Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

Intrebare de procedura

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
hustyus

hustyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.01.2011
O doar o intrebare destul de ciudata insa eu cand am fost sa imi fac acel test de alergie pentru anestezicul de la dentist mi-au cerut sa le duc o adeverinta cum ca sunt student insa eu nu am dus si au zis ca imi fac testul dar sa le duc si eu pana acuma au trecut 2 saptamani(maine) si eu tot nu am dus(ca la facultate nu e mai nimeni).La ce le folosesc acele adeverinte sa stiu daca sa merg sa le mai duc sau nu are nici un rost?

#2
cvag3

cvag3

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 410
  • Înscris: 20.05.2009
In primul rand renunta la facultate, o faci degeaba ca nu stii nici macar sa scrii/ sa te exprimi.
Cred ca au folosit un pretext, cu adeverinta, sa vada daca te descurci sa faci rost de una. Cel mai probabil te-ai exprimat defectuos si la dentist.
Pe de alta parte, ajuns la facultate daca nu stii la ce serveste o adeverinta e grav din punct de vedere al sanatatii tale. Mai incearca!

#3
hustyus

hustyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.01.2011
1 la mana adeverinta nu mi-a trebuit-o la dentist ci pentru un test de alergie facut la spital.
2.Uite eu nu stiu la ce foloseste o astfel de adeverinta de la facultate.Poate sti tu mai multe ca mine.
P.S. Daca vrei doar sa te dai mare mai bine nu imi raspunde ca nu m-ai ajutat cu nimic.Asta e Romania pui o intrebare ti se raspunde la altceva.Romania tara tuturor.O noapte buna.

Edited by hustyus, 12 August 2011 - 02:30.


#4
drsim

drsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 05.07.2011
au cerut adeverinta ca dovada de asigurat, avand deja >18 ani  :naughty:

#5
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Posthustyus, on 12th August 2011, 01:32, said:

O doar o intrebare destul de ciudata insa eu cand am fost sa imi fac acel test de alergie pentru anestezicul de la dentist mi-au cerut sa le duc o adeverinta cum ca sunt student insa eu nu am dus si au zis ca imi fac testul dar sa le duc si eu pana acuma au trecut 2 saptamani(maine) si eu tot nu am dus(ca la facultate nu e mai nimeni).La ce le folosesc acele adeverinte sa stiu daca sa merg sa le mai duc sau nu are nici un rost?

Intrebarea era normal sa o pui celor unde ai facut testul de alergie, stiau sa-ti raspunda cu exactitate de ce au nevoie si la ce
este utila acea adeverinta. Tu vrei ca noi sa ghicim, sau ai impresia ca cei de ti-au facut testul sunt pe forum?
Daca ti-au cerut adeverinta cum ca esti student, inseamna ca este folositoare atat lor cat si tie. Nu iti cer o adeverinta ca
asa vor ei "de flori de mar", o cer doar cand este necesara. Ce mai astepti sa le-o duci?. Poate astepti sa ajungi intai la pensie
si poate atunci o sa ai timp sa le duci o "amarata" de adeverinta.

#6
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View Posthustyus, on 12th August 2011, 01:32, said:

O doar o intrebare destul de ciudata insa eu cand am fost sa imi fac acel test de alergie pentru anestezicul de la dentist mi-au cerut sa le duc o adeverinta cum ca sunt student insa eu nu am dus si au zis ca imi fac testul dar sa le duc si eu pana acuma au trecut 2 saptamani(maine) si eu tot nu am dus(ca la facultate nu e mai nimeni).La ce le folosesc acele adeverinte sa stiu daca sa merg sa le mai duc sau nu are nici un rost?

au nevoie de adeverință ca să nu te pună să plătești testul.
Dacă nu le-o duci, o să-ți vină factura acasă, eventual cu citație și polițai.

#7
hustyus

hustyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.01.2011
Poi eu am fost pe la facultate dar nu e nimeni de unde sa scot o adeverinta?
@adadoi poi testul costa 40 de lei si l-am platit ce sa mai imi vina sa platesc?

#8
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
partea pe care o suportă statul :D

#9
hustyus

hustyus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 06.01.2011
In fine o sa merg saptamana viitoare sa le duc adeverinta.Eu am intrebat aici deoarece am crezut ca si alti au trecut prin acelasi lucru.Si daca eu i ziceam poi nu sunt student atuci ce se intampla si daca minteam?Ca doar nu stateau ei sa verifice daca sunt sau nu.
Oricum multumesc celor care mi-au raspuns la intrebare si nu la altceva.

Edited by hustyus, 12 August 2011 - 15:33.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate