Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

MacBook Pro 2011

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
demelzaa

demelzaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.08.2009
Salut!
Am primit cadou un Laptop Apple MacBook Pro 15 cu procesor Intel CoreTM i7 2.0GHz, 4GB, 500GB, AMD Radeon HD6490M 256MB si ma aflu in situatia celui care a castigat la LOTO si nu stie cum sa-si investeasca banii :lol: M-ar interesa sa-l folosesc la procesare video HD....adica AVCHD sau MOV.N-am lucrat cu Mac OS si nu stiu daca Adobe CS 5 se comporta mai bine pe "scula" asta cu Mac OS sau pot instala si Windows.Stie cineva daca placile lui video fac fata unui asemenea "job" si cu care OS ar functiona mai bine?Multumesc anticipat pt raspuns si-mi cer scuze pentru eventualele "ineptii" debitate!

P.S.
Raspunsurile elaborate, cu multe detalii si eventual experiente proprii sunt binevenite.

#2
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Decat sa pui windows pe-un Macbook Pro (pentru a-l folosi in mare parte), mai bine i-l vinzi cuiva care chiar isi doreste-un mac, si-ti iei alt laptop.

Edited by AndyM, 31 July 2011 - 17:08.


#3
Farrell

Farrell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,848
  • Înscris: 09.01.2007

View Postdemelzaa, on 31st July 2011, 17:47, said:

nu stiu daca Adobe CS 5 se comporta mai bine pe "scula" asta cu Mac OS
Felicitari pentru posesie. Te afli in posesia unei 'scule' destul de exclusiviste.
Se va simti pe MacBook-ul tau ca pestele in apa.
Exista si Microsof Office pentru OSX.
Daca nu iti place, mai bine vinde-l. Dar eu zic sa te bucuri tu de calitatile MacBookului.

#4
demelzaa

demelzaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.08.2009

View PostAndyM, on 31st July 2011, 18:07, said:

Decat sa pui windows pe-un Macbook Pro (pentru a-l folosi in mare parte), mai bine i-l vinzi cuiva care chiar isi doreste-un mac, si-ti iei alt laptop.

Ma intereseaza pe care din cele doua O.S. merge mai bine CS 5 si daca in configuratia asta pot face editare video HD.

#5
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007

View Postdemelzaa, on 31st July 2011, 22:21, said:

Ma intereseaza pe care din cele doua O.S. merge mai bine CS 5 si daca in configuratia asta pot face editare video HD.

Pe Mac OS X merge mai bine, si DA poti face editare video HD. iMovie a venit gratis cu Mac-ul tau, dar poti folosi si altceva.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate