Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....
 Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya
 Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...
 

Donatie calculator.

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Nokas

Nokas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2011
Ma scuzati ca sunt mai acid, dar de ce sa incerc pe un alt forum? Am inteles ca forumul Softpedia este cel mai mare din Romania.  Nimeni de aici nu poate sa ajute? Poate credeti ca sunt un sarlatan. Nu stiu cum sa dovedesc ca nu aud, pe un forum in care forma de comunicare este scrisul. Daca e vorba de acte, am un certificat de handicap vechi, de cand eram adolescent. Nu am pensie de handicap. Mai demult, am facut un dosar ca sa obtin pensia in discutie, dar nu am avut timp si bani sa-l finalizez. Acum incerc sa fac din nou acel dosar. In privinta situatiei personale, daca as relata-o, ati spune ca exagerez ca sa starnesc compasiune, cu toate ca ar fi adevarul. Tot ce vreau si pot sa spun despre asta este ca o nenorocire nu vine niciodata singura.

Poate ca dl entio avea dreptate, ar trebui sa renunt. Nu vreau sa ma plimb din poarta in poarta pentru a cersi. Am cerut ajutor pentru ca nu ma descurc, dar vad ca nu se poate.
Daca un Pentium III este prea mult, atunci nu mai cer nimic. Chiar daca m-as duce pe forumul Computer Games, si as primi componente, nu m-as descurca prea bine, desi am citit cum se face. Si daca fac o greseala, ceea ce este probabil, s-a dus de rapa toata donatia. De aceea as vrea un sistem vechi, dar asamblat. Imi asum riscul ca par pretentios, dar sunt fortat sa am aceasta cerinta.

Chiar nu are nimeni un sistem mai vechi, de care nu mai are nevoie?

#20
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Prietene, tu nu pricepi ca pe CG ai sanse mai mari sa primesti un sistem sau componente? Ce te-ai iritat asa rapid?
Eu am zis de componente pentru ca oamenii in general nu tin prin casa sisteme complete de care nu au nevoie, dar o piesa se mai gaseste prin debara sau prin vreun sertar.
Daca strangi componentele pentru un PC ti le asambleaza un prieten, vreun vecin care se pricepe... nu asta e problema zic eu.
Iar referitor la situatia ta, nu e vorba ca trebuie sa impresionezi pe cineva... doar ca trebuie sa dovedesti cumva (nu mie!) ca tu chiar ai nevoie de acele donatii.
Mai departe faci cum te taie capul, nu sta nimeni sa se roage de tine!

#21
Nokas

Nokas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2011

View PostMocebon, on 3rd November 2011, 18:03, said:

Prietene, tu nu pricepi ca pe CG ai sanse mai mari sa primesti un sistem sau componente? Ce te-ai iritat asa rapid?
Eu am zis de componente pentru ca oamenii in general nu tin prin casa sisteme complete de care nu au nevoie, dar o piesa se mai gaseste prin debara sau prin vreun sertar.
Daca strangi componentele pentru un PC ti le asambleaza un prieten, vreun vecin care se pricepe... nu asta e problema zic eu.
Iar referitor la situatia ta, nu e vorba ca trebuie sa impresionezi pe cineva... doar ca trebuie sa dovedesti cumva (nu mie!) ca tu chiar ai nevoie de acele donatii.
Mai departe faci cum te taie capul, nu sta nimeni sa se roage de tine!

Scuze pentru izbucnire, am avut o zi proasta. Am sa incerc sugestia dvs.

#22
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Nokas, ti-am vazut cererea si pe forumul CG, am scris si eu ceva acolo. Cred ca te-as putea ajuta, te rog sa citesti ce am scri acolo, daca esti de acord, astept un raspuns.
Nu am toate componentele necesare unui sistem complet, sper sa se gaseasca si alti doritori sa te ajute, impreuna cred ca vom gasi solutia.

#23
Surfer01

Surfer01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 15.10.2007
Ce deștepți se cred ăștia care au ridicat tonul pe aici. Omul a precizat că vrea și el ceva decent, nu cine știe ce rahaturi de floppy-disk-uri sunteți voi dispuși să donați.

Ceri ajutor și poate te trezești cu un bou de pe forum dându-ți un monitor de vreo 50kg vechi de 15 ani de zile doar ca să se simtă el bine că e mare inimosul.

Ce a cerut el nu se mai fabrică de ceva vreme.

#24
Nokas

Nokas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2011
Buna ziua tuturor.

Prin bunavointa unor useri de pe forumul Computer Games, am primit un sistem desktop Dell si un monitor CRT, tot Dell. Sistemul este un Dell OptiPlex GX1, cu aceasta configuratie: procesor Pentium III 500 MHz, 384 MB SDRAM, HDD 20 GB IDE, unitate floppy disk, unitate optica CD-ROM IDE.

As avea nevoie de o unitate optica CD-RW IDE. Nu pentru un moft, ci pentru a-mi putea salva datele cand este nevoie. Tinand cont de vechimea HDD-ului, poate sa se defecteze oricand si atunci imi pierd toate datele. Nu am un stick USB, o discheta e mult prea mica, asa ca singura varianta este sa salvez pe un CD.
Daca cineva are o unitate optica functionala CD-RW IDE, si nu mai are nevoie de ea, as fi extrem de recunoscator daca poate sa o doneze.

Multumesc anticipat pentru eventuala atentie.

#25
eucris44

eucris44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.05.2012
Si eu nu aud si dupa ce am citi topicul, nu stiu daca are rost sa intreb dar o fac. Are cineva vreun PC pe care vrea sa-l doneze?
Eu nu am unul si chiar am nevoie de computer pentru ca sa ma descurc mai usor cu ceilalti.
Daca  se poate, ar fi grozav, daca nu asta e. Am incercat si asta, cum mi-a spus un amic. Chiar nu am ce altceva sa incerc, poate doar sa fur unul, dar nu vreau asta.
Daca raspunde cineva, nu va mirati daca eu raspund in cateva zile, pentru ca scriu de la amicul de mai sus si ma lasa sa intru pe internet cand are timp.
Mersi daca raspunde cineva.

#26
eucris44

eucris44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.05.2012
Vad ca n-avea rost sa intreb. Am inteles ca trebuie sa dovdesc ca spun adevarul ca nu sunt un escroc care vrea sa primeasca ceva pe gratis. Asta am inteles de la amicul meu. O simpla intalnire cu mine ar dovedi clar ca nu mint. Amicul de care vorbesc e de pe aici de pe forum. Asa am aflat de topic.
Dar daca nu vrea nimeni sa raspunda, n-am ce face si mersi oricum chiar si pentru nimic.

#27
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Din ce localitate esti? Era bine sa precizezi de la inceput.

#28
eucris44

eucris44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.05.2012
lucifer76, mersi ca ai raspuns , esti primul. Ma prezint: sunt din Bucuresti, ma numesc Nicolae, si am spus deja ca nu aud. Chiar m-ar ajuta sa am un computer, mi-ar face viata un pic mai usoara. Daca si oamenii normali au multe greutati in viata, gandeste-te ca cei cu handicap au o viata de 10 mai grea. Pana si simplul fapt de a discuta cu cineva e o greutate pentru mine. De asta am intrebat pentru un computer, as discuta mai usor si as tine legatura mai simplu cu ceilalti.
Dar ma intreb daca am vreo sansa sa primesc un ajutor pe forum. Daca tu sau altcineva ar vrea sa ma ajute, chiar ar insemna mult pentru mine, pentru ca orice ajutor e ca o gura de aer pentru mine.

#29
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Pacat ca nu esti in Iasi, am 2 sisteme complete cu care nu am ce face.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate