Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Egreat R6S, R150, R200s, R300

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3855 replies to this topic

#3133
allgsm

allgsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2010

View PostGUP, on 26 iunie 2015 - 14:52, said:

Nu mai trebuie. Am pus televizorul la imagine pe Full in loc de Auto si asa se pare ca acopera tot ecranul. Weird. N-am mai patit asa ceva. Bine ca merge!
Nu vreau sa te sperii, dar cine stie ce loturi vinde emag...pe vremuri vindeau chiar clone de Egreat R1...eum am folosit R1 primul Hw iar acum R150 Pro si sunt super multumit...R1 a fost super scula dar nu stia 3D...

#3134
MELODY

MELODY

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,672
  • Înscris: 21.03.2005

View Posttrabi1986, on 26 iunie 2015 - 15:16, said:

Salut. Daca mi-as plati un cont de netflix as putea sa-l accesez din Romania pe un r6s? Daca DA prin ce procedeu?
Prin VPN ca sa iei IP de SUA.
Poti sa rutezi prin router, sunt VPN services free, dar s-ar putea sa mearga greu spre deloc, pt ca n-au banda, este practic rerutat traficul prin niste proxy-uri...


#3135
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Daca aplicația Netflix din Egreat este funcționala ar trebui sa meargă. Problema este ca nu vei avea acces la stream HD pe Egreat. Poti însa testa ca nu te costa nimic (ai detalii pe PM).

Edited by MD, 26 June 2015 - 19:24.


#3136
iliestefancostin

iliestefancostin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 26.01.2012

View Posttrabi1986, on 26 iunie 2015 - 15:16, said:

Salut. Daca mi-as plati un cont de netflix as putea sa-l accesez din Romania pe un r6s? Daca DA prin ce procedeu?

Daca vrei Netfix (si nu numai), atunci ai nevoie de niste DNS-uri care sa le introduci in router. Practic trebuiesc inlocuite cele de Romania cu unele straine. Iti pot spune ca singurii care ofera asta gratuit, sunt cei de la https://tvunblock.com/ Restul sunt pe bani. Banda este super OK. In versiunea free trebuie sa intri la iei pe site cel putin o data pe luna pentru actualizarea IP-ului public. In versiunea platita (1 dolar) ai acces la un dashboard unde poti introduce maxim 3 IP-uri. Eu am platit prima luna 1 dolar prin Paypal, dupa care am oprit tranzactiile urmatoare (ar fi trebuit sa dau lunar 1 dolar), dar contul a ramas activ pana in 2045. Orice alt serviciu DNS costa minim 4-5 dolari pe luna.
Referitor la Netflix, dupa ce rezolvi cu DNS-urile, intri la Netfix si iti faci cont. Va trebui sa introduci datele unui card. Foarte important, la ZIP Code sa bagi unul de America (90210). Succes. Netflix costa 8 dolari pe luna. Filmele sunt fara subtitrari, sau cu subtitrare in engleza). Personal am fost foarte incantat cand am reusit sa fac toate astea, dar cu timpul am renuntat la idee. Am renuntat chiar si la Egreat. Il mai foloseste doar sotia. Eu am alte jucareme acum. 2 Chromecasturi si un mini pc android. Jucariile PERFECTE. Nu vreau sa supar pe nimeni, dar Egreatul este istorie. A fost ceva la timpul sau, dar a ramas in urma rau de tot. Daca androidul din Egreat era macar "folosibil" pentru sopcast si MXPlayer, altfel statea treaba, dar asa...de banii unui Egreat iti iei un mini pc android si ai TOT ce vrei. Sfatul meu e sa nu mai investiti banii in cutiutele astea. In momentul cand cei 2 magicieni vor inceta sa mai investeasca timpul lor in acest mediaplayer, toata lumea le va pune pe OLX.

Edited by iliestefancostin, 03 July 2015 - 22:26.


#3137
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Deja magicienii au renuntat. Nu mai avem update de mai bine de o luna.

#3138
Angelitto

Angelitto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,395
  • Înscris: 10.03.2005
Poate sunt in concediu Posted Image

#3139
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Update-ul nu este numai pt. mediaplayerele cu Realtek-uri vechi, update-ul este si pt. Android si Windows !

#3140
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005

View PostMD, on 04 iulie 2015 - 20:34, said:

Update-ul nu este numai pt. mediaplayerele cu Realtek-uri vechi, update-ul este si pt. Android si Windows !
Scriem si noi romaneste? Reformuleaza sa intelegem si noi ce ai vrut sa spui. Tocmai ca pentru Win au aparut update-uri .

#3141
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Au aparut update-uri doar pentru variantele pe Android si Windows ale HD4All. Pe mediaplayer-e nimic.

#3142
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Acum am verificat si ai dreptate, a apărut un update in 27.06 pt. Win/Android care probabil ca pt. Realtek-uri nu a apărut dar nu stiu daca e cazul sa tragem vreo concluzie.

#3143
allgsm

allgsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2010

View PostMD, on 05 iulie 2015 - 13:23, said:

Acum am verificat si ai dreptate, a apărut un update in 27.06 pt. Win/Android care probabil ca pt. Realtek-uri nu a apărut dar nu stiu daca e cazul sa tragem vreo concluzie.
Salut. Unde poti verifica disponibilitatea update-
urilor pt Android/Windows?

#3144
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Eventualele update-uri iti vor fi semnalizate cand accesezi meniul principal HD4All (in partea de sus a paginii): de ex: "update disponibil din 23.07.2015, apasa aici pentru actualizare". Valabil pentru MP/android/windows.

#3145
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Tocmai ce a aparut update din 08.07.2015.

#3146
XENNA

XENNA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 07.11.2005
Multumim pentru update; ma gandeam ca s-a terminat.

#3147
ilie41

ilie41

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.08.2008
Vreau și eu o telecomandă pilot sau un cod pentru PNI_170R,Multumesc.

#3148
Danielms

Danielms

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 10.02.2013
Buna ziua,
Am un R150, pe care nu am mai reusit sa-l folosesc de foarte mult timp, HD4ALL nu mai merge. Am incercar acum 3-4 luni sa-i fac un update si nu am reusit.
Ma poate ajuta cineva, ce este de facut, trebuie sa-i fac update de firmware, sau ce este nevoie?
Daca se poate un link de unde pot descarca update pentru acest mediaplayer, ca sa pot beneficia si eu de avantajele pe care le ofera. Vreau sa-mi mearga HD4ALL.
Multumesc.

#3149
Niki37

Niki37

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 19.05.2011
Salut!Ce modele de adaptoare  wireles ati incercat si sunt compatibile cu Egreat r6s,respectiv cu care versiune soft instalata?

#3150
xpresso

xpresso

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 11.04.2007
eu am si merge decent,

Adaptor wireless USB Wi-Fi model NW360 pentru Egreat

destul de scump la 99ron...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate