Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Samsung SGS2 vs iPhone 4S

- - - - -
  • Please log in to reply
204 replies to this topic

#19
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010
iPhone 4S vs. Samsung Galaxy S II Drop Test: Hai sa radem. :D

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/elKxgsrJFhw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009
:roflmaofast: :roflmao: :lol:   YOU MADE MY DAY!

#21
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009
Hmm...s-a postat de 2 ori...asta se poate sterge :D

Edited by Steauaboy95s, 17 October 2011 - 22:16.


#22
roxanapopa

roxanapopa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.10.2011
Mie mi-ar place sa am in buzunar Iphone 4s. O sa ma multumesc si cu un 4 fara S.
de ce? simplu.
arata un pic glossy, deci cred ca e suficient de feminin.
are doar un singur buton frontal, spre deosebire de sgs care are 3(vreau sa schimb un BB si butonul ala de return de la sgs e un impediment vizual serios)
imi place feeling-ul( nu ca mi-ar place sa-l scap pe jos) iar sgs-ul arata ieftin si a plasticarie chinezeasca.
nu ma deranjeaza deloc ca trebuie sa-l leg la itunes, ca oricum nu-s eu prea tehnica si deobicei deleg astfel de task-uri. detaliile tehnice de ram, processor si etc sunt putin importante atat timp cat el fuctioneaza bine pt citit un mail, verificat un horoscop si alte chestii feminine :notangel:
si nu in ultimul rand, apple imi spune ceva ca identitate de brand, ceva care cred ca ma/ sau macar asa vrea sa ma defineasca.samsung imi spune tv+cuptor cu microunde+masina de spalat.
astept si pareri mai masculine :kisstogether:

Edited by roxanapopa, 17 October 2011 - 22:34.


#23
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Vei fii infierata cu maine proletara de fandroizi :) pt postul de mai sus.

#24
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Postroxanapopa, on 17th October 2011, 23:28, said:

arata un pic glossy, deci cred ca e suficient de feminin.
nu ma deranjeaza deloc ca trebuie sa-l leg la itunes, ca oricum nu-s eu prea tehnica si deobicei deleg astfel de task-uri. detaliile tehnice de ram, processor si etc sunt putin importante atat timp cat el fuctioneaza bine pt citit un mail, verificat un horoscop si alte chestii feminine
Esti clientul perfect pt Apple: vrei un telefon glossy (miau), simplu de folosit pt un mail, horoscop bla bla, nu stii si nu te intereseaza ce-i aia procesor, rami, mega/gigahertzi etc. Ce mai, tu si tkd29 vreti aceleasi lucruri. Deci, iPhone all the way. :thumbup:

View Posttkd29, on 17th October 2011, 23:34, said:

Vei fii infierata cu maine proletara de fandroizi :) pt postul de mai sus.
I think you need one...

[ http://virtualkid.ro/wp-content/uploads/2011/05/abecedar.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#25
asuletz89

asuletz89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2011

View Postroxanapopa, on 17th October 2011, 23:28, said:

Mie mi-ar place sa am in buzunar Iphone 4s. O sa ma multumesc si cu un 4 fara S.
de ce? simplu.
arata un pic glossy, deci cred ca e suficient de feminin.
are doar un singur buton frontal, spre deosebire de sgs care are 3(vreau sa schimb un BB si butonul ala de return de la sgs e un impediment vizual serios)
imi place feeling-ul( nu ca mi-ar place sa-l scap pe jos) iar sgs-ul arata ieftin si a plasticarie chinezeasca.
nu ma deranjeaza deloc ca trebuie sa-l leg la itunes, ca oricum nu-s eu prea tehnica si deobicei deleg astfel de task-uri. detaliile tehnice de ram, processor si etc sunt putin importante atat timp cat el fuctioneaza bine pt citit un mail, verificat un horoscop si alte chestii feminine :notangel:
si nu in ultimul rand, apple imi spune ceva ca identitate de brand, ceva care cred ca ma/ sau macar asa vrea sa ma defineasca.samsung imi spune tv+cuptor cu microunde+masina de spalat.
astept si pareri mai masculine :kisstogether:
S-a dovedit mai sus ca e o " plasticarie chinezeasca " care v-a dat rusinica la sifonul vostru 4s - sifon 4 steve

#26
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Da..si s-a vandut in cateva zile cat al vostru in cateva luni.. muhahahaha

#27
sanntos

sanntos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2008
Eu as fi ales Samsungul, dar mi se pare mult prea mare, incomod ca si telefon. iPhone-ul imi place mult mai mult ca dimensiune/materiale/design.
In rest Samsungul il gasesc mai performant, interesant, etc. Asta ca telefon in sine, nu ca OS, ca nu as avea un motiv anume sa aleg Android in locul iOS, nu sunt genul care sa se bage adanc in OS si sa-l zapacesc. Aplicatii de instalat gasesc si pe iOS.

#28
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011

View Postroxanapopa, on 17th October 2011, 23:28, said:

Mie mi-ar place sa am in buzunar Iphone 4s. O sa ma multumesc si cu un 4 fara S.
de ce? simplu.
arata un pic glossy, deci cred ca e suficient de feminin.
are doar un singur buton frontal, spre deosebire de sgs care are 3(vreau sa schimb un BB si butonul ala de return de la sgs e un impediment vizual serios)
imi place feeling-ul( nu ca mi-ar place sa-l scap pe jos) iar sgs-ul arata ieftin si a plasticarie chinezeasca.
nu ma deranjeaza deloc ca trebuie sa-l leg la itunes, ca oricum nu-s eu prea tehnica si deobicei deleg astfel de task-uri. detaliile tehnice de ram, processor si etc sunt putin importante atat timp cat el fuctioneaza bine pt citit un mail, verificat un horoscop si alte chestii feminine :notangel:
si nu in ultimul rand, apple imi spune ceva ca identitate de brand, ceva care cred ca ma/ sau macar asa vrea sa ma defineasca.samsung imi spune tv+cuptor cu microunde+masina de spalat.
astept si pareri mai masculine :kisstogether:
Pitipoanca nr.1 :first:

Galaxy S II este poate cel mai performant telefon cu Android la ora actuala dar nu mi-as cumpara unul din cauza marimii ecranului.

Iphone 4S e un telefon foarte bun, pacat ca nu i-au pus un ecran mai mare 3.7~4 inch.

#29
MrNeo

MrNeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,871
  • Înscris: 22.06.2007

View PostPapillon_, on 18th October 2011, 11:52, said:

Pitipoanca nr.1
Eh hai nu fi rau. :lol:
Aici te contrazic, a punctat foarte bine:

View Postroxanapopa, on 17th October 2011, 23:28, said:

arata glossy, e suficient de feminin.
imi place feeling-ul (ha?)
pt citit un mail, verificat un horoscop si alte chestii feminine
E normal pentru o fata, pentru ca ele n-au pretentii de smartphone, conteaza design-ul si la urma urmei, iPhone este un accesoriu vestimentar... :peacefingers:

View PostPapillon_, on 18th October 2011, 11:52, said:

Galaxy S II este poate cel mai performant telefon cu Android la ora actuala dar nu mi-as cumpara unul din cauza marimii ecranului.
Aici sunt deacord, urasc noua moda, ma duce cu gandu iar la femei: "mai mare, din ce in ce mai mare".
Cred ca dimensiunile primului SGS raman favorite... Asta e si motivu pentru care n-am trecut la altceva, inca mai sper la un Android de top cu ecran de 4" (sau ma rog... 4,2 / 4,3 atata timp cat intra in 125x65mm maxim).

#30
TudorMondialul

TudorMondialul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 15.10.2010
Ce s-a spart sticlutza voastra :)))

In schimb "Plasticul" nostru a supravietuit destul de bine... SGS 2 FTW !

#31
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Daca tot ne place sa facem comparatii

http://thenextweb.co..... All Stories)

View PostTudorMondialul, on 18th October 2011, 14:00, said:

Ce s-a spart sticlutza voastra :)))

In schimb "Plasticul" nostru a supravietuit destul de bine... SGS 2 FTW !

Cat de retard trebui sa fii sa scapi o sticla pe jos si sa te astepti sa nu pateasca nimic..?
Si mai sunt unii care si aplauda.. WTF???

#32
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009

View Posttkd29, on 18th October 2011, 16:22, said:

Cat de retard trebui sa fii sa scapi o sticla pe jos si sa te astepti sa nu pateasca nimic..?
Si mai sunt unii care si aplauda.. WTF???
SGS II are ecranul din cauciuc? Dupa cum ai observat, el nu s-a spart :P

Dar trebuie sa fii retardat sa crezi ca nu exista ceva mai bun decat iPhone pe lumea asta.

Cat despre fata de mai sus, e irelevanta parerea ei. Ea vrea un telefon glossy cu care sa intre pe feisbuc si sa isi verifice mailul :) Daca tu tkd ai aceleasi standarde, ar trebui sa apelezi la o schimbare de sex :lol:

#33
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Ma simt bine cu sexul pe care il am...si trebuie sa fii retard sa crezi ca telefonul tau e cel mai bun din lume.
Nici nu m-am uitat la clip..imediat trebuie sa apara clipul in care trag cu pusca in el, ma mir ca inca nu a aparut.

#34
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009

View Posttkd29, on 18th October 2011, 18:25, said:

Ma simt bine cu sexul pe care il am...Nu cred, mai gandeste-te ;)
si trebuie sa fii retard sa crezi ca telefonul tau e cel mai bun din lume. Adevarat, asa sunt toti fanii iPhone :P Sau nu chiar toti...majoritatea
Nici nu m-am uitat la clip..imediat trebuie sa apara clipul in care trag cu pusca in el, ma mir ca inca nu a aparut. Da' filmu cand executa 20,000 de fani Apple cand apare? :D

Edited by Steauaboy95s, 18 October 2011 - 17:30.


#35
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
M-am ingrijorat ca nu apare clipul cand e impuscat iphone 4S

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B489u_1ZBIA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#36
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

View Posttkd29, on 18th October 2011, 19:09, said:

M-am ingrijorat ca nu apare clipul cand e impuscat iphone 4S
Ce varza e, a trecut glontul prin el. Deci fail. :thumbdown: SGS2, avand Gorilla Glass, oprea glontul. :naughty: :D

Edited by MUR_I0NUT, 18 October 2011 - 18:13.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate