Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

De ce uram soferii de BMW?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4491 replies to this topic

#4465
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Deci pana sa facă bani 🙈

#4466
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Daca BMW pentru unii e simbolul bunastarii,cei ce poseda masini ca marca mai scumpe ce ar trebui sa faca,sa zboare?Cui ii pasa ca x e bogat?

#4467
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Lui X ii place. Și marca asta este printre cele mai accesibile. Dai 8000-10.000 euro pe una alergata sau furata și ai aere de minim 50.000 euro. Evident, dacă te uiți la hainele și accesoriile posesorului, iti dai seama repede cum sta treaba.
Bănuiesc ca dl. Richelieu nu are haine fake, hublot de 300 euro la mana și telefon de pe olx (sau luat direct din sala de pacanele).


#4468
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022
Deja dupa cum conduc realizezi de multe ori ce specimen e la volan,nu mai e necesar sa ii vezi hainele.Si aere ca sa te noteze cine?Ca femeile de rasa nu au nevoie sa vada aere,ele pricep rapid cu cine au de-a face.Asta in cazul cind cine are BMW ajunge la o femeie de rasa.Nu ca mie mi-ar fi simpatic,dar sesisez ca va luati de monsenior mai des in ultimul timp?Posted Image

#4469
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Nu înțelegi cum gândesc oamenii!
Eu și un coleg ne-am schimbat masinile în aceeași luna.
Eu am luat Mazda noua, el un BMW de vreo 8 ani la jumătate din banii pe care ii dădusem eu.
A trecut pe la noi tatăl unui alt coleg (ne cunosteam de ceva ani) și m-a felicitat pentru noua masina. Respectiv... BMW! Erau parcate una lângă alta  , dar lui i-a sărit în ochi masina de 8 ani, nu aia noua.



#4470
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View PostMelteanu, on 19 martie 2022 - 09:22, said:

Daca BMW pentru unii e simbolul bunastarii,cei ce poseda masini ca marca mai scumpe ce ar trebui sa faca,sa zboare?Cui ii pasa ca x e bogat?
Cine considera o mașina simbol al bunăstării e prost.

#4471
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Sunt mulți proști!

#4472
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View PostYo-carman, on 19 martie 2022 - 09:43, said:

Lui X ii place. Și marca asta este printre cele mai accesibile. Dai 8000-10.000 euro pe una alergata sau furata și ai aere de minim 50.000 euro. Evident, dacă te uiți la hainele și accesoriile posesorului, iti dai seama repede cum sta treaba.
Bănuiesc ca dl. Richelieu nu are haine fake, hublot de 300 euro la mana și telefon de pe olx (sau luat direct din sala de pacanele).
Nu am haine fake, dar nu am haine scumpe, pentru ca nu pun preț pe ele. De fapt nu pun preț pe imaginea mea punct.  Maximul meu de haine este Boss colecția neagră și ceasuri…am second hand-uri dintre care cel mai scump e 1500 euro. Nu le-am mai purtat de vreo 4 ani :)
Dar mașina am luat-o de noua, ma rog…Second hand din reprezentanta, 8000km și 14000 euro discount. O am de 6 ani și o mai țin vreo 5.
Îmi place mașina pentru cum se simte din interior, nu cum se vede din exterior.

#4473
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Înțelegi tu despre ce vorbesc...


#4474
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007

View PostYo-carman, on 19 martie 2022 - 10:02, said:

Nu înțelegi cum gândesc oamenii!
Se rezolva toate problemele de genul asta cand nu mai stai printre oameni care gandesc asa, eventual cand nu te mai intereseaza parerile lor.

In uk BMW vinde bine pt ca sta mai ok ca fiabilitate decat competitia, in special pe seria 3 si suv-uri mici, in schimb brandul nu impresioneaza pe nimeni, sunt masini normale pt oameni de rand.

Edited by _-livio-_, 19 March 2022 - 11:59.


#4475
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Aiureli! Masini obișnuite sunt vauxhall, Ford, Peugeot, Renault etc.
Aia care aveau bmw-uri noi nu aratau a oameni de rand. Mai Canary Wharf, asa..
Pe la periferii mai vezi seria 3, roșii, cu jamaican la volan. Sau arab. Probabil acum sunt și de ai noștri.



#4476
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006

View PostYo-carman, on 19 martie 2022 - 11:13, said:

Înțelegi tu despre ce vorbesc...
Am înțeles și îți dau dreptate. Eu doar ziceam cum e in cazul meu.

#4477
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007

View PostYo-carman, on 19 martie 2022 - 12:21, said:

Aiureli! Masini obișnuite sunt vauxhall, Ford, Peugeot, Renault etc.
Aia care aveau bmw-uri noi nu aratau a oameni de rand. Mai Canary Wharf, asa..
Pe la periferii mai vezi seria 3, roșii, cu jamaican la volan. Sau arab. Probabil acum sunt și de ai noștri.
De fapt ala e un romanism, pana la seria 5, inclusiv, sunt toate masini normale si le vezi peste tot si la toate tipurile de oameni, inclusiv ca taxi, iar sa detii un BMW nou e mai ieftin decat sa tii unul de 10 ani pe linia de plutire, mai ales daca e benzinar.

#4478
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostYo-carman, on 19 martie 2022 - 10:02, said:

A trecut pe la noi tatăl unui alt coleg (ne cunosteam de ceva ani) și m-a felicitat pentru noua masina. Respectiv... BMW! Erau parcate una lângă alta  , dar lui i-a sărit în ochi masina de 8 ani, nu aia noua.
N-ai Mazda in culoarea potrivita ca soul crstal red e greu de batut Posted Image; de pe camera din interior pe ambele masini si mi se pare mai spectaculos interiorul de Mazda (ziua cel putin).
Eu oscilez intre cocalarism si fara in functie de ce masina iau?

Edited by MembruAnonim, 19 March 2022 - 18:52.


#4479
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Ba e fix roșie. Rosu perlat.

#4480
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.09.2013
Ce de timp liber mai aveti...sa va uitati la borduri,

View Postrichelieu, on 19 martie 2022 - 11:12, said:

Nu am haine fake, dar nu am haine scumpe, pentru ca nu pun preț pe ele. De fapt nu pun preț pe imaginea mea punct.  Maximul meu de haine este Boss colecția neagră și ceasuri…am second hand-uri dintre care cel mai scump e 1500 euro. Nu le-am mai purtat de vreo 4 ani Posted Image
Dar mașina am luat-o de noua, ma rog…Second hand din reprezentanta, 8000km și 14000 euro discount. O am de 6 ani și o mai țin vreo 5.
Îmi place mașina pentru cum se simte din interior, nu cum se vede din exterior.
Deci sh...Scuze, nu trebuie sa te superi, dar altul a folosit-o prima data....Asta cu 14k euro discount e ca la Ford.Unul e pretul de lista, altul e pretul de cumparare.

Edited by raducut123, 19 March 2022 - 23:54.


#4481
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,478
  • Înscris: 04.05.2006
Nu altul, ci alții. Destul de mulți probabil, ținând cont ca a fost mașina de drive test. 😂😂

#4482
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,586
  • Înscris: 13.06.2004
:rolleyes:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/86kWt-uIltM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate