Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

SoftNews AGENT !!! (SNA 1.21)

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#37
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002

Quote

Originally posted by ing
Bug in win98se (probabil) cand dau shutsodun win nu vrea sa se inchida ci revine in win normala daca inchid sna-ul se inchide fara nici o problema..

Aceeashi chestie pe win xp pro cu sp1 (super enervant)

#38
mmariusm

mmariusm

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 30.07.2002
Asta e imaginea

Attached Files

  • Attached File  sn.jpg   12.57K   11 downloads


#39
mmariusm

mmariusm

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 30.07.2002
si asta e xml-ul facut de Windows

Attached Files



#40
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Ceva news de versiunea 2.0 RC1? Ca a devenit enervant chiar asta initial.  :P

Greets,
Speedo

#41
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
Mi-ar placea sa pot selecta ultimele cate posturi din forum vreau sa-mi afiseze si din care categorie.

Pare un soft dragut si imi place foarte mult grafica (imi puteti spune cu ce ati facut pop up-ul ala ?)

#42
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
... si inca o chestie: mi-ar placea cand dau click pe un link catre forum  sa se duca la primul mesaj necitit, nu la prima pagina din thread.

#43
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
Cand vreau sa imi aleg o valoare din preferinte pentru "Durata popup" de fiecare data cand imi inchid fereastra programul scade o unitate din valoare.

#44
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
Se lucreaza la o versiune noua, care speram sa contina si... CHAT intre membrii forumului :P

#45
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002

Quote

Originally posted by zuppy


1. Mi-ar placea sa pot selecta ultimele cate posturi din forum vreau sa-mi afiseze si din care categorie.

2. ... si inca o chestie: mi-ar placea cand dau click pe un link catre forum sa se duca la primul mesaj necitit, nu la prima pagina din thread.

3. Cand vreau sa imi aleg o valoare din preferinte pentru "Durata popup" de fiecare data cand imi inchid fereastra programul scade o unitate din valoare.

4. Pare un soft dragut si imi place foarte mult grafica (imi puteti spune cu ce ati facut pop up-ul ala ?)


zuppy, iti raspund pe rand la tot ce-ai punctat:

1. vom avea in vedere specificarea nr. de elemente pentru fiecare domeniu in parte, si chiar abordarea forumului pe toate categoriile sale

2. aceasta facilitate este implementata in versiunea 1.1

3. acest bug a fost eliminat in versiunea 1.1

4. popup-ul nu este bazat pe o imagine sau un grup de imagini grafice, ci pur si simplu este desenat in momentul crearii sale. Am recurs la varianta asta si pt. a nu incarca prea mult dimensiunea executabilului, dar si pt. ca acele ferestre sunt customizabile din punct de vedere al dimensiunii si culorilor, lucru care ar fi fost ingreunat foarte mult de folosirea unor imagini care ar fi avut dimensiunea fixa

PS: versiunea 1.1 este inca in lucru, dar speram sa o lansam cat de curand. Daca vom dori sa includem in aceasta versiune si modulul de Chat, atunci lansarea va fi cu mult intarziata :(

#46
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
frumos, foarte frumos; felicitarile mele !
(sa ma scuzati daca s-a mai zis si nu am vazut, dar) ar fi util, zic eu, ca pe ferestrele de avertizare care apar sa fie deja link... sa nu mai fie nevoie sa click pe fereastra ca sa dispara, apoi sa ma duc in meniu si sa deschid pagina anuntata ...
si cred ca ar mai merge putin publicitate... ca e fff mishto programu' !

#47
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
si inca o chestie:
daca au click dreapta pe iconita din tray, si fara sa mishc mousul mai dau odata click dreapta, meniul joaca putin lambada si intentioneaza sa se deschida de vreo 5 ori si abia apoi reusheshte...
ma rog, vad ca nu tot timpul face... dar odata la 5 click-uri consecutive tot face...

#48
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
2 chestiuni foarte importante, ambele tin de privacy:

Prima; unii useri sunt ascunsi dar SNA-ul nu tine seama de acest lucru si afiseaza o lista cu absoluti toti membrii on-line, cei ascunsi si cei vizibili laolalta.

A doua problema; am inteles ca intr-o versiune viitoare se va introduce si modulul de chat, care ca va fi peer to peer, ori asta inseamna ca IP-urile de pe care intra userii pe forum vor deveni publice in cazul in care vor dori sa poarte si o discutie pe SNA.
Adica, un exemplu graitor este Trillian-ul, care in cazul unui contact ICQ (chat peer to peer) afiseaza nici mai mult nici mai putin adresa de IP de pe care "scrie" contactul.

Iata 2 probleme serioase care trebuie rezolvate, prima foarte usor, a doua practic posibila doar prin transformarea convorbirii peer to peer in una prin serverul SN.

Greets,
Speedo

#49
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,663
  • Înscris: 26.11.2001
ip-ul va fi luat de la serversi doar programul il va stii. Utilizatorul nu va stii care este IP-ul celui cu care vorbeste :P

#50
DrFan

DrFan

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 28.02.2002
pana la urma la problema cu shutdown in xp apare decat la mine????
adik in sd shi compu inchide toate prg din tray in afara de sn agent , pe care tre sa il inchid manula altfel nu se inchide compu!!

#51
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Courage degeaba, daca iti instalezi un firewall decent, care arata pe ce porturi si cu ce IP-uri comunica fiecare aplicatie de pe PC-ul propriu (stiut fiind ca dupa initierea comunicatiei  de chat prin serverul SN se trece la modul peer to peer) privacy-ul a fost spulberat.

Greets,
Speedo

#52
adi55

adi55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.06.2002
Nu! Shi la mine se manifesta la fel. Sper sa o rezolve baietzii in veriunea urmatoare.

#53
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002

Quote

Originally posted by drfan
pana la urma la problema cu shutdown in xp apare decat la mine????
adik in sd shi compu inchide toate prg din tray in afara de sn agent , pe care tre sa il inchid manula altfel nu se inchide compu!!

Multumim pt. semnalare ! Am rezolvat si problema asta in versiunea 1.1, dar inca nu e publicata pt. ca un e finalizata partea de login/logout.

#54
Bogdan

Bogdan

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 15.02.2002
Speedo, prima problema o vom rezolva relativ simplu, asa cum ai spus si tu. Serverul ar fi trebuit sa nu furnizeze si userii ascunsi, dar o sa realizez filtrarea din SNA. Doar sa se transmita si informatia privind modul de logare: public/ascuns

A doua problema e mai delicata. Intr-adevar, asa cum spunea si Courage, SNA nu va afisa pe nicaieri IP-urile userilor, dar un firewall o poate face. O sa analizam pb. sa vedem daca gasim vreo solutie fara implicarea server-ului. Doream peer to peer pt. a beneficia de conectare si comunicare rapida. Daca vom ramane tot la peer to peer (initial), inainte de folosirea Chat-ului, vom avertiza userul asupra acestui aspect, acesta putand alege.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate