Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 

Cum sa comunici in retea cu Messenger?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
lukora

lukora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 09.05.2002
Cum poti sa comunici prin Windows Messenger fara a avea Net Passport? Adica sa folosesti Messengerul pt comunicare intr-o retea privata fara a folosi deloc internet.

#2
lLIVIU

lLIVIU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 28.11.2001
nu poti

#3
lukora

lukora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 09.05.2002
Se poate, ca stiu o firma care foloseste messengerul asa si nu e vizibil de afara (adica cu .Net passport). Mai astept alte pareri.

#4
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
se poate! Dar trebuie sa ai un server LOCAL de IM cu messenger ... Shi anume MS Exchange Server 2000 ... care vine cu suport pentru IM ... Itzi mai trebuie specificat din AD Users ca userii x, y, z au dreptul la folosirea IM local ... By default este deny in policyu' respectiv pentru IM ...

Shi itzi trebuie shi o versiune de Messenger care sa suporte ... shtiu sigur ca vine Exchange Serveru' cu un MSN client care suporta! in rest, chinu' dracului cu el ...

Daca nu, mai ai posibilitatea cu MDaemon Mail Server, versiunea 6.x ... shi asta shtie shi vine cu un client PROPRIU pentru asha ceva! Io pe asta il folosesc! Suportul exchange itzi da dureri mari de masele :(

SPOR! :oK:

#5
lauredd

lauredd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 06.12.2001
Ca veni vorba .... depre microsoft " crack" , nu stiu daca e warez , nu cred asa ca voi pune adresa ( pe langa IEXBETA recomandata si de softnews) eu va recomnad www.windowsxp.nu , www.bink.nu .... Poate afli acolo ce vrei tu sa faci :drac:

#6
lLIVIU

lLIVIU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 28.11.2001
Tyby > ... deja vorbim de o alta aplicatie Messenger, tot "Microsoft made", si nu de MSN Messenger, asa cum lasa sa se inteleaga, vorbind de .NET Passport. In conditiile astea, mai exista si alte solutii, nu neaparat bazate pe software Microsoft ...

#7
lukora

lukora

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 09.05.2002
Multumesc Tyby. Mai caut si prin helpu' de la messenger (acum, ca stiu ce tre' sa caut) si pe la microsoft. Daca vad ca-i prea greu iti urmez sfatul cu programul care zici ca-l folosesti. Cand mai aflu vreo solutie mai simpla, mai postez.

#8
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
exista o versiune de MSN Messenger care functzioneaza dual, atat pe MSN, cat shi pe intern! Altfel nu ma bagam!

#9
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
bah da' de un amarat de RealPopup nu ati auzit?

#10
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
daca e vorma de "amaraciuni", atunci recomand Lantalk XP ...

detalii mai multe aici:

http://www.softnews....ghlight=lantalk

da' omu' se referea la Messenger! cu integrare pe server shi toate cele!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate