Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Vplay on android

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
Flash121

Flash121

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.07.2011
Buna ziua . Mi-am luat un telefon LG OPTIMUS ONE cu android 2.2 pe el . As vrea sa stiu daca se poate cum sa ma uit la seriale pe vplay de pe el ? Am net pe el , am wi-fi in casa , am android market , si nu stiu ce sa fac sa pot vedea ...

#2
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Nu poti . Telefonul tau nu are flash . Altii iti vor recomanda Skyfire Browser , degeaba o sa-l incerci , tot nu o sa-ti mearga .

#3
Flash121

Flash121

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.07.2011
nu exista nici o sansa pt mine ? nici un mod , un update , un install , orice....e imposibil sa vad ?

#4
cipinet

cipinet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 25.08.2010
Nu, nu suporta procesorul. E adevarat ca exista un pseudoflash (neoficial) dar nu merge pentru ce vrei tu.

#5
Flash121

Flash121

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.07.2011
mare pacat....pe ce ma pot uita cu asta ? ( a , si am auzit ca pentru 2.3 exista adobe flash e adevarat ? )

Edited by Flash121, 18 October 2011 - 22:35.


#6
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Nici pe 2.3 nu exista flash . Nu ai altceva de facut decat sa copiezi filmele pe card in format mp4 , apoi play cu mVideoPlayer de ex . Merg subtitrarile chiar si cu diacritice.

#7
battman

battman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 05.04.2011

View PostAdiFCD, on 18th October 2011, 23:44, said:

Nici pe 2.3 nu exista flash . Nu ai altceva de facut decat sa copiezi filmele pe card in format mp4 , apoi play cu mVideoPlayer de ex . Merg subtitrarile chiar si cu diacritice.

Ma....exista sau nu flash, un prieten are HTD deshire S, cu android 2.3 si ii merge pe vplay, youtube etc...

#8
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008

View Postbattman, on 19th October 2011, 00:24, said:

Ma....exista sau nu flash, un prieten are HTD deshire S, cu android 2.3 si ii merge pe vplay, youtube etc...

Aici vorbim strict de Optimus One , nu de HTD Deshire S :lol:  Procesorul modelului mentionat de tine suporta flash .

Edited by AdiFCD, 18 October 2011 - 23:32.


#9
marrynik30

marrynik30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 02.05.2011
Pentru a vedea filme , televiziune online si altele pe orice telefon cu Android ai nevoie de Puffin Web Browser . merge pe orice telefon si eu bun ;)

#10
orwo

orwo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 29.09.2005

View Postmarrynik30, on 27th October 2011, 23:47, said:

Pentru a vedea filme , televiziune online si altele pe orice telefon cu Android ai nevoie de Puffin Web Browser . merge pe orice telefon si eu bun ;)
ma faci sa dau 3,2 lei pe el ,daca nu vad videoclipuri cu flash dai o bere. am adobe flash 11 pe mobil lg sol si nu vad pe vplay serialele :( imi scrie ca imi trebuie flash 9. de ce nu stiu.....

#11
AndroidRomania

AndroidRomania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 05.12.2011
Poti foarte usor.

Instaleaza Adobe Flash Player, gratuit din android market, apoi iti sugerez sa descarci Dolphin Browser HD si sa-l setezi "Desktop", adica ca si cum ai fi pe PC, si te poti uita la orice oricand.

#12
Thorp

Thorp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 22.08.2006
Pe ce device-uri vedeti voi vplay pe Android in conditii decente ???
Eu folosesc SGT 10.1 si nu reusesc sa vad vplay nesacadat.

Singurul mod in care am reusit sa vad vplay aproape decent pe un device 'low power' a fost pe un Xtreamer Ultra (Intel Atom D525, Nvidia Ion 2), in Ubuntu, cu Chrome si HTML 5, nu cu flash.

#13
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 21.07.2009

View PostThorp, on 5th December 2011, 17:11, said:

Pe ce device-uri vedeti voi vplay pe Android in conditii decente ???
Eu folosesc SGT 10.1 si nu reusesc sa vad vplay nesacadat.

Singurul mod in care am reusit sa vad vplay aproape decent pe un device 'low power' a fost pe un Xtreamer Ultra (Intel Atom D525, Nvidia Ion 2), in Ubuntu, cu Chrome si HTML 5, nu cu flash.

Acer iconia a100, honeycomb 3.2.1, vplay merge perfect, la fel ca si pe laptop. Are Html nativ browserul. Banuiesc ca iti trebuie si o conexiune de net buna, mie nu mi s-a blocat niciodata vplay pe tableta, fullscreen cu subtitrare

#14
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,070
  • Înscris: 22.06.2004

View PostThorp, on 5th December 2011, 17:11, said:

Pe ce device-uri vedeti voi vplay pe Android in conditii decente ???
Eu folosesc SGT 10.1 si nu reusesc sa vad vplay nesacadat.


pe SGT 10.1. nu sacadeaza deloc. eu zic ca problema este de la netul tau

#15
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Cam ce procesor ar fi necesar pt un telefon ca sa ruleze vplay?

#16
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
1 Ghz trebuie, ca sa suporte flash player.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate