Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Raceala ochi?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Exista asa ceva? Stiu ca pare ciudat, dar mi se intampla de doua zile. Eu am o conjunctivita de mic copil ( nu e din aceea care se ia, celalalt gen ). Se doua zile patesc ceva ciudat, mai ales dupa ce ma scol, cateva ore bune nu prea pot tine ochii deschisi si nici nu pot sa ma uit la monitor sau tv, ma deranjeaza lumina ( desi am ochelari speciali pt monitor cu filtru ), iar dreptul ma ustura, ca si cum as avea o rana in el sau ceva si lacrimeaza ca si cum as plange in hohote. DAr ciudat, imi curge si nasul ca si cum as fi racit ( in acelasi timp cat imi lacrimeaza si ochiul ). Dar curge calumea, umpluo batista imediat. Ce ar putea fi?  Nu imi ziceti sa merg la doctor deoarece nu ma pot deplasa momentan, ( am maladie Lobstein, si momentat ma refac dupa o problema avuta la picior, nu pot merge decat greu prin casa ).  Ce picaturi as putea incerca? Stiu ca am mai patit mai demult ceva de genul, dar atunci nu imi curgea si nasul. Atunci am fost la doctor si a zis ca e tot conjunctivita veche, si mi-a dat Proculin, dar nu cred ca mai exista in ziua de azi.

Edited by gerbil, 27 September 2011 - 11:38.


#2
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
N-o fi (si) vreo alergie?  :huh: Ce poti face fara risc, ceaiuri fierbinti de trei frati patati (pt alergie) combinat cu ceva pt raceli.
Si eu cand racesc rau ma inteapa ochii si nasul, lacrimez si umplu batiste.
Referitor la conjunctivita, se poate si ar trebui sa o tratezi.

#3
dgamma

dgamma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,989
  • Înscris: 02.09.2011
Problema ta e de la prea mult stat in casa. Ochii au nevoie de lumina soarelui, nu de a monitorului.
Daca stau o zi intreaga la PC si in urmatoarea zi vreau sa plec pe undeva, abia imi tin ochii deschisi pe strada 30 de minute din cauza soarelui.

Edited by dgamma, 27 September 2011 - 12:15.


#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Ai dreptate sunt satul de stat in casa dar ce sa fac. Cred ca e o chestie combinata acum.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate