Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

De ce uram soferii de BMW?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4491 replies to this topic

#3979
Ford3

Ford3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 25.06.2017
http://www.hotnews.r...la-sector-3.htm

#3980
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
Ce masina si-a ales baiatul din Germania: http://www.aradon.ro...-nadlac/1875589

#3981
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
Patru tineri s-au îmbătat „praștie” pe Valea Cladovei și au intrat cu BMW-ul în pom!: http://specialarad.r...-bmw-ul-in-pom/
"În mașina care a luat foc și a ars în totalitate se aflau patru tineri care plecaseră de la un chef. Șoferul, băut bine, la fel ca și ceilalți „locatari” din autoturism, a pierdut controlul volanului și s-a lovit de un pom, astfel declanșându-se incendiul. Deși foarte băuți, cei patru au reacționat rapid, nefiind răniți, și au ieșit la timp din autoturismul care ardea și risca să explodeze."

Edited by Wotan, 07 August 2017 - 12:42.


#3982
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
... pentru ca aseara unul cu numere de Italia era sa ne ia pe sus pe trecerea de pietoni, parinti cu copil de mina. Si avea boul vizibilitate ca pentru boi, loc luminat, el departe-departe, timp destul sa caste ochii si sa apese 70 de pedale de frina, nu una singura. M-am stapinit in ultima secunda sa nu ii arunc o patina cu rotile in luneta, dupa ce mai ca s-a sters de noi (bine c-am am pus noi frina, ca el probabil si-o lua pe sub bord - scuzati ipoteza).

#3983
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
Vizitand magazinele, sambata dimineata la 3: http://www.aradon.ro...-masina/1881400

#3984
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Cum sa parchezi un biemve pe trei locuri de parcare ?
Uite ca asta aproape a reusit !

Attached Files

  • Attached File  BMW.jpg   230.85K   40 downloads


#3985
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,293
  • Înscris: 12.08.2006
Inca o fapta specifica posesorilor.
De data aceasta si-au furat-o :)

https://www.sursata....tociclist-ranit

#3986
sctnicu

sctnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 26.02.2016
de obicei cefele late, tunsi chel, baietzasii de cartier batausi isi iau bmw
Orice om normal la cap isi ia alta masina

Edited by sctnicu, 14 August 2017 - 10:09.


#3987
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Sa nu generalizam . BMW este o masina premium pe care nu oricine si-o permite , nu vorbesc de cazane secand care nu au vazut ulei si filtre noi din momentul intrarii in tara ci de masini noi cumparate in Ro => posesorii aia tot cocalari imputiti sunt ?! Sau urla invidia in ceilalti ...

Edited by Baxon, 14 August 2017 - 10:21.


#3988
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,707
  • Înscris: 30.07.2003
Noi, astia de 65-70 de kile posesori de BMW-uri, ar trebui sa ne simtim profund jigniti de cele scrise mai sus.
Dar ne-am obisnuit sa raspundem cu obisnuitul "bine ca esti tu destept".

BMW-ul e o masinarie extraordinara, pacat ca o buna parte din posesori i-au creat imaginea asta la noi.

#3989
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
http://www.bitpress....magazin-1247623
"La Lunca Corbului, un BMW a spulberat un grup de oameni aflați pe terasa unui magazin"

#3990
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007
Si prin banat bmw-istii sunt "soferi model"
Un X5 a bagat in spital doi pasageri dintr-un Peugeot caruia i-a taiat calea la Albina.


http://www.tion.ro/d...-buzias/1883018

#3991
foxbat

foxbat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,890
  • Înscris: 22.12.2005

View PostBaxon, on 14 august 2017 - 10:20, said:

Sa nu generalizam . BMW este o masina premium pe care nu oricine si-o permite , nu vorbesc de cazane secand care nu au vazut ulei si filtre noi din momentul intrarii in tara ci de masini noi cumparate in Ro => posesorii aia tot cocalari imputiti sunt ?! Sau urla invidia in ceilalti ...

din pacate se aplica "tonul face muzica".asta unu la mana.si 2,mitul cu bmm si premium si alte poezii a murit de mult.marca de fitzosenie supraevaluata finciar si tehnic.cot la cot cu mizerabilii vag(istu).treziti va din betia de apa rece.

#3992
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007
BMW este premium cat este nou. Nu cand are 15 ani vechime, cum sunt la noi pe strazi, cele folosite la carat cartofi, moloz etc.

Edited by tfmercedez, 26 August 2017 - 10:20.


#3993
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
In momentul in care jantele " de tiuning" de pe masina ajung sa echivaleze valoarea restului masinii, e greu sa mai pretinzi ca e premium...Posted Image

#3994
cristalqw

cristalqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 19.02.2009

View Posttil, on 14 august 2017 - 10:20, said:

Noi, astia de 65-70 de kile posesori de BMW-uri, ar trebui sa ne simtim profund jigniti de cele scrise mai sus.
Dar ne-am obisnuit sa raspundem cu obisnuitul "bine ca esti tu destept".

BMW-ul e o masinarie extraordinara, pacat ca o buna parte din posesori i-au creat imaginea asta la noi.

pacat ca 99.99% din posesori se comporta ca niste cocalari cand conbduc BMW-ul, indiferent ca sunt tcigani, bogatani sau fotbalisti.
Sa fii tu oare o exceptie ? Ar fi un inceput.

#3995
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,561
  • Înscris: 15.06.2007

View Postcristalqw, on 26 august 2017 - 20:09, said:


pacat ca 99.99% din posesori se comporta ca niste cocalari cand conbduc BMW-ul, indiferent ca sunt tcigani, bogatani sau fotbalisti.
Sa fii tu oare o exceptie ? Ar fi un inceput.
Recunosc, ca si io cand am condus o pisicuta cabrio, am forjat-o. Dar parca inclusiv proprietarul incerca sa o distruga, faceam numa smecherii. Dar eram in padure pe un soi de drum forestier dar asfaltat, intr-o zona in care nici o retea nu are semnal. Nu am deranjat pe nimeni in afara de linistea  ursilor din padure.
Tipu s-a dus la o matusa in Austria in vacanta, a lucrat chelner pe o terasa din Viena, si din ciubucuri si-a luat jucaria cu 1500 de euro, in stare foarte buna. Desi majoritatea eram piliti, masina a scapat fara nici onzgarietura, nimeni nu a patit nimic. Asta se petrecea pe undeva la poalele muntelui Gaina, cu multi ani in urma.

#3996
til

til

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,707
  • Înscris: 30.07.2003
Asta-i o discutie nesfarsita; pentru ca gusturile nu se discuta. Sau se discuta degeaba, fara nici un rezultat.
Nu prea inteleg de ce premium are neaparat legatura cu pretul. Pentru mine premium nu are legatura cu banii pe care-i scot din buzunar, are legatura cu comfortul pe care-l primesc. Daca vine la 500E bucata, 5000, 50000 sau 500000, pentru mine tot comfortul o sa primeze. Si-mi cumpar cat imi permit, sunt pretentios dar nu ma tin buzunarele. Asa ca merg cu seria 5 pe care mi-o permit. Una din 99, ca aia din 85 vrea revizie capitala si nu am timp de ea... Eu repar cam tot la ele.
Serie 3 de la BMW nu cred ca o sa mai iau, e cam inghesuita si suspensia cam tare.
Dar serie 5 cu motor 6cil in linie n-as da pe nimic. Am avut Avensis de la serviciu. Mi s-a parut un kkt gandit cu curul, in comparatie cu 5-ul meu din 85. Am o lista lunga de argumente nu stau sa mi le amintesc si sa le insir aici. Avea si partile ei bune, dar e greu sa treci cu vederea minusurile dupa ce ai mers cu un 5 din oricare generatie.

E premium doar daca-i nou; e premium doar daca-i scump. Asta-i snobism.

View Postcristalqw, on 26 august 2017 - 20:09, said:

pacat ca 99.99% din posesori se comporta ca niste cocalari cand conbduc BMW-ul, indiferent ca sunt tcigani, bogatani sau fotbalisti.
Sa fii tu oare o exceptie ? Ar fi un inceput.
Ma consider o exceptie, desi mai fac si eu greseli. Dar mai multe detalii gasesti intr-o postare anterioara, cu cateva pagini in urma. Daca nu o vezi, da jos ochelarii de cal si cearsaful rosu din fata ochilor.

Eu in trafic vad cam 50-50. Vad si nesimtiti cu bmw, vad si soferi super ok.
Dar magariile aproape criminale pe care le vad in trafic nu prea au legatura cu marca.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate