Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Apa minerala carbogazoasa nesanatoasa?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Rabbit

Rabbit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 28.11.2001
Dimpotrivă, îți irită stomacul și îți provoacă foame. Poți mânca legume cu puține glucide, de exemplu varză sau salată verde. Nu te îngrașă nici dacă le mănânci noaptea.

#38
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Daca exista atatea dezbateri cu privire la apa minerala, de ce sa nu bei apa plata sau de izvor si sa-ti iei mineralele din alta parte ? Si daca apa de consum este cumparata din comert iar aceasta are gust de cauciuc, exista protectia consumatorului. Usturati-i pe aia care nu respecta regulile si nu lasati ca urmatorii sa cumpere acelasi fel de apa iar compania in cauza sa se imbogateasca.

#39
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

Quote

Dimpotrivă, îți irită stomacul și îți provoacă foame. Poți mânca legume cu puține glucide, de exemplu varză sau salată verde. Nu te îngrașă nici dacă le mănânci noaptea.

Multumesc pentru informatie.
Nu stiu de ce mi se face foame pe  la 12 noaptea, aseara am patit la fel.

Quote

Daca exista atatea dezbateri cu privire la apa minerala, de ce sa nu bei apa plata sau de izvor si sa-ti iei mineralele din alta parte ? Si daca apa de consum este cumparata din comert iar aceasta are gust de cauciuc, exista protectia consumatorului. Usturati-i pe aia care nu respecta regulile si nu lasati ca urmatorii sa cumpere acelasi fel de apa iar compania in cauza sa se imbogateasca.

Pe timpul iernii apa minerala este foarte buna pentru ca incalzeste organismul si pentru piele. Se fabrica si cosmetice pentru femei care au la baza apa minerala. Eu nu consum tot timpul apa minerala, beau apa  de la  robinet dar si de cumparat.
Ce parere aveti de apele termale(hot spring-onsen)  cu  apa carbogazoasa? Noi avem in romania asa ceva? La cita apa carbogazoasa avem ar imposibil sa nu existe.

Edited by Ulpiatraiana, 30 January 2012 - 02:44.


#40
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Foame ti se face pentru ca nu mananci suficient si ce trebuie. Ai carente in alimentatie, una dintre cauzele comune ale foamei aparent nejustificate (sau ale "poftei" de ceva) e lipsa unor minerale din organism, de exemplu magneziu si potasiu.

#41
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

 Dev, on 30th January 2012, 07:49, said:

Foame ti se face pentru ca nu mananci suficient si ce trebuie. Ai carente in alimentatie, una dintre cauzele comune ale foamei aparent nejustificate (sau ale "poftei" de ceva) e lipsa unor minerale din organism, de exemplu magneziu si potasiu.


Dev. Multumesc.
Da, eu maninc foarte putin, in seara asta am mincat mai mult si vad ca nu mi-e foame, ba simt chiar satula/plina. Ultimele analize mi le-am facut in decembrie si erau normale dar femeile avind un organism mai delicat s-ar putea sa fie si ceva lipsa de minerale.Supliment iau placenta 100.

#42
MihaelaGabriela

MihaelaGabriela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.09.2012
O apa ideala de consum zilnic trebuie sa fie necarbogazoasa, bogata in ioni de calciu si magneziu, dar saraca in sodiu, cloruri, nitrati si sulfati.
Eu beau Aqua Carpatica plata inca de pe vremea cand eram insarcinata, asa mi-a prescris medicul.

#43
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Se zicea mai demult ca sifonul si apele carbogazoase dauneaza barbatilor, cica!

Ce parere aveti? E asa nasol CO2 ala in apa?

#44
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,094
  • Înscris: 17.01.2006
E inofensiv.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate