Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cum pot roti o imagine?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Am filmat cu o camera foto ceva si am folosit-o pe verticala acum filmul imi apare culcat la 90 grade stanga, daca la poze e simplu de rotit la video nu am nici cea mai vaga idee cum pot face. As aprecia un sfat despre cum pot sa fac sa vad imaginea normal.

#2
sanntos

sanntos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 08.10.2008
Poti rezolva asta foarte rapid si gratuit cu VirtualDub.
http://www.virtualdub.org/index.html
Sau in acelasi mod, cu AviDemux
http://avidemux.sourceforge.net/

Dupa ce importi clipul respectiv in program, trebuie sa aplici un filtru de rotate cu numarul de grade necesar pentru a avea imaginea orientata corect.
La export trebuie sa ai grija ce format alegi pentru a nu avea un fisier cu o calitate foarte slaba sau un fisier cu o dimensiune foarte mare.
Poti da copy audio iar la video sa fie fix acelasi format, bitrate asemanator cu cel original.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008
Daca ai Windows XP te-ai rezolvat mult mai usor. Trebuie sa deschizi Windows Movie Maker si sa deschizi/importi filmul in program, dupa care poti sa-l rotesti si sa-l salvezi cu alt nume.

Edited by Hider141, 12 August 2011 - 08:13.


#4
justnewsp

justnewsp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 986
  • Înscris: 17.07.2010
Format Factory
http://queen-soft.bl...rsie-video.html

Cind intri la Settings, dai jos, pina la Advanced, ai acolo Rotate

Edited by justnewsp, 12 August 2011 - 10:01.


#5
fotograf_cu_succes

fotograf_cu_succes

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 11.06.2010
uite aici gasesti un programel ,gratuit si super fain ,este un editor video cu care poti roti filulete dar poti face si crop video dintr-o fereastra mare sa selectezi doar un obiect de exemplu ,sper sa iti fie de folos.

uite aici e programelul

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate