Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Sclavia sexuala in Islam

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#19
arakosta

arakosta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 06.09.2010

Quote

Official Egyptian statistics say 97 percent of women aged 15 to 49, Christians and Muslims alike, have undergone what the UN prefers to call female genital mutilation, or FGM.


Si vezi ca "musulman" nu desemneaza o rasa ci o religie la fel cum nici crestin sau hindus nu desemneaza o rasa.
Am un prieten foarte bun care munceste de aproape 15 ani in egypt si cand i-am zis de aceste statistici , mi-a zis ca sunt intentionat exagerate, pentru a evidentia gravitatea problemei.Procentu real nu trece de 65%.
2.NU inteleg ce legatura are asta cu Islamul.Este o traditie EGYPTEANA nu ISLAMICA.

#20
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008

View Postarakosta, on 17th September 2011, 23:12, said:

Am un prieten foarte bun care munceste de aproape 15 ani in egypt si cand i-am zis de aceste statistici , mi-a zis ca sunt intentionat exagerate, pentru a evidentia gravitatea problemei.Procentu real nu trece de 65%.
2.NU inteleg ce legatura are asta cu Islamul.Este o traditie EGYPTEANA nu ISLAMICA.
1. in cine sa am mai multa incredere, in statisticile oficiale sau in spusele prietenului tau? De unde stie el ca procentul real nu trece de 65? S-a apucat sa numere pasaricile taiate?

2.Hmmm, sa inteleg ca in Indonezia exista o mare comunitate de egipteni care practica FGM?
Acest obicei, desi intalnit si la alte populatii din Africa este un fenomen islamic fiind o practica raspindita prin intermediul si sub cupola islamului.
E precum parastasul la ortodocsi, un obicei pre-crestin adoptat raspandit si normat de crestinism care a devenit un obicei crestin. Orice preot iti va spune ca parastasul nu e o cerinta religioasa dar e permis pentru ca nu contravine ortodoxiei.
La fel si cu FGM, a fost importat din Africa si apoi exportat la pachet cu islamul in toata lumea.

#21
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

Quote

Official Egyptian statistics say 97 percent of women aged 15 to 49, Christians and Muslims alike, have undergone what the UN prefers to call female genital mutilation, or FGM.


Si vezi ca "musulman" nu desemneaza o rasa ci o religie la fel cum nici crestin sau hindus nu desemneaza o rasa.
Saracele femei. Si "castrate" si fu...., pardon, violate.
Si da, "musulman" nu desemneaza o rasa ci o religie, insa aminuntul este i-relevant.

#22
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostBen_Gal_1, on 18th September 2011, 17:43, said:

Saracele femei. Si "castrate" si fu...., pardon, violate.
Si da, "musulman" nu desemneaza o rasa ci o religie, insa aminuntul este i-relevant.
Se poarta ca o rasa.
De altfel, pe linie masculina, cam sunt fii lui Ismael, si Amalek.

#23
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postsearcher-star, on 19th September 2011, 16:26, said:

Se poarta ca o rasa.
De altfel, pe linie masculina, cam sunt fii lui Ismael, si Amalek.
Totusi sunt multi si se tot puiesc.

#24
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostBen_Gal_1, on 19th September 2011, 21:54, said:

Totusi sunt multi si se tot puiesc.
Stii cum e cu puitul, tine cat tine, pana se ajunge la limita de sustenanta ecologica sau politica.
Dupa care urmeaza o reglare. Naturala sau artificiala.

#25
Ben_Gal_1

Ben_Gal_1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,356
  • Înscris: 30.04.2010

View Postsearcher-star, on 20th September 2011, 10:26, said:

Stii cum e cu puitul, tine cat tine, pana se ajunge la limita de sustenanta ecologica sau politica.
Dupa care urmeaza o reglare. Naturala sau artificiala.
De regula, regularea,ne-reglata produce dereglare ireversibila.

#26
TomTomCat

TomTomCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 18.11.2011

View Postsearcher-star, on 19th September 2011, 16:26, said:

View PostBen_Gal_1, on 18th September 2011, 17:43, said:

Saracele femei. Si "castrate" si fu...., pardon, violate.
Si da, "musulman" nu desemneaza o rasa ci o religie, insa aminuntul este i-relevant.
Se poarta ca o rasa.
De altfel, pe linie masculina, cam sunt fii lui Ismael, si Amalek.
Nu cumva mai cunoastem o alta religie care se comporta ca un popor si ca o rasa si anume fiii lui Israel? Si intamplator sau nu, tocmai tara lor este beneficiarul unui mare procent din traficul de femei din lume.

#27
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012
Circumcizia feminina nu are nici o baza in islam. Ca dovada: e raspandita doar in acele tari care si in perioada preislamica o practicau. Alta dovada: la noi, la shiiti, nu exista nici un fel de recomandare teoretica in acest sens, nimeni nu practica (daca mai ai si opinia medicala ca e daunator, devine chiar interzis) si totusi in unele tari africane, unde practica circumcizia si sunnitii, si crestinii, veti gasi si shia facand asta. Desi nu e parte din religia noastra si desi savantii nostri interzic asta. Obiceiul social il depaseste pe cel islamic.

#28
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Postpoarta-cunoasterii, on 23rd January 2012, 23:15, said:

Circumcizia feminina nu are nici o baza in islam. Ca dovada: e raspandita doar in acele tari care si in perioada preislamica o practicau. Alta dovada: la noi, la shiiti, nu exista nici un fel de recomandare teoretica in acest sens, nimeni nu practica (daca mai ai si opinia medicala ca e daunator, devine chiar interzis) si totusi in unele tari africane, unde practica circumcizia si sunnitii, si crestinii, veti gasi si shia facand asta. Desi nu e parte din religia noastra si desi savantii nostri interzic asta. Obiceiul social il depaseste pe cel islamic.
N-o fi la shiiti, dar e la sunniti.
Vezi Indonezia.

#29
TomTomCat

TomTomCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 18.11.2011
Este o practica pre-islamica, nu are legatura nici cu shiitii si nici cu sunnitii.

#30
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View PostTomTomCat, on 27th January 2012, 15:38, said:

Este o practica pre-islamica, nu are legatura nici cu shiitii si nici cu sunnitii.
Atunci de ce s-a raspandit la indonezieni odata cu Islamul?

#31
poarta-cunoasterii

poarta-cunoasterii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,092
  • Înscris: 19.01.2012
Aveti dovezi ca s-a raspandit odata cu islamul?  Eu va spun ca nu exista dovezi din Coran sau hadithuri pentru aceasta practica la shia cel putin. Si cu exceptia Indoneziei, despre care nu stiu detalii, in toate celelalte tari unde exista a existat dinaintea aparitiei islamului. Daca era o practica islamica era obligatorie in toate tarile islamice, ori majoritatea o resping. Si in Indonezia e interzisa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate