Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sistem 3d si ochelari 3d

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
_jE

_jE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 02.01.2010
Ok, asta e zona cu definitia cea mai apropiata de tematica mea. Sau nu am gasit-o pe aia adecvata? :)
Am o problema. Port ochelari, si, cand ma duc la cinema (majoritatea filmelor mai nou sunt 3d) trebuie sa tin ochelarii de 3d de la cinema cu mana, peste cei de vedere.
Am gasit in Bucuresti o firma care comercializeaza ochelari 3d, http://www.vreauochelari3d.com/, si am gasit la ei clips-uri, adica lentilele se prind peste ochelarii de vedere cu un clips. Am luat o pereche ros-albasti, am mers la primul film... degeaba.
Azi am avut din nou drum prin Bucuresti, asa ca am trecut din nou pe acolo, sa iau unii green/magenta, dar, cand i-am zis omului pentru ce imi trebuiesc, el a zis ca nu imi sunt buni, pentru ca ce au ei sunt pentru televizoare 3d si treburi de astea, dar ca nu sunt buni la cinema???? ca la cinema e alt sistem????
Lamuriti-ma si pe mine, ce a vrut sa zica omul ala? Ceva serios, sau pur si simplu nu vroia sa faca o vanzare?

#2
Victor5

Victor5

    Verba volant, scripta manent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,278
  • Înscris: 05.04.2011
La Cinema cele doua imagini sunt transmise cu lumina polarizata, decalata la 90 de grade, in consecinta ochelarii au polaroizi decalati la 90 de grade.

#3
dan b.

dan b.

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 28.11.2005

View Post_jE, on 14th October 2011, 22:13, said:

Ok, asta e zona cu definitia cea mai apropiata de tematica mea. Sau nu am gasit-o pe aia adecvata? :)
Am o problema. Port ochelari, si, cand ma duc la cinema (majoritatea filmelor mai nou sunt 3d) trebuie sa tin ochelarii de 3d de la cinema cu mana, peste cei de vedere.
Am gasit in Bucuresti o firma care comercializeaza ochelari 3d, http://www.vreauochelari3d.com/, si am gasit la ei clips-uri, adica lentilele se prind peste ochelarii de vedere cu un clips. Am luat o pereche ros-albasti, am mers la primul film... degeaba.
Azi am avut din nou drum prin Bucuresti, asa ca am trecut din nou pe acolo, sa iau unii green/magenta, dar, cand i-am zis omului pentru ce imi trebuiesc, el a zis ca nu imi sunt buni, pentru ca ce au ei sunt pentru televizoare 3d si treburi de astea, dar ca nu sunt buni la cinema???? ca la cinema e alt sistem????
Lamuriti-ma si pe mine, ce a vrut sa zica omul ala? Ceva serios, sau pur si simplu nu vroia sa faca o vanzare?

mai pe romaneste: iti trebuie ochelai cu lentile polarizate. sunt buni aia de la tv-urile LG Cinema 3D

#4
_jE

_jE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 02.01.2010
misto
insa intrebarea mea ramane: unde as putea gasi clips-uri cu astfel de lentile pentru ochelarii de vedere... ?

#5
Baronu666

Baronu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 21.11.2005

View Post_jE, on 15th October 2011, 23:42, said:

misto
insa intrebarea mea ramane: unde as putea gasi clips-uri cu astfel de lentile pentru ochelarii de vedere... ?


O sa aduca cei de la LG in 2 saptamani, dar costa in jur de 20 de euro.

#6
_jE

_jE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 02.01.2010
Baroane, sa traiesti. Multam de info. Da'sigur aia or sa fie buni la cinema-uri?

#7
Baronu666

Baronu666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 21.11.2005

View Post_jE, on 23rd October 2011, 21:47, said:

Baroane, sa traiesti. Multam de info. Da'sigur aia or sa fie buni la cinema-uri?
Sigur 100%

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate