Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Certificatul energetic - obligatoriu la vanzare si inchiriere

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
25 răspunsuri în acest subiect

#19
vlad87

vlad87

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 335
  • Înscris: 04.08.2011
Dacă vreau să închiriez o garsonieră sau un apartament cu 2 camere trebuie să cer proprietarului certificatul energetic?

Merci!

#20
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.251
  • Înscris: 20.10.2008
Daca te incalzeste... Posted image

#21
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.275
  • Înscris: 25.07.2007
sa vezi cum vor obtine certificate aia care inchiriaza garsoniere pe 200 ron prin orasele mici, abia astept!

#22
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.838
  • Înscris: 13.08.2008

Vizualizare mesajrich1974, pe 21 iulie 2013 - 07:15, a scris:

sa vezi cum vor obtine certificate aia care inchiriaza garsoniere pe 200 ron prin orasele mici, abia astept!
Marea majoritate a chiriilor sunt la negru. Ce treaba are certificatul energetic cu astea ?Posted image

#23
ioman87

ioman87

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 313
  • Înscris: 05.02.2006
sunt anunturi pe net cu certificatori care elibereaza certificate pe banda rulanta (fara sa faca vreo analiza), contra unor sume de 200-300 de lei. Deci, cel putin la romani, certificatul energetic nu va avea nici o valoare pentru cumparator, si va fi considerat doar o taxa ce trebuie platita.

#24
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.275
  • Înscris: 25.07.2007
pai eu ce spuneam....

#25
nasty2

nasty2

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 944
  • Înscris: 22.02.2011
care ar fi problema sa te treaca in ultima clasa daca nu-l ai si sa-ti continui mersul documentelor ( vanzare, cumparare, inchiriere), dar nu,nu, nu,... trebuie sa cotizezi.

#26
farcasgelupuncteu

farcasgelupuncteu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 20.08.2012
Scuze pentru ca revitalizez acest subiect, dar am vazut un mare interes pentru certificatrul de performanta energetica (numit si certificat energetic).
Chiar daca de meserie sunt inginer constructor (de drumuri), nu mai practic de cativa ani meseria, deci nu sunt implicat.
Am facut pentru cineva un site pe aceasta tema si am vazut evolutia interesului populatiei (la fel, scaderea preturilor pana la, sa zicem, 150 lei pentru o garsoniera).
Ca urmare am facut un catalog online al firmelor din domeniul certificat energetic in "certificat minus energetic dot net". Sper ca nu se considera reclama, este vorba de un serviciu gratuit. *
Inscrierea firmelor din domeniu este gratuita, iar pentru vizitatori este, de asemenea, gratuit. Firmele sunt organizate pe judete. Acum sunt inscrise cateva zeci de firme si PFA-uri ale unor auditori energetici atestati.
Nu m-a interesat monetizarea, chiar daca am "aruncat" cateva bannere in sidebar. Din reclama actuala as reusi sa platesc hostingul pe un an daca as aduna banii incasati intr-un mileniu. Posted image
Sper sa va foloseasca. Eu cred ca este util sa ai de unde alege, te ajuta si sa obtii un pret mai mic.

Editat de terratec, 21 octombrie 2014 - 10:20.
fara url-uri


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate