Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

salut

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
symo_1991

symo_1991

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.09.2011
salut!
am si eu o dilema mare..si vreau sa stiu cam care ar fi raspunsul la ea.
Problema este in felul urmator: parintii mei vor sa divorteze; tata este un nenorocit care a trait doar pe spinarea noastra. suntem 3 frati: eu(20 ani), fratele meu (18 ani) , si celalat frate de 11 ani. Problema este ca ei au avut un act de intretinere cu matusa mamei..unde stam akm..ea a decedat de mult timp..dar totul este trecut pe numele tatalui,precizez k actul s-a facut in timpul casatoriei. In momentul de fata el vrea sa plecam toti ..sa ne dea afara pe noi si pe mami pentru ca este pe numele lui tot.A fost la tribunal si de acolo cica i-au spus " ca el este singurul care are drepturi..pe noi ne poate da afara..astept raspuns urgent! va multumesc!

#2
AnoXys

AnoXys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 08.08.2006
Cand s-a facut trecerea pe numele lui , nu inteleg de ce nu s-a putut pe numele mamei, trebuia cel putin o clauza viagera spre avantajul vostru. Oricum in cazul unui divort , cu un avocat bun se poate face o partajare buna si tatal sa nu se aleaga cu nimic.

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Dupa cunostintele mele limitate, minorii si studentii, raman in intretinerea ambilor parinti, iar proprietatile unuia dintre sot dobandite in timpul casatoriei, se impart. Doar cele dobandite inainte, ii apartin.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate