Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Emil Strainu informeaza sau dezinformeaza?

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Sal!
Am citit pana acum 2 carti legate de conspiratii, scrise de Emil Strainu sub pseudonimul Commander X (sau ma insel?).
Mie imi da impresia ca nu e doar nume de colectie Commander X.
Ci vrea sa aiba o acoperire, ca nu ar scrie el cartile, ci doar ar fi consilier la ele.
Si anume Controlorii lumii si Incredibilele tehnologii ale noii ordini mondiale.
Am impresia ca doreste doar sa prea slaveasca puterea SUA, ca sa scada riscul ca SUA si aliatii sai sa fie atacati de vreo tara.
Acum citesc Cronicile experimentului Philadelphia tot de "Commander X".
Ce pareri aveti?
M-am gandit sa postez aici, deoarece in cartile respective se vorbeste de extraterestrii si tehnologii foarte avansate.
PS: La toate cele 3 carti enumerate mai sus el este trecut ca consilier stiintific si autor nu este nimeni trecut.
Eu cred ca el este autorul.
A scris sub numele lui, Razboiul informational si Razboiul psihotronic (posibil si alte carte).
Multumesc!

Edited by Sorin84k, 02 August 2011 - 16:52.


#2
cvag3

cvag3

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 410
  • Înscris: 20.05.2009
Pune si niste titluri, ceva. Nu stiam ca Strainu a scris ceva.

#3
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
sunt 3 titluri in post...

#4
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
Zi-ne si ideile din carti. Eventual detaliile tehnologiilor extraterestre. Ca sa avem ce vorbi. Ca daca astepti sa cumparam si sa citim noi cartile astea.. e mai greu :)

p.s. sub titlul 'tehnologie extraterestra' poate sta orice aberatie etnobotanica

#5
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
De exemplu, scrie ca guvernul secret american ar fi aprobat experimentele pe oameni si acele rapiri in schimbul de tehnologii extraterestre, in special cea de control a mintii, care ar fi fost utilizata in Irak, ca sa ii faca pe soldatii inamici sa se predea de frica.
Si in prezent ar detine farfurii zburatoare care folosesc forta de atractie gravitationala a Pamantului pentru a putea zbura, dar exista si nave care folosesc alta tehnologie.
Si ca in prezent americanii si extraterestrii inca colaboreaza.
De asemenea zice ca extraterestrii sunt lipsiti de sentimente si ca ar avea la baza ADN-ului, niste insecte care in timp au evoluat.
Si in timp se doreste controlul nostru al tuturor si crearea unui guvern mondial.
Si ca atunci cand Armstrong a fost pe Luna, acolo erau deja farfurii zburatoare americane.
De asemenea mai scrie ca americanii detin o arma laser, atat de puternica incat orbeste permanent orice inamic care se afla in zona, chiar daca nu e tintita direct spre ochii inamicului.

Edited by Sorin84k, 02 August 2011 - 17:26.


#6
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

 Sorin84k, on 2nd August 2011, 18:01, said:

De exemplu, scrie ca guvernul secret american ar fi aprobat experimentele pe oameni si acele rapiri in schimbul de tehnologii extraterestre, in special cea de control a mintii, care ar fi fost utilizata in Irak, ca sa ii faca pe soldatii inamici sa se predea de frica.
Si in prezent ar detine farfurii zburatoare care foloseste forta de atractie gravitationala pentru a putea zbura, dar exista si nave care folosesc alta tehnologie.
Si ca in prezent americanii si extraterestrii inca colaboreaza.
De asemenea zice ca extraterestrii sunt lipsiti de sentimente si ca ar avea la baza ADN-ului, niste insecte care in timp au evoluat.
Si in timp se doreste controlul nostru al tuturor si crearea unui guvern mondial.
Se stia demult!  :peacefingers:
Oricum pregatesc ceva spectaculos, au fost doua spectaculoase schimbari de pozitii anul asta:
-FBI a recunoscut oficial ca detin OZN prabusit pe teritoriu SUA si cadavrele aliens;
-Vaticanul a recunoscut ca nu exclude existenta unor alte civilizatii inteligente in univers!
De ce?!  :huh:

Edited by dinmarius, 02 August 2011 - 17:05.


#7
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
@dinmarius stie Vaticanul ca in curand se va recunoaste contactul cu extraterestrii, si nu vor sa pice de prosti, ca recunosc dupa ce vad, tocmai iei care se dau drept legatura noastra cu divinitatea.
PS: Daca Obama recunoaste in anul electoral legatura cu extraterestrii si face contactul oficial, isi mai asigura un mandat.

Edited by Sorin84k, 02 August 2011 - 17:09.


#8
cuculili

cuculili

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,291
  • Înscris: 10.05.2005

 Sorin84k, on 2nd August 2011, 18:01, said:

De exemplu, scrie ca guvernul secret american ar fi aprobat experimentele pe oameni si acele rapiri in schimbul de tehnologii extraterestre ...

De asemenea mai scrie ca americanii detin o arma laser, atat de puternica incat orbeste permanent orice inamic care se afla in zona, chiar daca nu e tintita direct spre ochii inamicului.
:confuzzled:
Ma rog...daca rapeau etiopieni, fara acordul guvernului etiopian, testele nu erau concludente pentru ca nu erau asa grasi ca americanii.
Musai americani au nevoie.

Iar un laser care face/drege si pe langa directia lui nu mai e laser.

...........
CAND a recunoscut FBI-ul ca are el cadavre aliene??
:samui:

Edited by cuculili, 02 August 2011 - 17:13.


#9
asterix1

asterix1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 21.09.2010

 Sorin84k, on 2nd August 2011, 18:01, said:

De exemplu, scrie ca guvernul secret american ar fi aprobat experimentele pe oameni si acele rapiri in schimbul de tehnologii extraterestre, in special cea de control a mintii, care ar fi fost utilizata in Irak, ca sa ii faca pe soldatii inamici sa se predea de frica.
Si in prezent ar detine farfurii zburatoare care foloseste forta de atractie gravitationala a Pamantului pentru a putea zbura, dar exista si nave care folosesc alta tehnologie.
Si ca in prezent americanii si extraterestrii inca colaboreaza.
De asemenea zice ca extraterestrii sunt lipsiti de sentimente si ca ar avea la baza ADN-ului, niste insecte care in timp au evoluat.
Si in timp se doreste controlul nostru al tuturor si crearea unui guvern mondial.
Si ca atunci cand Armstrong a fost pe Luna, acolo erau deja farfurii zburatoare americane.
De asemenea mai scrie ca americanii detin o arma laser, atat de puternica incat orbeste permanent orice inamic care se afla in zona, chiar daca nu e tintita direct spre ochii inamicului.
Daca au acces la tehnologii extraterestre si pot controla asa de multe de ce naiba se mai lupta de 8 ani cu o armata de desculti in Afganistan?Nu era mai simplu ca folosind acea tehnologie extraterestra sa-i faca se se predea.
Nu ti se pare ridicol ca cineva sa afirme asemenea bazaconii?  
Nenea asta a facut cumva un consult psihiatric?

Edited by asterix1, 02 August 2011 - 17:19.


#10
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Pentru ca daca foloseau doar acele tehnologii avansate smecherii care au actiuni la fabricile ce produc bombe nu mai mancau o paine, vila, yaht.
Vezi aici 2012 si contactul oficial de crede Emil Strainu ca va avea loc.

#11
asterix1

asterix1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,357
  • Înscris: 21.09.2010

 Sorin84k, on 2nd August 2011, 18:21, said:

Pentru ca daca foloseau doar acele tehnologii avansate smecherii care au actiuni la fabricile ce produc bombe nu mai mancau o paine, vila, yaht.
Vezi aici 2012 si contactul oficial de crede Emil Strainu ca va avea loc.
Omul asta poate aduce vreo dovada in sprijinul afirmatiilor sale?
Doar nu vrei sa fie crezut pe cuvant?
Astfel de aiureli le vei auzi la orice spital de nebuni.

#12
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
@asterix1 ce dovezi doresti sa iti dea?
Ca doar nu poate publica documente secrete la care o fi avut acces.
Pana in 2012 nu mai este mult.
Daca se inseala, fiind prost informat, vom vedea foarte curand.

#13
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,577
  • Înscris: 11.06.2010
S-o fi uitat la X-Files.

#14
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Si eu m-am uitat la X-files, si cred ca majoritatea filmelor, daca nu chiar toate care le-am vazut, de genul X-files, au rolul sa ne faca sa nu fim impotriva schimbarilor.
Chiar daca acestea vin din partea unor civilizatii extraterestre.

Edited by Sorin84k, 02 August 2011 - 17:56.


#15
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

 Sorin84k, on 2nd August 2011, 18:55, said:

Si eu m-am uitat la X-files, si cred ca majoritatea filmelor, daca nu chiar toate care le-am vazut, de genul X-files, au rolul sa ne faca sa nu fim impotriva schimbarilor.
Chiar daca acestea vin din partea unor civilizatii extraterestre.
Suntem doar vacile din ferma lui David Icke! Cum este mai bine, sa stii ca te duc la abator sau te muta intr-o ferma noua cu conditii mai bune?
:peacefingers:
Cei saraci cu duhul ........................................ !  :notangel:

#16
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Chiar daca au facut acele rapiri, nu cred ca au de gand sa ne faca vaci de dus la abator.
Ma gandesc ca aveau nevoie de un numar de persoane pe care sa experimenteze, tocmai ca sa ne poata cunoaste mai bine (modul de gandire si de functionare).
Atunci cand va fi contactul, probabil ne vor oferii tehnologii medicale cel putin, foarte avansate din punctul nostru de vedere, care nu le-ar fi putut crea doar recoltand de la cativa soldati voluntari sange, fire de par si piele.

Edited by Sorin84k, 02 August 2011 - 18:03.


#17
dinmarius

dinmarius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 27.06.2011

 Sorin84k, on 2nd August 2011, 19:02, said:

Chiar daca au facut acele rapiri, nu cred ca au de gand sa ne faca vaci de dus la abator.
Ma gandesc ca aveau nevoie de un numar de persoane pe care sa experimenteze, tocmai ca sa ne poata cunoaste mai bine (modul de gandire si de functionare).
Atunci cand va fi contactul, probabil ne vor oferii tehnologii medicale cel putin, foarte avansate din punctul nostru de vedere, care nu le-ar fi putut crea doar recoltand de la cativa soldati voluntari sange, fire de par si piele.
Am vrut sa spun doar ca este mai bine sa nu sti!  :peacefingers:

#18
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006

 Sorin84k, on 2nd August 2011, 17:01, said:

Si in timp se doreste controlul nostru al tuturor si crearea unui guvern mondial.
Si ca atunci cand Armstrong a fost pe Luna, acolo erau deja farfurii zburatoare americane.
De asemenea mai scrie ca americanii detin o arma laser, atat de puternica incat orbeste permanent orice inamic care se afla in zona, chiar daca nu e tintita direct spre ochii inamicului.

OK. Cărțile lui Streinu se vînd la tarabe, pe bani. Nu le publică free pe internet. Deci, fiecare ins care cumpără chestiile astea îl îmbogățește un pic pe general. Și nu e singurul autor de cărți din astea "spectaculoase" despre extratereștri, psihotronică, controlul minții, societăți secrete și orice subiect care, prin definiție, e greu sau imposibil de dovedit.

Din punctul meu de vedere, orice afirmație tehnico-științifică a lui Streinu denotă totalul său amatorism și lipsă de cultură tehnică elementară, vezi linkul cu reportajul din Click (amestecă sistemul solar cu galaxia și cu universul, etc). Îl mai auzisem la TV aberînd despre niște antene tot așa "secrete", nu avea nici o treabă cu frecvențele, lungimile de undă, propagarea ș.a.m.d.

Despre ce arme secrete au americanii nu știu (și - să fim serioși - greu de crezut că un general român ar avea acces la astfel de informații, știind bine cît "preț" au pus americanii pe noi), dar sincer, dacă le aveau, nu cred că se chinuiau atîția ani să-l lichideze pe Osama sau pe Saddam sau pe Castro (cu care au luat plasă rău la Golful Porcilor) dacă chiar aveau aceste tehnologii nemaivăzute. Nici n-o luau "în barbă" în Vietnam și în alte ocazii.

Iar treaba cu faptul că guvernul american pregătește oamenii de zeci de ani pt primul contact extraterestru mi se pare exact pe dos: guvernul american a NEGAT în permanență absolut orice "raport" despre un posibil contact.

Edited by XON-XOFF, 02 August 2011 - 18:34.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate