Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

O confuzie...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
within

within

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 09.10.2008
...este ceea cum as descrie acest moment pentru mine si tocmai de aceea imi deschid sufletul pentru a primii din partea voastra o mana de ajutor. Am studiat timp de 12 ani - timp in care am incercat sa ma implic si sa fac totul extra ceea ce mi-a stat in putinta - fiind interesata de domeniul in care am studiat. Am absolvit cu bine liceul iar apoi am decis sa iau un an pauza, perioada in care am decis sa locuiesc intr-o alta tara a carui limba nu o stapanesc moment la un nivel mediu.  Lb. Engleza am realizat ca nu este un mare ajutor cand vine vorba despre scoliile/facultatiile de aici iar moment serviciul nu imi permite sa ma reintorc in Romania nici macar pentru perioada de a mai studia; insa vreau sa o fac, vreau sa studiez mai departe fie limba si literatura Romania combinata cu limba si literatura Engleza, fie Psihologia. Nu imi este greu sa aleg si imi stiu proritatea dar uneori trebuie sa avem doua sau mai multe optiunii la indemana iar aceste doua domenii ar fi cele care imi trezesc curiozitatea si imi motiveaza pasiunea pentru a studia. Mai pe scurt, doresc sa gasesc o facultate din Romania si sa incep sa studiez la distanta/fara frecventa una dintre acestea doua. Cum as putea face acest lucru si mi-ar putea cineva explica mai in detaliu ce implica din partea mea - in fara de studiu- - ma refer aici la frecventa prezentelor mele, examene, taxe ce pot aparea pe parcurs...etc.- si a universitatii acest lucru?

Multumesc!

#2
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Ti-am mutat topicul unde trebuie, continua acolo.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate