/vechi si Internet Explorer mai alege pe cel care nu trebuie in astfel de cazuri.

Bafta!

#7
Adrianusu

Adrianusu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 24.02.2005
Iti multumesc din suflet!!! Ai avut dreptate, erau 2 certificate sub aceeasi denumire, unul expirat si unul valid. Cum l-am sters pe cel expirat a si luat-o din loc:D

Edited by Ravy, 14 November 2011 - 14:58.


#8
chair13

chair13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.04.2014
Buna!

Am si eu o problema cu E-licitatie. NU imi cripteaza pe mai multe statii, nici cu IE nici cu Opera. La Opera spune ca nu am instalat cea mai noua versiune de Java, desi am downloadat si instalat ultima versiune, vers8, update 66. Iar pe IE sta si sta si sta la criptare, scrie asteapta si cam atat.......
Ce se poate face?

#9
estroe

estroe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 11.07.2006
Si eu as fi interesat de un raspuns la aceasta intrebare. Singura modalitate de a rezolva problema pe care am gasit-o a fost de a ma intoarce la XP si o versiune mai veche de Java.

#10
dan7tl

dan7tl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2016
Salut
Applet-ul java pt criptarea ofertei se blocheaza pentru ca odata cu instalarea certificatului/semnaturii digitale ati instalat si un program de criptare cu care acesta intra in conflict

#11
estroe

estroe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 11.07.2006
Salut dan7tl.
Poti te rog sa detaliezi - ce ar trebui sa verific, sau cum as putea rezolva? Nu am instalat nimic in plus pe win 7 fata de instalarile pe win XP.
Multumesc.

#12
dan7tl

dan7tl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.06.2016

View Postestroe, on 21 octombrie 2016 - 08:28, said:

Salut dan7tl.
Poti te rog sa detaliezi - ce ar trebui sa verific, sau cum as putea rezolva? Nu am instalat nimic in plus pe win 7 fata de instalarile pe win XP.
Multumesc.
Salut
Primul lucru ar fi sa cauti installer-ul wssetup.exe (daca imi aduc aminte bine). Il executi si alegi ultima optiune si anume remove.
Bafta

#13
tigerxblue

tigerxblue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.09.2008
Ziua buna. am si eu o intrebare de incepator: stiti cumva daca pot folosi o tableta ca sa accesez site-ul e-licitatie.ro si sa folosesc Seap-ul?

Multumiri, o zi frumoasa sa aveti :)

#14
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Tableta cu Windows? Daca este cu alt sistem de operare, atunci va trebui sa te adresezi pe aria corespunzatoare.

#15
tigerxblue

tigerxblue

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.09.2008
nu, tableta e cu sistem de operare android, imi puteti da, va rog, un link cu categoria unde as putea sa adresez aceasta intrebare?
multumesc, o zi buna sa aveti :)

#16
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
http://forum.softped...um/582-android/

#17
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,508
  • Înscris: 14.03.2006
Este a treia sau a patra oara cand instalez certificate pentru seap, dar prima data cand ma confrunt cu aceasta problema: “Certificatul folosit nu este asignat user-ului cu care incercati sa va autentificati”, desi instalarea este corecta, user-ul si parola corecte. Aveti idee ce se intampla? Am trimis mesaje si la ei, dar niciun raspuns. Cautand pe google, am vazut ca multa lume se plange de aceeasi problema.

#18
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,862
  • Înscris: 17.02.2016
E instalare pe un sistem nou? Au mai fost certificate instalate pe el?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate