Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

CLAUSTROFOBIE

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#37
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postrebecca, on Dec 19 2006, 01:42, said:

buna sunt noua pe aici......am citit aici multe lucruri interesante comentate de voi...am o mica problema!! prietenul meu s-a jucat cu mine zilele trecute si a facut o gluma...a incercat sa ma lege de maini si de picioare...eu m-am agitat si am tipat foarte rau desi constienta ca este doar un banal joc....patesc din copilarie lucrul asta...nu suport sa fiu legata sau tzinuta de maini si de picioare in acelasi timp!!
stiu ca este banala realatarea mea dar am postat aici topicul acesta in speranta ca cineva ma poate lamuri catusi de putzin daca este vb despre claustrofobie sau nu!! este doar o curiozitate un lucru caruia nu i-am dat atat de multa atentie pana acum...dar prietenul meu a fost surprins de reactia mea si sa cam suparat, de aceea am hotarat sa postez aici acest topic!! va multumesc anticipat :deadtongue:


Si eu am aceeasi problema :rolleyes: doar ca centura nu ma deranjeaza.

#38
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Si eu, si eu. :)

Nu-mi place sa fiu imobilizat. Sub nici o forma. -_-

Cu centura insa n-am nici o problema.

#39
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004
Cred ca este claustrofobie...iti impartasesc problema.

Mai poate fi si explicatia ca imi place sa detin controlul propriului corp...de asta nu imi place nici ideea de a ma imbata!  :w00t:

Dar cand te gasesti in spatii inchise, gen lift, metrou, avion, cum reactionezi?

Edited by Alina, 19 December 2006 - 11:54.


#40
rebecca

rebecca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.12.2006
Alina in metrou, in lift,si in avion nu am probleme.mai am probleme atunci cand intru in scara blocului noaptea si e lumina stinsa, de fiecare data imi imaginez lucruri ciudata.imi imaginez ca e cineva in scara
cand urc pana la et 3 unde locuiesc lumina se mai stinge pana ajung eu la etaj atunci deja ma panichez.dar de fiecare daca imi infrunt teama.caut intrerupatorul pt a reaprinde lumina cu inima cat un purice.e o adevarata aventura atunci cand ajung noaptea acasa!sometimes imi e frica si de intunericul din casa (atunci cand sunt singura).asta cred ca e claustrofobie clara!!!

Edited by mianna, 05 July 2007 - 23:09.


#41
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004
Combinata cu nitel de nictalfobie.  :kisstogether:

Stii, si eu sunt claustrofoba si citeam pe undeva ca trebuie sa-mi infrunt teama expunandu-ma cat mai mult acestor situatii. Ma incui undeva si arunc cheia...sper sa-mi treaca!  :D

Edited by Alina, 19 December 2006 - 18:55.


#42
rebecca

rebecca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.12.2006
nu in nici un caz sa te incui undeva si sa arunci cheia :death: cred ca iti vei face mai mult rau.atunci cand vei iesi de acolo vei fi mult mai traumatizata decat esti acum si nu vei mai calca intr-un loc stramt in veci vecilor   am citit topicul deschis de tine si am vasut ca tu ai probleme cu spatiile inchise.incearca sa ai un prieten o prietena atunci cand esti in locuri stramte sau inchise.fa si tu ca mine.incearca sa stai intr-un loc stramt ceva mai mult timp desi nu iti va fi usor dar atunci cand vei simti nevoia sa iesi sa o si faci  :console: teama asta nu va trece asa cum nici teama mea de intunericul de pe scara nu trece desi se intampla des sa mi-o infrunt!!! dar vei trece mai usor peste ea.daca esti asa cu siguranta nu vei ajunge sa stai mult timp in locuri stramte niciodata. intodeauna va exista aceea teama pe care o ai mai devreme sau mai tarziu si vei simti nevoia de elibereare.aceaste claustrofobii ne vor urmari toata viata.asa cred eu  :confuzzled:

Edited by mianna, 05 July 2007 - 23:10.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate