Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m
 Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...
 Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 

Ce parere aveti despre oamenii....

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
223 răspunsuri în acest subiect

#217
roua

roua

    Purtam marea in buzunarul de la piept.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.901
  • Înscris: 05.11.2006

 Stryker_9, on 26th October 2011, 16:35, said:

@roua, probabil nu m-am facut inteles.
birtul, crasma, bodega, barul sau cum vrei sa-i spui se bazeaza pe vanzarea bauturilor alcoolice.daca metge lumea la birt si consuma citro , atunci proprietarul se gandeste foarte serios sa-l transforme in cofe.pentru ce naiba sa mai plateasca o gramada de taxe pe bauturi.
daca e un grup de prieteni, obisnuiti sa iasa des in oras , ei nefiind consumatori de alcool , pentru ce mama naibii sa mearga la bar ??
prin ieuropa e interzis fumatul in crasme, probabil in curand vom avea aceeasi soarta si p'aci, mai un pic si vor interzice si bautura , ca is ceva primadone ce nu pot suferi mirosul .

Pai da eu asta zic, de ce nu te intrebi invers, de ce vinde baiatu' si bauturi racoritoare daca e birt? :D

Vinde omu' de toate si fiecare ia ce-i pofteste inima. Mi se pare normal.

Nu, nu se va interzice, fiindca alcoolizare pasiva nu se poate pe cand fumatul pasiv da, cu alte cuvinte berea din paharul tau nu ma afecteaza dar daca fumezi langa mine da, pentru ca inspir fumul.

Pe mine personal nu ma deranjeaza nici fumul nici alcoolul intr-un astfel de spatiu, numai ziceam ca ar trebui sa intelegem ca fiecare isi poate lua ce doreste.

#218
banat

banat

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 974
  • Înscris: 02.08.2011
nu cred ca exista oameni ce nu consuma deloc alcool, fi-mea la 2 ani tot a pus in gura o bomboana cu rom, nu mai zic de degetele ce le baga in butoiul de tzuica  :coolspeak:
Cheia in bautura ca si in viata e cumpatarea

#219
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.269
  • Înscris: 03.01.2007

 Paranoir, on 26th October 2011, 00:46, said:

Oamenii anosti vor fi la fel si cand sunt beti. Poate vor avea tendinta sa vorbeasca mai mult, dar cu siguranta nu vor deveni spirituali asa deodata. Alcoolul nu te face nici mai destept nici mai prost, nici mai interesant sau mai anost, doar iti amplifica anumite stari.


Cum am mai zis, daca iti face placere sa bei, e foarte ok sa faci asta, e treaba ta. Daca nu iti place, mi se pare la fel de ok sa nu consumi alcool.
Nu te face dar în cantități mici->medii te face să te simți bine, euforic (dacă n-ai probleme de sănătate).


Nimeni nu consumă alcool pur; toată lumea consumă băuturi alcoolice care sunt de 543907534047 feluri. Cam greu să fie persoană căreia să nu-i placă nici una dintre astea. La cei care nu beau alcool niciodată sub nici un motiv, cred că problema e una psihologică (de exemplu nu închină un pahar de șampanie la ziua cuiva sau de revelion fiindcă nu bea alcool).

#220
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.767
  • Înscris: 27.05.2011

Quote

(de exemplu nu închină un pahar de șampanie

Ce nu face ma?
Nu inchina? Da' ce naiba mai e si asta, ofranda adusa zeului?

#221
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.348
  • Înscris: 22.05.2007

 LordRaptor, on 26th October 2011, 17:04, said:

Ce nu face ma?
Nu inchina? Da' ce naiba mai e si asta, ofranda adusa zeului?

pai da, zeului Bachus.
amin !

#222
LordRaptor

LordRaptor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.767
  • Înscris: 27.05.2011
La recensamint ai zis ca esti ateu?

#223
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.348
  • Înscris: 22.05.2007

 LordRaptor, on 26th October 2011, 17:19, said:

La recensamint ai zis ca esti ateu?

daca te referi la mine, n-a fost inca.
si nu, nu mi's ateu.

#224
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.269
  • Înscris: 03.01.2007

 LordRaptor, on 26th October 2011, 17:04, said:

Ce nu face ma?
Nu inchina? Da' ce naiba mai e si asta, ofranda adusa zeului?
Intranz. A ridica paharul plin, ciocnindu-l cu paharul celorlalți comeseni și a bea (făcând o urare)
http://dexonline.ro/definitie/închina

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate